Niesamowite nasionka – Ewa Podleś

Cześć! To ja! Nasionko! Opowiem ci, jakie jestem niesamowite. 

Niesamowite nasionka

Wiosna to właśnie ten cudowny czas, kiedy wszystko kiełkuje, zieleni się i rozkwita. To też najlepsza pora na posadzenie własnych warzyw i ziół. W tym roku z ogromną przyjemnością wprowadzam moje maluchy w tajniki prostego ogrodnictwa, a pomaga mi w tym między innymi książka pani Ewy Podleś, nosząca tytuł „Niesamowite nasionka”.  

Co znajduje się w książce?

W publikacji, na ślicznych kolorowych, bardzo szczegółowych ilustracjach, przedstawione są różne rodzaje nasion. Obok każdego rysunku znajduje się krótki, ale wyczerpujący i szczegółowy opis. Autorka pokazuje nam również przekrój przez nasionko i opowiada ich niesamowite historie. Przedstawia także codzienne zastosowania nasion w kuchni i poza nią. 

Strona wizualna

Publikacja ma twardą oprawę i format A4. W środku znajduje się wiele kolorowych, niezwykle szczegółowych ilustracji, na których bez trudu możemy rozpoznać znajome kształty. Pani Ewa Podleś nie skupia się na żadnym, konkretnym regionie, przez co mamy w książce mnogość przeróżnych nasion (i nie tylko). Na kilku stronach pojawiają się także ładnie narysowane zwierzęta, zjadające dane nasiona lub takie, które nieświadomie pomagają zasadzić nowe roślinki. 

Moja opinia i przemyślenia

Książka jest ciekawa i dobrze pomyślana. Autorka ułożyła ją logicznie i z dbałością o szczegóły. Tytuł zawiera naprawdę sporo rzetelnej wiedzy, którą nasze pociechy będą mogły wykorzystać na lekcjach środowiska. Pojawia się w niej także wiele ciekawostek. Umieszczone w publikacji ilustracje są realistyczne i sądzę, że ułatwią maluchom zapamiętywanie różnych faktów. Myślę, że to popularnonaukowa literatura z wyższej półki. Cieszę się, że mali czytelnicy mają możliwość czytania takich wartościowych i pełnych interesującej wiedzy książeczek.  

Podsumowanie

„Niesamowite nasionka” to ślicznie wydana, inteligentnie napisana książeczka, która zawiera również wiele świetnych ilustracji. To małe kompendium wiedzy na temat różnego rodzaju nasion i nie lada gratka dla małego czytelnika, który po lekturze z pewnością zainteresuję się tematem nasion, roślin i ogólnie przyrody jako takiej. Tytuł serdecznie polecam zarówno rodzicom, jak i nauczycielom wychowania początkowego. Myślę, że warto mieć taką książkę w domowej biblioteczce każdego dziecka. 

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Edukacyjne wakacje z Egmontem

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

12 komentarzy

 1. Odpowiedz

  zaczytanamarzycielka8

  7 maja 2021

  No bardzo ciekawie to wygląda 🙂 nie słyszałam o tej książce, ale już wiem kto się z niej bardzo ucieszy :d będzie świetna na prezent.

 2. Odpowiedz

  Gośka

  7 maja 2021

  Bardzo ciekawa publikacja. Z chęcią zapoznałabym się z taką treścią. 🙂

 3. Odpowiedz

  Lilianna Koziara

  7 maja 2021

  Jest naprawdę kolorowa ta książka. Bardzo mi się spodobała. Myślę, że będę ja mieć.

 4. Odpowiedz

  Koralina

  7 maja 2021

  bardzo fajny początek przygody z obserwacjami, przecież takie nasionka można bardzo łatwo dostać i obserwować 🙂

 5. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  8 maja 2021

  Z zainteresowaniem sięgnę po książkę, jeszcze nie miałam okazji spotkać się z taką nasionkową publikacją, oprawa graficzna intensyfikuje chęć poznania. 🙂

 6. Odpowiedz

  Justyna

  8 maja 2021

  Zawsze mi się podobały książki z tematyką jedzenia. Moje dzieci też chętnie takie ksiązki czytają i orzeglądają.

 7. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  8 maja 2021

  Z przyjemnością dowiem się czegoś więcej na temat nasion, więc zapisuję tytuł.

 8. Odpowiedz

  Katarzyna Krasoń | Pasieka Kulturalna

  10 maja 2021

  Bardzo mądra i ciekawa książka. Mój syn jest zachwycony, ja również!

 9. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  11 maja 2021

  Sama z chęcią bym się skusiła na tę lekturę, lubię takie ładnie wydane książki.

 10. Odpowiedz

  Paula

  11 maja 2021

  Publikacja zapowiada się interesująco, na pewno idealnie nada się na prezent.

 11. Odpowiedz

  Agnieszka

  12 maja 2021

  Jak ona jest ślicznie wydana! Bardzo mi się podoba 🙂

 12. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  12 maja 2021

  Z przyjemnością zagłębię się w tę roślinną lekturę, zapowiada się świetnie.

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS