Pacjent – Max Czornyj 

Date
lis, 07, 2021

Pacjent 

Max Czornyj to pisarz, o którym słyszę już od dawna. Zachwala go koleżanka, z której gustem literackim bardzo się liczę. Nadszedł więc taki moment, gdy postanowiłam dać książkom pisarza szansę. To, że padło akurat na tytuł „Pacjent”, który jest dziewiątym tomem mrocznej, kryminalnej serii z komisarzem Erykiem Deryło w roli głównej, było już dziełem przypadku. Z dzisiejszego wpisu dowiecie się jakie wrażenie wywarła na mnie proza Maxa Czornyja. 

Zarys fabuły

Tamara Haler po serii wykonanych badań znika ze szpitala, o czym poinformowany zostaje jej partner, komisarz Deryło. Gdy upewnia się, że kobiety nigdzie nie ma, otrzymuje instrukcję z niebezpiecznym zadaniem do wykonania. Ma odbić z konwoju groźnego mordercę, a potem wymienić go na Tamarę Haler. Czy mężczyzna się zgodzi i jeśli tak, to czy podoła zadaniu? Kolejne wydarzenia pędzą na łeb na szyję, by ostatecznie rozegrać się w ciągu kilkunastu najbliższych godzin. 

Moja opinia i przemyślenia

Pacjent” to wartka, dynamiczna akcja i doskonale skonstruowana fabuła. Pisarz z wprawą przeskakuje między różnymi gatunkami literackimi. Nie szczędzi czytelnikom grozy i odrobiny makabry. Z wprawą gra na emocjach. Gdy już zaczęłam czytać, po prostu przepadłam. To jedna z tych książek, których ani na chwilę nie da się odłożyć! Być może jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Maxa Czornyja, ale z pewnością nie ostatnie! 

Zdecydowanym plusem powieści są świetnie wykreowane postacie i więź, jaka zrodziła się między nimi. Motyw walki z czasem to dodatkowy atut, chociaż sam pomysł do nowych nie należy, wiedzą o tym, chociażby miłośnicy kultowej „Zabójczej broni”. Z pewnością jednak jest to element wzbudzający dreszcz emocji i szum adrenaliny. Dowiedziałam się również, że „Pacjent” to najłagodniejszy tytuł w dorobku pisarza. Jestem więc ogromnie ciekawa, jak wielkim wielbicielem makabry jest Max Czornyj i jak plastycznie potrafi ubrać ją w słowa. 

Podsumowanie

Z lektury „Pacjenta” jestem bardzo zadowolona. To dobra, porywająca książka, od której stron nie sposób się oderwać. Na pewno sięgnę po wcześniejsze tomy serii, jak i inne historie spod pióra Autora. Jestem ogromnie ciekawa, z czym się w nich spotkam. „Pacjenta” natomiast polecam, szczególnie na długie jesienne i zimowe wieczory, kiedy nieszczególnie trzeba wczuwać się w klimat takiej powieści, gdyż tworzy go za nas Matka Natura. Polecam! Warto! 

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Powolne spalanie – Paula Hawkins

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

17 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Wiktoria

  9 grudnia 2021

  Nie sięgam po takie książki, bo nie lubię takiej tematyki. Wolę czytać powieści młodzieżowe.

 2. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  12 listopada 2021

  Nigdy nie czytałam książek tego autora, ale mnie przekonałaś. Dobrze napisana recenzja i okładka, która przyciąga – zamawiam!

 3. Odpowiedz

  Adrianna

  12 listopada 2021

  Rzadko sięgam po książki o takiej tematyce, ale nie ukrywam, że fabuła brzmi na prawdę interesująco i ciekawa jestem jak potoczą się losy bohaterów.

 4. Odpowiedz

  Lilianna

  11 listopada 2021

  Nie znam tej autorki. Sama nie wiem czy ta książka będzie dla mnie odpowiednia. Mimo to uważam że moze być super jako prezent

 5. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  10 listopada 2021

  Lubię czasami sięgnąć po tego typu książki, więc ta jak najbardziej wpisuje się w moje gusta. Zapiszę sobie tytuł i zamówię.

 6. Odpowiedz

  Joanna Kisiel

  10 listopada 2021

  Ostatnio ktoś mi już polecał ten tytuł i mam go na swojej liście życzeń 🙂 Z pewnością przeczytam.

 7. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  9 listopada 2021

  Tylko do zapoznania się z nim został mi ten tom i jestem go bardzo ciekawa.

 8. Odpowiedz

  Kinga

  9 listopada 2021

  Ja mam jego książkę “Jestem mordercą”, czekam na odpowiedni moment, ale słyszałam o nim wiele dobrego. Mam nadzieję, że nie zawiodę się.

 9. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  8 listopada 2021

  mam coraz większą ochotę na tego autora, więc pewnie w końcu się skuszę 🙂

 10. Odpowiedz

  Ania

  8 listopada 2021

  Maxa czytałam już chyba wszystko, jesli wyszła nowa książka to chętnie przeczytam 🙂

 11. Odpowiedz

  Martyna K.

  8 listopada 2021

  Ten tom autora jeszcze przede mną i na pewno się na niego skuszę.

 12. Odpowiedz

  Monika Flok

  8 listopada 2021

  Ciekawa propozycja jak dla mnie, z chęcia skorzystam:)

 13. Odpowiedz

  Karolina

  8 listopada 2021

  Czytając tytuł miałam nadzieję na thriller medyczny, które uwielbiam. To nie to. Ale fabuła wydaje się i tak zachęcająca.

 14. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  8 listopada 2021

  Lubię zaglądać do książek tego autora, zatem i ten tytuł powinien jak najszybciej znaleźć się w mojej domowej bibliotece, będę mieć na uwadze. 🙂

 15. Odpowiedz

  Aga

  8 listopada 2021

  Jeszcze nie czytałam nic autora, ale brałam udział w spotkaniu autorskim z nim i bardzo ciekawie opowiadał o procesie twórczym. Mamy w bibliotece Pana, który jest fanem tego autora

  • Odpowiedz

   Karolina Kosek

   9 listopada 2021

   no właśnie i ja nic nie czytałam, ale jest coraz bardziej kuszący, zwłaszcza po takich recenzjach

 16. Odpowiedz

  Drusilla

  7 listopada 2021

  Wow, brzmi solidnie! Też jeszcze nic Czornyja nie czytałam, ale na pewno nadrobię.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Hate Mail – Donna Marchetti

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły