Nie do pary

Date
paź, 21, 2016

10-nie-do-paryKażdy człowiek jest indywidualistą, posiada swój własny charakter, osobowość i oczywiście tok myślenia. Czy myślicie w podobny sposób co wasi przyjaciele i rodzina? Przekonajcie się sami grając w „Nie do pary”.

wiek: 10 +

liczba graczy: 3-8 osób

czas gry: około 30 minut

Cel gry

Gra polega na stworzeniu takich samych par obrazkowych co inni gracze – im więcej takich zbieżności, tym więcej otrzymujemy punktów. Wygrywa osoba, która w czterech rundach zdobędzie największą ilość punktów.

Strona wizualna

Elementy gry są konkretne – na przykład plastikowa klepsydra czy solidna, tekturowa plansza z cyframi. Opakowanie wygląda dość niepozornie, ale jego grafika odzwierciedla zamysł tytułu. Obrazki w grze to różnorodne, dwustronne zdjęcia – takie, że czasami naprawdę trzeba się nagłowić by je do siebie w jakikolwiek logiczny sposób dopasować. Mogłyby tylko być odrobinę większe, bo w gronie ośmiu osób może być naprawdę ciężko dopchnąć się w ich pobliże by zobaczyć wszystkie szczegóły.

niedopary1

Przygotowanie gry

Na początku tasujemy obrazki. Na środku stołu kładziemy planszę z cyframi, a wokół niej , gdy wszyscy są gotowi, rozkładamy losowo obrazki – każda płytka musi zostać dopasowana do jednej z cyfr. Gracze otrzymują talię w wybranym kolorze – za jej pomocą będą układali pary. Na koniec przygotowujemy klepsydrę.

niedopary2

Przebieg rozgrywki

Gra składa się z czterech, takich samych tur. Po wyłożeniu obrazków przestawiamy do góry nogami klepsydrę – czas, start! Gracze przy pomocy otrzymanej talii kart parują ze sobą dowolnie wybrane obrazki. Jest ich nieparzysta liczba, więc jeden zawsze pozostanie sam. Na koniec podliczane są punkty, według dodanej do gry tabelki.

niedopary3

Wrażenia

Gra jest niezwykle sympatyczna, a rozgrywka zabawna. Wydaje mi się jednak, że 10+ to zbyt duże ograniczenie wiekowe. Dzieci w wieku lat siedmiu spokojnie poradzą sobie z grą i sądzę, że z rozgrywki będą bardzo zadowolone.

niedopary4

Podsumowanie

„Nie do pary” to niepozornie wyglądająca, ale naprawdę świetna gra familijna. Najlepiej sprawdzi się w gronie rodzinnym lub dobrych znajomych, którzy mogą próbować odgadnąć tok rozumowania współzawodników. Wówczas świetna zabawa jest zagwarantowana.

Dziękuję!

logo_rebel_www_wydawnictwa

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

  1. Odpowiedz

    Truskaweczka

    23 października 2016

    Powiem szczerze że sama bym zagrała 😛

  2. Odpowiedz

    Tea

    23 października 2016

    Ja to się cieszę, że takie gry planszowe i karciane wracają do łask, bo to naprawdę super pomysł na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi, a śmiechu jest zawsze sporo 😀

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mój Mały Książę – Katarzyna Mak

Halli Galli

HORIMIYA ♥ TOMY #11 – #14

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły