Perfekcyjna kobieta to suka – Anne-Sophie i Marie-Aldine Girard

Date
cze, 24, 2014

perfekcyjna-kobieta-to-sukaWiele kobiet często czuje się niedoskonałymi i zazdrości innym idealnego życia. Jeżeli znasz te uczucia, to poradnik “Perfekcyjna kobieta to suka” będzie nadawał się idealnie dla Ciebie. Jeżeli natomiast są Ci one obce, to cóż… lepiej do tej książki nie zaglądaj.

Poradnik składa się z kilkudziesięciu luźnych myśli, dostosowanych do konkretnych sytuacji. “Buty do siedzenia”, “Beznadziejne wakacje”, “Po czym poznać, że ma się gówniane życie?” to tylko nieliczne z nich. Wszystkie opisują codzienne wydarzenia lub myśli, które notorycznie przychodzą nam do głowy, nawołując do tego, by pozbyć się z ich powodu poczucia winy. Zwyczajne kobiety są codziennością, to te perfekcyjne stanowią ewenement. Poza tym, przecież według autorek – perfekcyjna kobieta to suka. I nie omieszkają one wyjaśnić dokładnie dlaczego.

Pierwsza połowa wywoływała u mnie niepohamowane salwy śmiechu. Późniejsze pomysły autorek nie wydawały mi się już tak rewelacyjne, ale mimo wszystko czytało się je z ciekawością. Elementem, który w poradniku nie przypadł mi do gustu, jest tłumaczenie. Nie chodzi mi tutaj o kwestie techniczne, tylko o zamianę osób, o których piszą autorki, na ich “polskie odpowiedniki”. Poza tymi najbardziej oczywistymi większości po prostu nie znałam, a przez to książka traciła nieco na uroku.

Myślę, że po “Poradnik przetrwania dla normalnych kobiet” wartko sięgnąć nawet po to, by poprawić sobie humor. Na jego treść trzeba jednak patrzeć z przymrużeniem oka. Obok rzeczy ciekawych i zabawnych, pojawiło się również kilka zupełnych głupot rodem z kolorowych czasopism. Jeśli jednak spojrzeć na to pod innym kątem, przynajmniej trzeba przyznać, że pozycja ma w sobie coś dla każdego.

Książkę właściwie czyta się jak komiks i mimo że liczy sobie prawie 160 stron, to z powodu ułożenia tekstu i dużej czcionki, w ogóle się ich nie odczuwa. Gdyby pokryć je w całości treścią, miałaby ich znacznie mniej. Również “30 zasad” oprawionych zostało w ramki i wyeksponowanych, każda na osobnej stronie.

“Perfekcyjna kobieta to suka. Poradnik przetrwania dla normalnych kobiet” to pozycja, którą czyta się niczym książkę z dowcipami. Zwłaszcza pierwsza połowa jest zabawna i wciągająca. Zawiera również wiele życiowych prawd. Natomiast samo przesłanie autorek ogranicza się tak naprawdę do bardzo prostej idei – trzeba nauczyć się żyć samej ze sobą, nie przejmując się tym, co robią inni.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwo Feeria

569cf2cec9_wydawnictwo-feeria-podroze

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

0 Comments

 1. Odpowiedz

  Paulina Chmielewska

  24 czerwca 2014

  Brzmi bardzo fajnie, ale mimo wszystko raczej podziękuję. Nie kręcą mnie tego typu książki i po “Faceci w sieci” mam dość tego typu literatury. Będę ją jednak miała na uwadze w przypadku prezentu, albo jak nie będę miała czego czytać i rzeczywiście najdzie mnie na tego typu literaturę 😉

 2. Odpowiedz

  Kropka

  25 czerwca 2014

  Robię sobie przerwę od poradników. Kiedyś mi się bardzo podobały, teraz już się przejadłam i mam wrażenie, że w większości wałkują te same tematy. 😉

 3. Odpowiedz

  Agnieszka Chmielewska-Mulka

  28 czerwca 2014

  Ciekawa pozycja. Wiele dobrego czytałam o niej do tej pory w blogosferze. Może kiedyś do niej zajrzę.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »