Na wieki wieków Pani Amen – Bianka Kunicka-Chudzikowska

Date
lip, 05, 2021

Na wieki wieków Pani Amen

Niedawno zainteresował mnie tytuł spod pióra pani Bianki Kunickiej-Chudzikowskiej „Na wieki wieków Pani Amen”. Jak wygląda życie pozbawione miłości? Czy bez niej w ogóle można zaznać szczęścia?  

Zarys fabuły

Główną bohaterką powieści jest Małgorzata, która przez całe swoje życie nie zaznała uczucia miłości, mimo że bardzo tego pragnie. Gdy na swej drodze spotyka osobę, która twierdzi, że nauczy ją kochać, kobieta czuje, że nie ma innego wyboru. Musi skorzystać z tej szansy. Jak potoczą się jej losy, czy zazna w życiu szczęścia i czy może liczyć na bezwarunkową pomoc najbliższych?

Moja opinia i przemyślenia

„Na wieki wieków Pani Amen” to zaskakująco dobra książka. Szczerze przyznam, że nie spodziewałam się tak ciekawej, inteligentnej i świetnie napisanej powieści. Fabuła została przemyślana w najdrobniejszych szczegółach, tam samo zresztą, jak barwne kreacje bohaterów. Historia nie ma szybkiego tempa, ale również pozbawiona jest dłużyzn. Jest za to oryginalna i zaskakująca. Ma swój unikalny, pełen magii klimat. 

Myślę, że historia opowiedziana w książce „Na wieki wieków Pani Amen” spełni oczekiwania wszystkich wielbicieli podań, legend i mitologii słowiańskiej. Autorka ma rozległą wiedzę na te tematy i potrafi się nią podzielić z czytelnikami. Nie obawiała się również poruszyć tych zupełnie zwyczajnych, życiowych, ale jakże niekiedy trudnych spraw. Niejednokrotnie zmusza czytelnika do refleksji i spojrzenia na pewne rzeczy z zupełnie innej niż dotychczasowa perspektywy. 

Czy istnieje coś takiego jak bezmiłość? Na to i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź w opowiedzianej przez panią Biankę Kunicką-Chudzikowską historii. Jednak sięgając po lekturę, należy pamiętać, że nie jest to jedna z tych lekkich, banalnych książek na jeden wieczór. To poważniejsza, nakłaniająca do wielu przemyśleń historia.  

Podsumowanie

„Na wieki wieków Pani Amen” to świetnie napisana, ciekawa i niezwykle oryginalna powieść. Jestem zadowolona, że trafiła w moje ręce, a spędzony z nią czas uważam nie tylko za przyjemnie, ale i pożytecznie wykorzystany. Nie spodziewałam się tak wyśmienitej lektury, ale wydawnictwo Oficynka już nie po raz pierwszy mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Chętnie poznałabym inne tytuły spod pióra pisarki. 

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Wilkołak Wojciech – Chmielarz

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

13 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  5 lipca 2021

  Wydaje mi się, że to nie jest książka dla mnie. Może się mylę, ale ciężko mi to stwierdzić nie zapoznając się z jej treścią osobiście. Zapamiętam tytuł i być może się na nią kiedyś skuszę.

 2. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  5 lipca 2021

  Dobrze, że jest to nietuzinkowa powieść, której warto poświęcić kilka godzin.

 3. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  5 lipca 2021

  Już wcześniej okładka wpadła mi w oko, ale nie miałam okazji zagłębić się w tę lekturę.

 4. Odpowiedz

  Anszpi

  5 lipca 2021

  Myślę, że ta książka by mi się podobała. Dopiszę sobie do listy interesujacych książek

 5. Odpowiedz

  Koralina

  5 lipca 2021

  sama okładka sprawia, że mam ochotę sięgnąć, a tu jeszcze taka porywająca historia!

 6. Odpowiedz

  Wiktoria

  5 lipca 2021

  Nie wiem czy ta książka byłaby dla mnie. Musiałabym się sama dowiedzieć, jednak na razie nie mam czasu.

 7. Odpowiedz

  Katarzyna Krasoń | Pasieka Kulturalna

  5 lipca 2021

  Widzę, że ta książka porusza bardzo wiele tematów. A okładka to istne cudo, przemyślana i rzucająca się w oczy! Bardzo chętnie przeczytam, bo i fabuła brzmi ciekawie.

 8. Odpowiedz

  Justyna

  6 lipca 2021

  Nie przekonuje mnie okładka do przeczytania tej książki. Sama historia już bardziej, jednak nie wiem czy na tyle aby ją przeczytać.

 9. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  7 lipca 2021

  Dawno nie zaglądałam do oferty Oficynki, ale chętnie sprawdzę, jakie książki tam na mnie czekają, dobrych przygód czytelniczych nigdy dość. 🙂

 10. Odpowiedz

  zaczytanamarzycielka8

  7 lipca 2021

  Nie słyszałam o tej książce, ale jak najbardziej jest to tytuł po który teraz chce sięgnąć. Zaciekawiła mnie twoja recenzja 😉

 11. Odpowiedz

  DeVi

  12 lipca 2021

  Mnie rozbraja okładka. Po tytule bym uznała że to nie dla mnie, lecz okładka przyciąga. a tu tak miłe zaskoczenie w związku z zawartością 🙂

 12. Odpowiedz

  Joanna

  13 lipca 2021

  Świetna koncepcja, same pochwały i jeszcze mitologia słowiańska? ❤️ Już jestem zachwycona! Trzeba będzie przeczytać 😀

 13. Odpowiedz

  Radosna

  15 lipca 2021

  Też nie spodziewałaś się, że będzie to, aż tak dobra książka. Lubię takie pozytywne zaskoczenia.

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »