Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Date
maj, 17, 2023

Obecnie istnieje wiele książek, a nawet gier planszowych poświęconych pokerowi, w których można nie tylko poznać zasady gry, ale także zobaczyć życie oczami profesjonalnego pokerzysty. Jedną z nich jest “Największy blef”.

Książka Marii Konnikovej to fascynująca i wnikliwa podróż do świata pokera i psychologii gry. Książka opowiada historię Marii, profesjonalnej pisarki, która postanawia zanurzyć się w świecie pokera i dowiedzieć się, jak ważne jest szczęście w tej grze i jak aspekty psychologiczne mogą wpływać na wyniki. Jak podaje portal twinspin.pl, wielu użytkowników kasyn preferuje wideo sloty, ponieważ oferują one darmowe spiny. Maria postanowiła jednak udowodnić, że poker jest nie mniej ekscytującą grą hazardową, która może przynieść więcej pieniędzy, jeśli będziesz ćwiczyć.

Maria Konnikova jest znaną pisarką i dziennikarką specjalizującą się w psychologii i nauce. Uzyskała tytuł doktora psychologii na Uniwersytecie Columbia i wykładała psychologię w Princeton. Jej prace na temat psychologii i ekonomii behawioralnej zostały docenione i opublikowane w publikacjach takich jak The New York Times i Scientific American. Maria zainteresowała się również innymi obszarami badań, w tym pokerem, co doprowadziło do napisania jej książki “Największy blef”.

Książka przedstawia Marię Konnikovą jako zdeterminowaną i dociekliwą badaczkę, która stara się zrozumieć złożone aspekty pokera. Czytając książkę, czytelnicy są zanurzeni w jej doświadczeniach związanych z treningiem i uczestnictwem w turniejach oraz doświadczają wraz z nią radości zwycięstwa i goryczy porażki.

W “Największy blef”, Maria bada samą grę i wewnętrzny świat pokerzystów. Bada wpływ emocji, intuicji, wiary w siebie i wpływ innych na podejmowanie decyzji podczas gry. Maria dzieli się swoimi przemyśleniami na temat tego, jak poker może być metaforą życia i jak zarządzanie ryzykiem i akceptowanie niepewności może pomóc w innych dziedzinach życia.

Autorka szczegółowo opisuje swoje spotkania z legendami pokera, profesjonalistami i nauczycielami, którzy pomagają jej w nauce. Dzięki ich historiom i doświadczeniom Mary poszerza swoją wiedzę na temat strategii i taktyki w grze oraz zyskuje głębokie zrozumienie, że poker to nie tylko gra szczęścia, ale umiejętność analizowania sytuacji i podejmowania decyzji w oparciu o dostępne informacje.

“Największy blef” jest pięknie wyważony pomiędzy narracją autorki a prezentacją faktów. Maria Konnikova pięknie przekazuje swoje myśli i emocje, zabierając czytelnika w fascynującą podróż badawczą.

Wpis gościnny, sponsorowany.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

22 komentarze

 1. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  25 maja 2023

  Myślę, że zerknęłabym do tytułu w ramach wakacyjnego odpoczynku, chociaż sama w pokera nie gram, to lubię obserwować ekscytację innych tego typu grami.

 2. Odpowiedz

  Martyna K.

  25 maja 2023

  Widzę, że jest to ciekawa propozycja skierowana do osób zainteresowanych tym wydaniem.

 3. Odpowiedz

  Adrianna Andrzejewska

  25 maja 2023

  Nie spotkałam się wcześniej z tą książką, ale muszę przyznać że już na pierwszy rzut oka widać, że jest to bardzo interesująca propozycja.

 4. Odpowiedz

  Aga

  25 maja 2023

  Nie słyszałam o tej pozycji wcześniej. Dzięki za polecenie, będę miała na uwadze.

 5. Odpowiedz

  dyedblonde

  25 maja 2023

  w sumie nigdy nie interesowałam się tym tematek, ale raz chętnie bym zagrała w pokera 🙂

 6. Odpowiedz

  Joanna

  25 maja 2023

  Zawsze chciałam nauczyć się w pokera. Ta gra musi zapewniać wiele emocji. Będę miała książkę na uwadze. Zaciekawiła mnie.

 7. Odpowiedz

  Anszpi

  24 maja 2023

  Nie umiem grać w pokera, nigdy nie fascynowały mnie takie gry i temat jest dla mnie mało interesujący

 8. Odpowiedz

  Zuzanna

  24 maja 2023

  Bardzo lubię grać w pokera. Nauczył mnie tego mój dziadek i od wielu lat pogrywam sobie na kurniku 😉 Fajnie mnie odstresowuje 🙂 Książkę będę miała na uwadze.

 9. Odpowiedz

  Żyć nie umierać

  21 maja 2023

  Nie umiem grać w pokera i nawet mnie do tego nie ciągnęło nigdy. Choć w inne gr karciane chętnie kiedyś grałam. Za to książka nie w moich gustach czytelniczych, jednak na pewno znajdzie swoich odbiorców.

 10. Odpowiedz

  Velaris' Library Kinga

  20 maja 2023

  Tata nauczył mnie grać w pokera jak byłam mała, ale ciiii 😀 grałyśmy z kuzynkami na zapałki, ale zostało w głowie, że nigdy na pieniądze. I mimo że byłam dzieckiem to ten dreszczyk, gdzieś tam zawsze był, powiem ci, że jako pedagoga, którego interesują trudne przypadki chętnie sięgnęłabym po tę pozycję.

 11. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  18 maja 2023

  Muszę sprawdzić czy jest dostępna w bibliotece. Może mi się spodobać.

  • Odpowiedz

   Vicky

   18 maja 2023

   Też uważam, że to coś dla mnie 🙂

 12. Odpowiedz

  czerwonafilizanka

  18 maja 2023

  My śle że to może być bardzo ciekawa lektura która może dać ciekawsze spojrzenie na pewne sprawy pomóc spojrzeć też inaczej:)

  • Odpowiedz

   Vicky

   18 maja 2023

   Z pewnością.

 13. Odpowiedz

  Malwina

  17 maja 2023

  Bardzo mnie zaciekawiłaś tą powieścią 🙂 Chętnie przeczytam 😀

  • Odpowiedz

   Vicky

   18 maja 2023

   Sama również jestem ciekawa (wpis jest gościnny).

 14. Odpowiedz

  Anna

  17 maja 2023

  Nie gram w pokera, ale interesują mnie ludzkie emocje i to co napędza ludzi do realizacji swoich pasji. Zawsze wydaje mi się, że takie gry mogą stać się nałogiem.

  • Odpowiedz

   Vicky

   18 maja 2023

   Też sądzę, że to zawsze ciekawy temat.

 15. Odpowiedz

  Paulina K

  17 maja 2023

  Myślę, że w wolny dzień mogłabym skusić się na tę niebanalną powieść.

  • Odpowiedz

   Vicky

   18 maja 2023

   Sama jestem jej równie ciekawa 🙂

 16. Odpowiedz

  Pojedztam

  17 maja 2023

  Na pewno jest się czym zainteresować w wolnym czasie. Dzięki za polecenie.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Flirtation or Faceoff – Leah Brunner

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły