Na Święta do Krakowa zawitają smoki!

Date
lis, 19, 2015

W Krakowie noworoczne dekoracje w tym roku będą wyjątkowe. Miasto zostanie przystrojone świetlnymi instalacjami m.in. w kształcie smoków.

O świąteczne dekoracje stolicy Małopolski zadbają trzy firmy: 2 z Gliwic i 1 z Jastrzębia-Zdroju. Koszt instalacji wyniesie około 1 mln zł.

Według wytycznych plastyka miasta Krakowa, dekoracje mają odwoływać się do tradycyjnych motywów regionalnych i dekoracyjnych oraz wzorów etnograficznych. Niektórzy są jednak zaskoczeni faktem, że wśród bożonarodzeniowych dekoracji pojawią także smoki.

Głos w tej sprawie zabrał Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu:
„Dekoracja połączy zarówno motywy krakowskie, jak i świąteczne. Obecność smoków jest propozycją, którą entuzjastycznie poparła branża turystyczna. (…) Zeszłoroczne ogromne bańki zostały pozytywnie przyjęte przez mieszkańców i turystów. W tym roku jedną z atrakcji będzie możliwość sfotografowania się ze smokiem.” ZIKiT wyłoniło wykonawców świątecznej dekoracji Krakowa w wyniku przetargu.

Za dekorację ulic, a także dwóch wysokich choinek, baniek i 5-metrowych smoków odpowiadać będzie firma IPB Decoration z Gliwic, która ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży. W jej CV znajduje się także zagraniczny dorobek. Ponad to, IPB Decoration zajmuje się także dekoracją świąteczną Katowic i Bytomia.

Na krakowskim Rynku ozdoby pojawią się za półtora tygodnia, z okazji targów bożonarodzeniowych. Natomiast na początku grudnia instalacje zostaną zamontowane w pozostałych lokacjach.

Jeżeli smoki nie przypadną do gustu mieszkańcom i turystom, w przyszłym roku Kraków powróci do tradycyjnej stylistyki, jak podkreślił Filip Szatanik, wicedyrektor magistrackiego Wydziału Informacji.

źródło: http://krakow.naszemiasto.pl

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły