Obozy i kolonie dla młodzieży – warto pomyśleć o nich już teraz

Date
gru, 22, 2021

Obozy i kolonie dla młodzieży

– warto pomyśleć o nich już teraz

Zasady podczas planowania wakacji są dwie: albo kupujemy bilety last minute i wybieramy się do losowej lokalizacji, albo rezerwujemy miejsca z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Ta sama rada dotyczy kolonii i obozów młodzieżowych. Jeżeli dokonamy rezerwacji już teraz lub na początku roku, to zdobędziemy pewność, że dla naszej pociechy nie zabraknie miejsca na wymarzonym obozie. Istnieje również możliwość, że cena wakacji będzie znacznie niższa niż ta ustalana tuż przed sezonem.

Obozy młodzieżowe – czy warto wysyłać dziecko?

Jest wiele argumentów, które wyraźnie przemawiają na korzyść obozów młodzieżowych. Dzięki takim wyjazdom nasze dziecko może rozwijać swoje pasje i spędzić wakacje z rówieśnikami, którzy podzielają jego zainteresowania. Nawiązane na obozach tematycznych przyjaźnie potrafią przetrwać całe lata. Wiem to z własnego doświadczenia. Obozy wakacyjne to oczywiście również ciekawa przygoda i cudowne wspomnienia. Oprócz tego czas spędzony na obozie,   pozwoli rodzinie odpocząć od siebie nawzajem. Być może brzmi to okropnie, ale jest szczerą prawdą. Zarówno my, jak i nasze dzieci potrzebujemy czasu tylko dla siebie. To właśnie on pomoże złapać nam oddech i przygotować się na nadchodzący rok szkolny. Kolejnym argumentem jest oczywiście domowy budżet. Nie każdą rodzinę stać na wakacyjny wyjazd, nie zawsze też możemy otrzymać urlop w dogodnym dla nas terminie. Nie chcemy jednak, by dziecku lato przeleciało przez palce. Dlatego, gdy w danym roku nie możemy sobie pozwolić na rodzinne wakacje, warto pomyśleć o tym, by wysłać na nie chociaż naszą dorastającą pociechę.

Jak wybrać kolonie lub obóz młodzieżowy?

Każde dziecko jest inne, a za czym idzie, nasze pociechy mają różne zainteresowania. Nie ma więc idealnego obozu dla każdego nastolatka. Myślę, że wakacyjny wyjazd najlepiej jest dostosować do potrzeb wybierającej się na niego osoby. Przykładowo młodzież, która kocha konie, najlepiej bawiła się będzie na obozie jeździeckim. Obóz windsurfingowy lub żeglarski odpowiedni będzie dla nastolatków chcących poczuć przysłowiowy wiatr w żaglach. Odbywają się obozy sportowe, plastyczne, filmowe, w Polsce i zagranicą – wybór jest ogromny i myślę, że w tak bogatej gamie ofert każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.

Wpływ pandemii na organizację obozów i kolonii młodzieżowych

Wszyscy doskonale znamy covidowe obostrzenia. Dotyczą one oczywiście również uczestników kolonii i obozów młodzieżowych. GIS, MZ i MEN jednoznacznie stwierdziły, że podczas trwania pandemii organizacja letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży będzie możliwa w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Dobrą wiadomością jest jednak to, że już w sezonie lato 2021 nie było limitu osób w pokojach, przywrócona została standardowa liczebność grup, a uczestnicy mogli korzystać z atrakcji turystycznych i wycieczek. Dlatego sądzę, że kolonie 2022 nie tylko się odbędą, ale będą należały do naprawdę udanych. Gdyby jednak mimo wszystko dana impreza została odwołana, warto zwrócić uwagę na to, czy oferta zawiera w sobie pakiet gwarancyjny. Dzięki niej klienci nie muszą obawiać się odwołania wyjazdu. Taką właśnie propozycję ma dla nas znane i wysoko cenione biuro podróży Almatur, o którym opowiem w kolejnym akapicie.

O biurze podróży Almatur słów kilka

Almatur to najdłużej działające biuro podróży w Polsce. Posiada już ponad sześćdziesięcioletnie doświadczenie. Oprócz propozycji wyjazdów w najpiękniejsze zakątki świata ma w swojej ofercie oczywiście również kolonie i obozy dla młodzieży zarówno za granicą, jak i w naszym kraju. Ich oferta jest niezwykle bogata. Każdy nastolatek znajdzie w niej propozycję idealnie dopasowaną do swoich zainteresowań. Firma prowadzi Program Lojalnościowy, który przewiduje zniżki dla stałych klientów. Za wyjazdy można zapłacić również Bonem Turystycznym.

Almatur to niewątpliwy lider w organizacji obozów młodzieżowych. Jedną z jego największych zalet jest przynależność do takich organizacji międzynarodowych jak: World Youth Student & Educational Travel Confederation, WYSE Work Abroad, ISIC oraz do Polskiej Izby Turystyki, co pozwala na obdarzenie biura szczególnym zaufaniem, a jednocześnie wieloletnia współpraca z tymi organizacjami, umożliwia oferowanie atrakcyjnych cen, nie obniżając standardu wyjazdu. Obozy prowadzi wyspecjalizowana kadra, nauczyciele, wychowawcy świetlic i pracownicy domów kultury. Ich uprawnienia są weryfikowane przez Kuratora Oświaty. Firma posiada własne autokary i korzysta z usług koncesjonowanych przewoźników. W okresie wakacyjnym uruchomiona jest również całodobowa linia Help Line, która udziela informacji w sprawie logistyki transportowej.

Myślę, że moja córka w ofercie biura podróży od razu wypatrzyła by obóz Youtuberski lub Minecrafta, a uczestnictwem z nich byłaby zachwycona. Obozy młodzieżowe za granicą to również świetna opcja. Liczymy na to, że w przyszłym roku dzięki ofercie biura podróży Almatur uda się jej przeżyć wspaniałą przygodę! Sądzę również, że w ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne są na przykład: obóz tańca nowoczesnego, gier planszowych i PS, obóz kulinarny, zdrowia i ruchu, piłki nożnej, sztuk walki i samoobrony, obóz reżysersko-filmowy, warsztaty aktorskie z teatrem Syrena i wiele, wiele innych ciekawych opcji.

Na zakończenie

Kiedy zaczynacie planować wakacje dla siebie i swoich pociech? Odkładacie na nie przez cały rok, czy jest to dla Was decyzja podejmowana na ostatnią chwilę? Słyszałyście o biurze podróży Almatur? Zbiera doskonałe opinie! Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi i będzie mi niezwykle miło, jeśli zostawicie je w komentarzach.

Wpis powstał we współpracy z Biurem Podróży Almatur.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

21 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Wiktoria

  16 stycznia 2022

  Ja na takim obozie nie byłam nigdy i trochę szkoda, bo to fajna zabawa! Może pośle swoje dziecko za kilka lat. Bo ja razie to sama jestem młodzieżą.

 2. Odpowiedz

  winter

  12 stycznia 2022

  sama bym chętnie pojechała na takie kolonie, mam miłe wspomnienia z takich wyjazdów 😉 teraz żeby było trochę taniej to wynajęliśmy domek na nocleg w Bieszczadach, bo jak się podzieli cenę domku na cztery osoby to wychodzi czasem o połowę taniej jak nocleg w ośrodku wypoczynkowym

 3. Odpowiedz

  Justyna

  5 stycznia 2022

  W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo możlowośći obozów. Jednak nie jestem na ten moment przekonana czy one są dobre w dobie pandemii.

 4. Odpowiedz

  Kaśka - Poligon Domowy

  5 stycznia 2022

  czekam na ten moment, kiedy będe mogła wysłać dzieci na kolonie slbo obozy. to będzie też urlop dla mnie.

 5. Odpowiedz

  Angela

  4 stycznia 2022

  Ja jako dziecko jeździłam na kolonie na miesiąc to w góry to na mazury to nad morze. Miło wspominam ten czas i uważam, że dzieciaki powinny doświadczyć tego samego co ja za dzieciństwa.

 6. Odpowiedz

  Joanna

  4 stycznia 2022

  Puki co moja młodsza córka jest za mała na obozy, a starsza nie chce sama jechać na taki obóz, więc nie interesuję się tym tematem. w przyszłości jednak planuję wysłać dzieci na obóz zgodny z ich zainteresowaniem.

 7. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  4 stycznia 2022

  Moje dzieci same wybierały obozy młodzieżowe o różnej tematyce, przyznam, że rozstrzał zainteresowań zawsze mi imponował, w wakacje chciały czegoś nowego, dotychczas niezbadanego. 🙂

  • Odpowiedz

   Martyna K.

   4 stycznia 2022

   To też super sprawa, tematyka jest tak duża, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 8. Odpowiedz

  Instytutdesignu

  24 grudnia 2021

  Dzieciaki podrosły i obozy wakacyjne już pomału planujemy.

 9. Odpowiedz

  Sowi świat Emi

  23 grudnia 2021

  Takie obozy czy kolonie to bardzo fajna sprawa . Dziecko może nauczyć oraz poznać nowe osoby.

 10. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  22 grudnia 2021

  Jeździmy na kolonie i obozy jako uczestnicy i organizatorzy i jest super.

 11. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  22 grudnia 2021

  Słyszałam o tym biurze podróży i myślę, że kolonie dla dzieci w odpowiednim wieku to super sprawa.

 12. Odpowiedz

  Margaret

  22 grudnia 2021

  Zdecydowanie planujemy wcześniej jeśli mamy gdzieś jechać. Jest potem na spokojnie i bardziej na luzie niż na tzw. ostatni dzwonek. Kolejna rzecz sama przyjemność oczekiwania, przygotowania daje człowiekowi radość i przyjemność. Na obecną chwilę okres pandemi dużo zmienia, niekiedy nawet z dnia na dzień, dlatego wyrwanie się nawet na krótki odpoczynek warto wykorzystać.

 13. Odpowiedz

  Opowieści z Podróży

  22 grudnia 2021

  Obozy dla młodzieży to na pewno fajna sprawa, choć ja cieszę, że córka chce jeździć ze mną na wakacje:)

 14. Odpowiedz

  Anne 18

  22 grudnia 2021

  Jeszcze nigdy nie planowałam wakacji w grudniu, bo nie miałam takiej potrzeby. Temat obozów mnie nie dotyczy, ale pewnie rodzice którzy chcą wysłać na takowy swoje dzieci muszą to planować z dużym wyprzedzeniem. Nie pomyślałabym jednak, że aż tak dużym.

  • Odpowiedz

   Vicky

   22 grudnia 2021

   Zaraz jeszcze ferie zimowe mamy 🙂 A im większe wyprzedzenie czasowe z planowaniem zorganizowanych wyjazdów, tym niższa ich cena.

 15. Odpowiedz

  Irena Bujak

  22 grudnia 2021

  Myślę, że takie obozy to naprawdę fajna sprawa, zwłaszcza, że jest w czym wybierać i można znaleźć taki pod zainteresowania dziecka. Noi i jaka przygoda do przeżycia!

  • Odpowiedz

   Vicky

   22 grudnia 2021

   Dzieci bywają bardzo konkretne w wyborze swoich zainteresowań, a wakacje to idealny czas na to, by je rozwijać 🙂

   • Odpowiedz

    Irena Bujak

    4 stycznia 2022

    Też tak uważam. Mają dzieci wtedy czas na rozwijanie swoich pasji i poznawanie rówieśników z podobnymi zainteresowaniami.

 16. Odpowiedz

  Patrycja Czubak

  22 grudnia 2021

  Takie wyjazdy zapewniają piękne wspomnienia w dorosłym życiu.
  Warto choć raz na taki pojechać za młodu. 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   22 grudnia 2021

   Trudno się z tym nie zgodzić! Sama miło wspominam swoje wyjazdy.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Akademia Crookhaven – J.J. Arcanjo

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły