Nowe przygody Aladyna

Date
lut, 01, 2017

05b665513c-Nowe-przygody-AladynaJestem prawdziwą miłośniczką disney’owskiego „Aladyna”. Kiedy byłam mała na okrągło potrafiłam oglądać tylko tą jedną bajkę, a w późniejszych latach kolejne części i serial, który powstał na jej podstawie. Kiedy więc zobaczyłam tytuł „Nowe przygody Aladyna” musiałam koniecznie sprawdzić jaki pomysł przyszedł do głowy Daive’owi Cohen’owi i jak został on zrealizowany.

Sam (Kev Adams) wraz z przyjacielem (William Lebghil), przebrani w stroje Mikołaja, planują kradzież w domu towarowym. Przypadek jednak sprawia, że Sam trafia do działu dziecięcego, gdzie zostaje zmuszony do opowiedzenia jakiejś zajmującej historii. Jego opowieść okazuje się porywająca i niezwykła. Zabiera dzieci do Bagdadu, miejsca pełnego latających dywanów i magii. Tam, tworząc baśniowe analogie, opowiada o swoim aktualnym życiu i zastanawia się czy jednak nie powinien w nim czegoś zmienić…

ef855661eb-p1b2t4av1l8of2821rmjfm5k6h101

„Nowe przygody Aladyna” to z pewnością bardzo głupi film, ale muszę przyznać, że naprawdę mnie rozbawił. Nie wszystko było w nim perfekcyjne, ale niektóre momenty porównywalne są do humoru z fabularnego „Asterixa i Obelixa”. Sama fabuła również nie sprawia najgorszego wrażenia – jest lekka i typowo familijna. Powiedziałabym, że „ma swoje momenty”. Arcydzieło kinematografii to to z pewnością nie jest, ale raczej nie tego oczekuje się po takich typowo rozrywkowych produkcjach.

cb80019eda-p1b2t4av1n103s1d4s10md1tsufr8404

Ponieważ film został wyprodukowany we Francji, to postanowiłam, że obejrzę go z dubbingiem. Podejrzewam, że jego twórcy, do ogólnej głupawki, dodali jeszcze szczyptę typowo polskiego humoru, ogólnie jednak dubbing wywarł na mnie wyjątkowo pozytywne wrażenie, a to niezwykle rzadko się zdarza.

666aceb2d0-p1b2t4av1o1l1818p91ilg1thh1g3b707

Produkcja jest niskobudżetowa, co wyraźnie widać. Chociażby jedna z pierwszych scen na latającym dywanie natychmiast nasuwa na myśl stare filmy, przedstawiające aktora filmowanego na tle ekranu. Gdyby jednak taki film nakręcić porządnie (niekoniecznie w wersji komediowej), to myślę, że miałby oglądalność liczoną w milionach. Ostatnio wiele osób jest naprawdę spragniona klimatów z baśni 1001 nocy. Wampiry już dawno wszystkim się przejadły.

Dla kogo nadają się „Nowe przygody Aladyna”? Myślę, że dla każdego komu nie przeszkadza taki głupi humor i potrafi go chociaż minimalnie docenić. Film ogląda się przyjemnie, a losy postaci śledzi się z zaciekawieniem. Raczej nie będzie odpowiedni dla młodszych dzieci, ale dla tych  nieco starszych nie widzę przeciwskazań.

Dziękuję!

monolith

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

4 komentarze

 1. Odpowiedz

  Koralina

  8 kwietnia 2021

  czasami lubię taki głupi humor, jest tak absurdalny, że aż śmieszny 🙂

 2. Odpowiedz

  Lexi

  25 stycznia 1970

  Uwielbiam różnego rodzaju zabawy schematami i retelling klasycznych historii, co często przydarza się tym Disneyowym opowieściom, dlatego prędzej czy później sięgam nawet po takie wytwory. Co prawda, jeszcze nie widziałam “Nowych przygód Aladyna”, ale zwiastun przypomina mi trochę “Iznoguda” – tak samo niezbyt ambitną rozrywkę 😉

  • Odpowiedz

   Miye

   25 stycznia 1970

   Film zdecydowanie do ambitnego kina nie należy, ale humor ma rodem z Asterixa – głupi, acz śmieszny.

 3. Odpowiedz

  Lexi

  25 stycznia 1970

  Uwielbiam różnego rodzaju zabawy schematami i retelling klasycznych historii, co często przydarza się tym Disneyowym opowieściom, dlatego prędzej czy później sięgam nawet po takie wytwory. Co prawda, jeszcze nie widziałam “Nowych przygód Aladyna”, ale zwiastun przypomina mi trochę “Iznoguda” – tak samo niezbyt ambitną rozrywkę 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »