Obsesja – Jennifer L. Armentrout

Date
cze, 05, 2016

obsesja-b-iext33899175„Obsesja” to dodatkowy tom do serii „Lux” spod pióra Jennifer L. Armentrout. Tym razem jednak głównymi bohaterami nie są Luksjanie, a ich śmiertelny wróg. Wreszcie czytelnicy otrzymają odpowiedź na pytanie czy Arumianie również są zdolni do ludzkich uczuć?

Przyjaciółka Sereny jest roztrzęsiona, wszystko wskazuje na to, że zwariowała. Twierdzi, że syn senatora, z którym się spotykała zaczął… świecić. Kobieta jej nie wierzy, przynajmniej do czasu aż nie staje się świadkiem morderstwa, którego sprawcą z pewnością nie mógł być człowiek. Od tej pory życie Sereny jest zagrożone, a ochronić może ją tylko niebezpieczny zabójca, jakim jest Hunter. Pytanie tylko czy on sam nie będzie dla niej jeszcze większym zagrożeniem?

„Obsesja” jest czymś w rodzaju sequela serii Lux (chociaż chronologicznie historia Huntera i Sereny dzieje się w międzyczasie), ale tak naprawdę wydaje mi się, że Jennifer L. Armentrout miała ochotę stworzyć wersję swojej powieści dla osób powyżej osiemnastego roku życia. Romans Sereny i Huntera jest dość podobny do tego co działo się między Kat, a Damonem, tylko, że oni byli nastolatkami, a bohaterowie „Obsesji” są dorośli. Książka więc jest zdecydowanie mniej grzeczna. Pokusiłabym się o określenie, że to „paranormalne new adult”.

Historia jest co prawda dodatkiem do cyklu i oczywiście miło jest wiedzieć o co w tym wszystkim chodzi, nie trzeba jej jednak traktować jako kontynuacji. To zupełnie odrębna powieść i spokojnie można ją przeczytać nie znając w ogóle serii „Lux”. Jeżeli ktoś nie jest wielbicielem powieści młodzieżowych za to ma ochotę przeczytać coś z gatunku paranormal romance, to „Obsesja” będzie dla niego wręcz idealnym wyborem.

Akcja w książce toczy się wartko, ale fabuły nie ma w niej prawie w ogóle. Owszem, wydarzenia zostały logicznie poukładane i całość nie jest pozbawiona sensu, ale motywem przewodnim powieści jest romans Sereny i Huntera, i to na ten wątek został położony główny nacisk. Ich kłótnie, przekomarzanie się oraz wzajemne uczucia grają w „Obsesji” pierwsze skrzypce.

Muszę przyznać, że lektura była dla mnie przyjemnym doświadczeniem. Niecodzienna para została stworzona z humorem, a opisy ich wzajemnych relacji niejednokrotnie wywoływały moją wesołość. Nie spodziewałam się jednak, że w książce pojawi się erotyka, a już z pewnością nie oczekiwałam, że będzie jej tak wiele. Zdecydowanie jest to powieść dla czytelników powyżej osiemnastego roku życia.

Myślę, że miłośnicy fantastyki mogliby być mocno zniesmaczeni, a wielbiciele science fiction poczuliby się z pewnością dotknięci. „Obsesja” jednak po prostu nie jest książką dla nich. To powieść dla czytelników, którzy uwielbiają niecodziennie romanse, a fantastyka w tym tytule jest tylko i wyłącznie barwnym tłem. Seria „Lux” podobała mi się bardzo, a i spotkaniem z Sereną i Hunterem w żadnym razie nie jestem zawiedziona. „Obsesja” to lekkie „love story”, w którym erotyka miesza się z fantastyką, wartką akcją i poczuciem zagrożenia. Książkę polecam wszystkim, którzy mają ochotę na tego typu lekturę.

Dziękuję!

bookmaster-logo-big-format

 

obsesja-b-iext33899175Książka Obsesja
Powieść autorki bestsellerowej serii LUX
Jest arogancki, apodyktyczny i… to facet DLA KTÓREGO MOŻNA UMRZEĆ.
Hunter to bezlitosny zabójca. Ministerstwo Obrony trzyma go w garści, co nie jest do końca złe, ponieważ zabija złych gości. W większości przypadków…

 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

4 komentarze

 1. Odpowiedz

  Ladyf123

  7 czerwca 2016

  Okładka jest przecudowna *.*
  Niestety nie miałam do czynienia z tą serią.

 2. Odpowiedz

  Patrycja

  5 czerwca 2016

  Moim zdaniem zdecydowanie słabsza od serii Lux, bohaterowie nie skradli mojego serca, coś mi nie pasowało. Jednak ich przekomarzania były naprawdę dobre, super się o nich czytało.

  Pozdrawiam.

 3. Odpowiedz

  WiktoriaCzytaRazemZWami

  5 czerwca 2016

  Byłam taka ciekawa twojego zdania o tej książce. 😀 Mimo że, nie otrzymała najwyższych ocen to i tak bardzo chce ją przeczytać. Myślałam, że to będzie dodatek do serii Lux potem się dowiedziałam, że nie i że pojawią się sceny erotyczne totalne zaskoczenie! Ale chętnie sprawdzę jak ta książka wyszła autorce 😀 Ostatnio mam ochotę na tego typy lekturę spod dobrego pióra 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   5 czerwca 2016

   Sama byłam szczerze zaskoczona, że to nie młodzieżówka.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Shadows House ♥ TOMY #10 – #12

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły