Mine – Katy Evans

Date
lut, 03, 2017

mine„Mine” to drugi tom romantycznego cyklu „Real” spod pióra Katy Evans, pisarki, która, jak sama twierdzi, ma w życiu wszystko to czego kiedykolwiek pragnęła. Mimo że dojrzewała wraz z książkami i wyimaginowanymi chłopakami, to ostatecznie odnalazła realnego, seksownego mężczyznę, w którym mogła się zakochać. Pobrali się i teraz ciężko pracują na swoje własne „żyli długo i szczęśliwie”, a Katy może dla nas pisać piękne, pełne miłości i związanych z nią problemów, książki.

Chociaż w poprzednim sezonie ulubieniec publiczności, Remington „Tajfun” Tate przegrał walkę o mistrzostwo, to jednak teraz powrócił, silniejszy niż kiedykolwiek przedtem. W walkach i poza nimi towarzyszy mu wspierająca go na każdym kroku, wpatrzona w niego jak w tęczę, ukochana Brooke. Co jednak mogłoby być tak ważne, że dziewczyna decyduje się wyjechać i pozostawić ukochanego gdy ten najbardziej jej potrzebował?

Tym razem powieść nie spodobała mi się tak bardzo jak pierwsza część. Sprawia wrażenie jakby napisanej nieco na siłę – być może pod zbyt dużą presją ze strony fanek Remy’ego. Mimo wszystko czyta się ją lekko, a pomiędzy bohaterami wciąż płonie ogień. Czytałam kilka opinii na temat serii „Real” i odnalazłam między nimi stwierdzenie, że nie jest to romans, a erotyk. W przypadku pierwszego tomu bym się z tym zdaniem nie zgodziła, ale oceniając „Mine” stwierdzenie popieram w stu procentach. Myślę, że książka nie zadowoli czytelniczek szukających wartkiej akcji, przygód czy złożonej, psychologicznej fabuły. Z pewnością jednak zachwycone będą wszystkie panie, które pragną poczuć niesamowite ciepło, drżenie serca i chemię pomiędzy bohaterami.

Remy jest bohaterem idealnym. To waleczny samiec alfa, który jednak posiada ciepłe, pełne troski  wnętrze. Jeżeli przyjaźń to na wieki, jeżeli miłość, to na zabój. Brooke w tym wypadku jednak odrobinę psuje jego wizerunek, ponieważ nie wyróżnia się niczym ze stada jego wiernych psychofanek. Naprawdę niekiedy można się długo zastanawiać dlaczego on w ogóle zdecydował się na związek z tą kobietą? Najwyraźniej jednak miłość nie wybiera i cóż… przynajmniej ma pewność, że Brooke będzie go kochać, wielbić i pożądać. Nawet jeżeli obydwoje będą wielokrotnie bezsensownie cierpieli.

Przyznaję – lubię historie ze szczęśliwymi zakończeniami. Lubię, kiedy innym ludziom się układa, nawet jeżeli są tylko bohaterami książki. Dlatego też pełna romantycznych uniesień historia spod pióra Katy Evans tak bardzo mnie uwiodła. Chociaż nie wszystko jest w powieści perfekcyjne, to jednak czytałam ją z przyjemnością i z ogromnym entuzjazmem zabieram się za czytanie tomu trzeciego, noszącego tytuł „Remy”.

Dziękuję!

papierowylogo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

7 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Lady Spark

  4 lutego 2017

  Jakoś nie specjalnie czuję, że to byłaby dobra seria dla mnie. Raczej będę jej unikać.

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

 2. Odpowiedz

  Drusilla

  3 lutego 2017

  Nie lubię kontynuacji, ale chyba się zdecyduję, bo Real był naprawdę dobry.

 3. Odpowiedz

  Karolina

  3 lutego 2017

  Druga część równie dobra co pierwsza – co rzadko się zdarza. No i oczywiście Remy!

  • Odpowiedz

   Vicky

   4 lutego 2017

   Moim zdaniem nieco gorsza, ale również byłam zadowolona 😉

 4. Odpowiedz

  Miye

  25 stycznia 1970

  Moim zdaniem nieco gorsza, ale również byłam zadowolona 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »