Nie do pary

Date
paź, 21, 2016

10-nie-do-paryKażdy człowiek jest indywidualistą, posiada swój własny charakter, osobowość i oczywiście tok myślenia. Czy myślicie w podobny sposób co wasi przyjaciele i rodzina? Przekonajcie się sami grając w „Nie do pary”.

wiek: 10 +

liczba graczy: 3-8 osób

czas gry: około 30 minut

Cel gry

Gra polega na stworzeniu takich samych par obrazkowych co inni gracze – im więcej takich zbieżności, tym więcej otrzymujemy punktów. Wygrywa osoba, która w czterech rundach zdobędzie największą ilość punktów.

Strona wizualna

Elementy gry są konkretne – na przykład plastikowa klepsydra czy solidna, tekturowa plansza z cyframi. Opakowanie wygląda dość niepozornie, ale jego grafika odzwierciedla zamysł tytułu. Obrazki w grze to różnorodne, dwustronne zdjęcia – takie, że czasami naprawdę trzeba się nagłowić by je do siebie w jakikolwiek logiczny sposób dopasować. Mogłyby tylko być odrobinę większe, bo w gronie ośmiu osób może być naprawdę ciężko dopchnąć się w ich pobliże by zobaczyć wszystkie szczegóły.

niedopary1

Przygotowanie gry

Na początku tasujemy obrazki. Na środku stołu kładziemy planszę z cyframi, a wokół niej , gdy wszyscy są gotowi, rozkładamy losowo obrazki – każda płytka musi zostać dopasowana do jednej z cyfr. Gracze otrzymują talię w wybranym kolorze – za jej pomocą będą układali pary. Na koniec przygotowujemy klepsydrę.

niedopary2

Przebieg rozgrywki

Gra składa się z czterech, takich samych tur. Po wyłożeniu obrazków przestawiamy do góry nogami klepsydrę – czas, start! Gracze przy pomocy otrzymanej talii kart parują ze sobą dowolnie wybrane obrazki. Jest ich nieparzysta liczba, więc jeden zawsze pozostanie sam. Na koniec podliczane są punkty, według dodanej do gry tabelki.

niedopary3

Wrażenia

Gra jest niezwykle sympatyczna, a rozgrywka zabawna. Wydaje mi się jednak, że 10+ to zbyt duże ograniczenie wiekowe. Dzieci w wieku lat siedmiu spokojnie poradzą sobie z grą i sądzę, że z rozgrywki będą bardzo zadowolone.

niedopary4

Podsumowanie

„Nie do pary” to niepozornie wyglądająca, ale naprawdę świetna gra familijna. Najlepiej sprawdzi się w gronie rodzinnym lub dobrych znajomych, którzy mogą próbować odgadnąć tok rozumowania współzawodników. Wówczas świetna zabawa jest zagwarantowana.

Dziękuję!

logo_rebel_www_wydawnictwa

23 października 2016

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Truskaweczka

  23 października 2016

  Powiem szczerze że sama bym zagrała 😛

 2. Odpowiedz

  Tea

  23 października 2016

  Ja to się cieszę, że takie gry planszowe i karciane wracają do łask, bo to naprawdę super pomysł na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi, a śmiechu jest zawsze sporo 😀

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »