Mów mi Vincent

Date
cze, 17, 2015

mow-mi-vincent-b-iext28714222Jak mógłby wyglądać dobry przepis na komedię? Weź jednego, zgryźliwego człowieka, z problemami finansowymi, który pod szorstką powierzchownością ukrywa dobre serce. Potem dodaj do niego dziecko z rozbitej rodziny i szczyptę czarnego humoru. Myślę, że w ten oto właśnie sposób powstał film w reżyserii Theodore Melfi „Mów mi Vincent”.

Ostatnio w życiu Vincentowi (Bill Murray) niewiele się udaje, a on swoje już przetrwał i teraz chciałby po prostu żyć wygodnie – bez długów, za to w towarzystwie alkoholu, papierosów, wyścigów konnych i prostytutek. Wszystko jednak zmienia się, gdy pewnego dnia, do domu obok, wprowadza się Maggie (Melissa McCarthy) wraz z synem, Oliverem. Nie tylko niszczą mu płot, samochód i drzewo, ale również przypadkiem zmuszają go by został pełnoetatową nianią. Jak Vincent poradzi sobie w nowej roli i w którym momencie przestanie być ważne czerpanie z niej korzyści?

Film nakręcony został bez rozmachu, ale z pomysłem. Jest nie tylko zabawny, ale również ciekawy – ogląda się go z zainteresowaniem i przyjemnością. To historia życia kilku osób, które chociaż pochodzą z zupełnie odmiennych światów, zaczynają darzyć się przyjaźnią i wzajemnym wsparciem. Oprócz kilku chwil niewymuszonej rozrywki tytuł dostarczy także paru sympatycznych, wzruszających momentów. Poziom wulgarności i tematów tabu jest w ekranizacji zbliżony do tego w „Pretty Woman”, także myślę, że można do niego podejść na spokojnie – nawet w wypadku nieco młodszej publiczności.

Gra aktorska w filmie jest dobra i niewymuszona – trzyma poziom, ale nikt nie wybija się jakoś specjalnie. Reżyseria, scenariusz, wykonanie – to wszystko również zostało zrealizowane bez zarzutów, ale również i bez fajerwerków. „Mów mi Vincent” to jeden z bardziej zwyczajnych filmów jakie w życiu widziałam. Gdyby był książką, określiłabym go mianem „czytadło” – dostarcza kilku chwil przyjemnej rozrywki, ale później niezbyt długo pozostaje w pamięci. Ot taki „morderca czasu”.

Jeżeli masz ochotę na wzruszającą, ciepłą komedię, z elementami czarnego humoru i nie gorszą Cię występujące w filmie prostytutki, to „Mów mi Vincent” jest jak najbardziej wart Twojej uwagi. Dobra obsada aktorska i ciekawie zrealizowany pomysł dodatkowo przemawiają za tym tytułem. To produkcja bez wielkiego „bum”, ale z pewnością również ciężko się nią zawieść. Polecam – zwłaszcza miłośnikom kina familijnego, bo to film idealny dla nich.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Monolith Studio

monolith

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Koralina

  2 października 2021

  słyszałam o tym filmie, ale jakoś ostatnio nie miałam ochoty się wzruszac 😉

 2. Odpowiedz

  Krzysztof

  19 czerwca 2015

  Przyznam, że po przeczytaniu recenzji uczucia mam mieszane bo połączenie słów “prostytutka” i “film familijny” w jednym opisie trochę mi się gryzą 😉 Gdzieś w sieci mignął mi kiedyś ten film, myślałem właśnie, że to taki zabijacz czasu i się nie pomyliłem, ale może z braku laku – można obejrzeć w nudny wtorkowy wieczór 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły