Niewypowiedziana – C.C. Hunter

Date
cze, 17, 2016

niewypowiedziana-hunter„Niewypowiedziana” to już trzeci, finałowy tom serii „Wodospady Cieina po zmroku”. Cykl opowiada o życiu wampirzycy Delli Tsang, która z postaci drugoplanowej stała się, w nowej trylogii spod pióra C.C. Hunter, główną bohaterką. 

Ojciec Delli oskarżony jest o morderstwo, ale ona, mimo stosunków jakie łączą ją z rodziną, wciąż nie wierzy w jego winę i na własną rękę próbuje odnaleźć prawdziwego sprawcę zbrodni. Dodatkowo na rozwiązanie zagadki ma jedynie dwa tygodni, a w poszukiwaniach towarzyszy jej Chase, do którego zupełnie straciła już zaufanie.

Trzeba przyznać, że Della jest znacznie bardziej dojrzała od Kylie, a na dodatek posiada swój własny, specyficzny charakterek. To bohaterka w towarzystwie której nie można się nudzić. Chociaż możliwe, że nie postrzegam jej osoby zbyt obiektywnie, gdyż od samego początku niezwykle ją polubiłam.

Do wątku romantycznego C.C. Hunter podeszła dość schematycznie i właściwie chyba nikt nie spodziewał się niczego innego. Pisarka tym razem znacznie większy nacisk położyła na kreację głównych bohaterów i sam wątek kryminalny. Dzięki temu akcji w powieści z pewnością nie brakuje. Poza tym nie tylko sylwetka Delli została dobrze zarysowana, Chasowi i Burnettowi również niczego nie zabrakło, a fragmenty w których grali pierwsze skrzypce były naprawdę przyjemnie napisane. Zmiennokształtny Steve spadł na dalszy plan.

Uwielbiam sposób pisania C.C. Hunter. Udało jej się stworzyć lekką, przyjemną, młodzieżową fantastykę, z dobrze poprowadzonym wątkiem fabularnym – powieść, która wciąga od pierwszych do ostatnich stron, a jednocześnie jest lekturą niewymagającą od czytelnika wielkiego zaangażowania. Takie chwile relaksu są w życiu niezwykle cenne i to niezależnie od tego w jakim wieku jest czytelnik.

Wydanie serii utrzymane zostało w tej samej formie i szacie graficznej. „Wodospady Cienia po zmroku” można postawić obok książek o Kylie i cieszyć się, że tak ładnie razem wyglądają. W sierpniu, nakładem wydawnictwa Feeria, ukaże się jeszcze zbiór nowel ze świata „Wodospadów Cienia” i wówczas kolekcja stanie się już zupełnie kompletna.

„Niewypowiedziana” to doskonała kontynuacja całego cyklu. Czyta się ją błyskawicznie, a lektura dostarcza wiele przyjemności. Cieszę się, że to jeszcze nie jest pożegnanie z całą serią, a jedynie finał poszukiwań Delli. „Czasami zmiany nie są takie złe, pomyślała.”, a ja się z tym stwierdzeniem w zupełności zgadzam, gdyż zmiana głównej bohaterki w „Wodospadach Cienia” była pomysłem na medal.

Dziękuję!

569cf2cec9_wydawnictwo-feeria-podroze

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Magia Słowa

  18 czerwca 2016

  Myślę, że mogłabym kiedyś dać szansę tej autorce. Sporo się mówi o jej książkach, a ja jeszcze nie miałam okazji się z nia zmierzyć. Koniecznie trzeba to zmienić. 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »