Ouran High School Host Club #09

Date
mar, 13, 2012

Ouran High School Host Club #09

Bisco Hatori

Kiedy za oknem pada deszcz i ani przez moment nie widać słońca, robi się nam smutno. Melancholia, może nawet depresja, podły nastrój, codzienne problemy. Czy jest na to jakaś rada? Moim domowym sposobem na poprawę humoru jest sięganie po każdy kolejny tom mang takich jak „Ouran High School Host Club”.

To oczywiście kolejny tom przygód Haruhi – stypendystki w prywatnej szkole dla bogatych dzieciaków. Cały świat dookoła oszalał i tylko ona jest w nim normalna. Manga zaczyna się od kontynuowanej z poprzedniej części historii powstania klubu. Opowiada jak Tamaki pozyskał sobie przychylność nierozłącznych bliźniaków – Hikaru i Kaoru. W tym tomie pojawia się również prawdziwa księżniczka, a na koniec koledzy postanawiają przewrócić dom swojej kochanej Haruhi do góry nogami, a dlaczego? Oczywiście po to, żeby sprawić jej przyjemność. Dylematy moralne Tamakiego jak zwykle są urocze, bliźniacy zachowują się odpowiednio wrednie i złośliwie, Bosanova straszy swoim wyglądem, a wszystko to obserwuje nasza niewzruszona bohaterka. Czytaniu każdego rozdziału towarzyszy niewymuszony, wesoły śmiech.

Wydanie broszurowe, ale porządne. Manga została soczyście okraszona różnymi dodatkami – między innymi fan-artami i moimi ukochanymi wstawkami od autorki. Całość zwieńcza kolejna mini historia z serii „Love-egoist”, którą poznaje się z równie wielką przyjemnością. Oczywiście jak na mangę Shoujo przystało bohaterowie są zachwycający – zwłaszcza ci męscy, choć Haruhi też jest oczywiście pełna uroku. Sama fabuła nie jest zbyt ambitna, ale przecież nie o to w tym chodzi. Autorka wielokrotnie przeprasza czytelników za nie trzymanie się ram czasowych (na przykład bardzo często w mandze pojawia się wiosna, a bohaterowie wraz z upływem lat w ogóle się nie starzeją). Moim zdaniem to i kompletny brak chronologii nadaje po prostu specyficzny klimat całej przezabawnej historii.

Mangę szczerze polecam, zwłaszcza osobom, które lubią się śmiać. Humor jest w komiksie lekki i niewymuszony – aczkolwiek oczywiście również nie najmądrzejszy. Wydaje mi się, że członków Host Clubu naprawdę trudno byłoby nie polubić. I mimo, że treść skierowana jest przede wszystkim do dziewczyn, to sądzę, że tak naprawdę spodobać się ma szansę każdemu. W każdym razie na pewno tym, którzy potrafią traktować to co czytają na wesoło i z przymrużeniem oka.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Cień w żarze – Jennifer L. Armentrout

Odjechane jednorożce 

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »