Mob Town

Date
gru, 16, 2016

mobtown_okladkaZastanawiałeś się kiedyś jakby to było trzymać w garści całe miasto? Teraz, dzięki grze Mob Town, masz szansę się przekonać.

Wiek: 10+

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: około 30 minut

Cel i fabuła gry

Przy współudziale zwierzęcych pomocników powoli przejmujesz kontrolę nad miastem. Konkretne gatunki związane są z różnymi biznesami – na przykład szczury świetnie czują się w restauracjach i fabrykach. Wygrywa gracz, który w ciągu trzech rund zdobędzie największą liczbę punktów.

mt1

Strona wizualna

Wykonanie gry jest standardowe. Niczym nie zachwyca, ale również nie posiada żadnych minusów. Wszystkie elementy są porządne i starannie wykonane. Grafika jest przyjazna i humorystyczna. Całość oceniłabym na piątkę (może nawet z plusem).

mt2

Przygotowanie gry

Gracze wybierają swój kolor żetonów. Każdy z nich otrzymuje karty chytrych planów, w wybranym przez siebie kolorze, planszę punktacji, kartę pomocy oraz trzy żetony teczek. Potasowane karty budynków układamy na stole według kierunku wskazanego na strzałkach (10 budynków + 1 za każdego gracza + 3 zapasowe, w strefie otwartej). Pozostałe karty wędrują na stosik, będą potrzebne w późniejszych etapach rozgrywki. Każdy z graczy otrzymuje po 3 karty zwierząt (nazwane w grze kartami zasobów). Pozostałe karty zasobów tworzą linię pięciu kart i stosik zapasowy. Pomiędzy ostatnie dziesięć kart ze stosika wtasowujemy kartę stróża prawa, której dolosowanie kończy rundę.

mt3

Przebieg rozgrywki

Gra Mob Town składa się z trzech rund, które kończy wylosowanie stróża prawa. Każdy gracz w swojej turze może wykonać jedną, wybraną czynność. Do wyboru są: dobranie 2 kart; wymiana jednej karty z ręki na wszystkie karty tego samego typu z rzędu odsłoniętych; zakupy polegające na odrzuceniu jednej karty forsy i doborze dwóch dowolnych kart z puli odsłoniętych; przejęcie budynku; dołączenie w dowolnym miejscu budynku ze strefy otwartej (można go od razu przejąć); zmiana chytrych planów.

mt4

Wrażenia

Mimo swojej prostoty Mob Town to zaskakująco ciekawa, wciągająca gra strategiczna, która polega na zaciętej rywalizacji. Niekiedy problemem może być miejsce na stole – jeżeli strzałki ułożą się w jednym kierunku może go zabraknąć.

mt5

Podsumowanie

Myślę, że gra Mob Town to idealny wstęp dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z grami strategicznymi. Mimo swojej prostoty wciąga i wymaga nieco taktycznego myślenia. Dla osób bardziej zaawansowanych będzie natomiast stanowiła miłą odskocznię od znacznie bardziej skomplikowanych tytułów, które wymagają również by poświęcić im dużą ilość wolnego czasu.

Dziękuję!

TreflCombiLogo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »