Nie do pary

Date
paź, 21, 2016

10-nie-do-paryKażdy człowiek jest indywidualistą, posiada swój własny charakter, osobowość i oczywiście tok myślenia. Czy myślicie w podobny sposób co wasi przyjaciele i rodzina? Przekonajcie się sami grając w „Nie do pary”.

wiek: 10 +

liczba graczy: 3-8 osób

czas gry: około 30 minut

Cel gry

Gra polega na stworzeniu takich samych par obrazkowych co inni gracze – im więcej takich zbieżności, tym więcej otrzymujemy punktów. Wygrywa osoba, która w czterech rundach zdobędzie największą ilość punktów.

Strona wizualna

Elementy gry są konkretne – na przykład plastikowa klepsydra czy solidna, tekturowa plansza z cyframi. Opakowanie wygląda dość niepozornie, ale jego grafika odzwierciedla zamysł tytułu. Obrazki w grze to różnorodne, dwustronne zdjęcia – takie, że czasami naprawdę trzeba się nagłowić by je do siebie w jakikolwiek logiczny sposób dopasować. Mogłyby tylko być odrobinę większe, bo w gronie ośmiu osób może być naprawdę ciężko dopchnąć się w ich pobliże by zobaczyć wszystkie szczegóły.

niedopary1

Przygotowanie gry

Na początku tasujemy obrazki. Na środku stołu kładziemy planszę z cyframi, a wokół niej , gdy wszyscy są gotowi, rozkładamy losowo obrazki – każda płytka musi zostać dopasowana do jednej z cyfr. Gracze otrzymują talię w wybranym kolorze – za jej pomocą będą układali pary. Na koniec przygotowujemy klepsydrę.

niedopary2

Przebieg rozgrywki

Gra składa się z czterech, takich samych tur. Po wyłożeniu obrazków przestawiamy do góry nogami klepsydrę – czas, start! Gracze przy pomocy otrzymanej talii kart parują ze sobą dowolnie wybrane obrazki. Jest ich nieparzysta liczba, więc jeden zawsze pozostanie sam. Na koniec podliczane są punkty, według dodanej do gry tabelki.

niedopary3

Wrażenia

Gra jest niezwykle sympatyczna, a rozgrywka zabawna. Wydaje mi się jednak, że 10+ to zbyt duże ograniczenie wiekowe. Dzieci w wieku lat siedmiu spokojnie poradzą sobie z grą i sądzę, że z rozgrywki będą bardzo zadowolone.

niedopary4

Podsumowanie

„Nie do pary” to niepozornie wyglądająca, ale naprawdę świetna gra familijna. Najlepiej sprawdzi się w gronie rodzinnym lub dobrych znajomych, którzy mogą próbować odgadnąć tok rozumowania współzawodników. Wówczas świetna zabawa jest zagwarantowana.

Dziękuję!

logo_rebel_www_wydawnictwa

23 października 2016

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Tea

  23 października 2016

  Ja to się cieszę, że takie gry planszowe i karciane wracają do łask, bo to naprawdę super pomysł na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi, a śmiechu jest zawsze sporo 😀

 2. Odpowiedz

  Truskaweczka

  23 października 2016

  Powiem szczerze że sama bym zagrała 😛

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »