Mob Town

Date
gru, 16, 2016

mobtown_okladkaZastanawiałeś się kiedyś jakby to było trzymać w garści całe miasto? Teraz, dzięki grze Mob Town, masz szansę się przekonać.

Wiek: 10+

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: około 30 minut

Cel i fabuła gry

Przy współudziale zwierzęcych pomocników powoli przejmujesz kontrolę nad miastem. Konkretne gatunki związane są z różnymi biznesami – na przykład szczury świetnie czują się w restauracjach i fabrykach. Wygrywa gracz, który w ciągu trzech rund zdobędzie największą liczbę punktów.

mt1

Strona wizualna

Wykonanie gry jest standardowe. Niczym nie zachwyca, ale również nie posiada żadnych minusów. Wszystkie elementy są porządne i starannie wykonane. Grafika jest przyjazna i humorystyczna. Całość oceniłabym na piątkę (może nawet z plusem).

mt2

Przygotowanie gry

Gracze wybierają swój kolor żetonów. Każdy z nich otrzymuje karty chytrych planów, w wybranym przez siebie kolorze, planszę punktacji, kartę pomocy oraz trzy żetony teczek. Potasowane karty budynków układamy na stole według kierunku wskazanego na strzałkach (10 budynków + 1 za każdego gracza + 3 zapasowe, w strefie otwartej). Pozostałe karty wędrują na stosik, będą potrzebne w późniejszych etapach rozgrywki. Każdy z graczy otrzymuje po 3 karty zwierząt (nazwane w grze kartami zasobów). Pozostałe karty zasobów tworzą linię pięciu kart i stosik zapasowy. Pomiędzy ostatnie dziesięć kart ze stosika wtasowujemy kartę stróża prawa, której dolosowanie kończy rundę.

mt3

Przebieg rozgrywki

Gra Mob Town składa się z trzech rund, które kończy wylosowanie stróża prawa. Każdy gracz w swojej turze może wykonać jedną, wybraną czynność. Do wyboru są: dobranie 2 kart; wymiana jednej karty z ręki na wszystkie karty tego samego typu z rzędu odsłoniętych; zakupy polegające na odrzuceniu jednej karty forsy i doborze dwóch dowolnych kart z puli odsłoniętych; przejęcie budynku; dołączenie w dowolnym miejscu budynku ze strefy otwartej (można go od razu przejąć); zmiana chytrych planów.

mt4

Wrażenia

Mimo swojej prostoty Mob Town to zaskakująco ciekawa, wciągająca gra strategiczna, która polega na zaciętej rywalizacji. Niekiedy problemem może być miejsce na stole – jeżeli strzałki ułożą się w jednym kierunku może go zabraknąć.

mt5

Podsumowanie

Myślę, że gra Mob Town to idealny wstęp dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z grami strategicznymi. Mimo swojej prostoty wciąga i wymaga nieco taktycznego myślenia. Dla osób bardziej zaawansowanych będzie natomiast stanowiła miłą odskocznię od znacznie bardziej skomplikowanych tytułów, które wymagają również by poświęcić im dużą ilość wolnego czasu.

Dziękuję!

TreflCombiLogo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Akademia Crookhaven – J.J. Arcanjo

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły