Myszka w paski i pierwsza pomoc

Date
lip, 09, 2017

„Myszka w paski i pierwsza pomoc” to nowa książeczka z serii MiniMini. Powstała na podstawie animowanej bajki o tym samym tytule. W wersji papierowej ukazała się jednak nie tylko historyjka, ale także zagadki, różnego rodzaju zadania i malowanki.

[stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”68A683″ ccolor=”C481BA” bcolor=”FFA8F1″ bgcolor=”D1FFE7″ cbgcolor=”FFDEFB” bgcolorto=”A0FFC9″ cbgcolorto=”FFC9FD” mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]wydawnictwo: Edipresse
projekt: Rybka MiniMini
liczba stron: 124
ISBN: 9788379458271[/stextbox]

Na tytuł składa się dziesięć prostych, ozdobionych rysunkami w pastelowych barwach, rozdziałów. Wszystkie dotyczą podstawowych problemów, z jakimi maluch mógłby mieć styczność na co dzień (na przykład bolący ząbek albo lekkie oparzenie). Każdy składa się z historyjki słownej oraz graficznej, a także kilku łatwych zadań. Rysunki można samodzielnie pokolorować.

Książeczka wydana została w twardej oprawie, w formacie zbliżonym do A4. Projekt starannie dopracowano zarówno pod względem graficznym, jak i dydaktycznym. Treść skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Po każdym rozdziale autorzy zostawili dwie puste kartki, by dziecko mogło coś samodzielnie na nich narysować.

„Myszka w paski i pierwsza pomoc” to bardzo sympatyczna, ładnie wydana książeczka, która z pewnością przyda się niejednemu rodzicowi. Dzięki niej w prosty sposób można zaznajomić dziecko z różnego rodzaju wypadkami i wytłumaczyć mu co podczas takiego zdarzenia powinno zrobić. Z pewnością również pomoże maluchowi rozwinąć empatię i wrażliwość na cudzą krzywdę. Przykładowo, gdy Lence zacznie w piaskownicy lecieć krew z nosa, inne dzieci będą równie przerażone co ona sama. Chyba oczywiście, że będzie to dla nich sytuacja znajoma – na przykład z takiej właśnie książeczki jak ta o Myszce w paski.

Muszę przyznać, że to nie pierwsza książeczka z serii MiniMini, z którą miałam okazję się zapoznać i po raz kolejny jestem naprawdę mile zaskoczona. Zawiera prosty i konkretny tekst, ładne, przejrzyste rysunki oraz konkretne, możliwe do wykonania przez dzieci porady. Niczego więcej nie mogłabym od niej oczekiwać.

Tytuł „Myszka w paski i pierwsza pomoc” serdecznie polecam wszystkim rodzicom dzielnych i zaradnych przedszkolaków. Z książeczką przyjemnie spędzicie czas, a dodatkowo dziecko nauczy się kilku ważnych i niezwykle potrzebnych zachowań. Będzie wiedziało co robić, gdy któremuś z jego rówieśników, podczas zabawy stanie się jakaś krzywda. Książeczka może również stanowić doskonałe lekarstwo na nudę letnich, deszczowych dni. Pamiętajcie tylko by przed jej wypełnianiem zaostrzyć jak najwięcej kolorowych kredek! Będą Wam potrzebne!

[buybox-widget category=”book” ean=”9788379458271″]

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Karolina

  10 lipca 2017

  super propozycja, jak synek podrośnie chętnie skorzystamy

 2. Odpowiedz

  Wenus z Marsa

  10 lipca 2017

  moja ma dopiero 1 mc..ale na póżniejszy etap genialna propozycja 🙂

 3. Odpowiedz

  Natalia

  10 lipca 2017

  Jestem mamą trzylatki i bardzo lubię serwować mojej Córeczce książki z sensem, a na taką wygląda. Choć jest ewidentnie napisana z myślą o starszych dzieciach, to z pewnością znajdzie miejsce na półce w naszej domowej biblioteczce.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Córka z Grecji – Soraya Lane

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły