Megawojownicy

Date
sie, 04, 2015

megawojownicyNiezwykłe stworzenia i tajemnicza wyspa. Tu historia miesza się z fantastyką. Stocz na arenie walkę o władzę. Na końcu pozostanie tylko jeden – Niezwyciężony Megawojownik. To on przejmie panowanie nad wyspą.

Wiek: 8+
Liczba graczy: 2-8
Czas rozgrywki: ok. 30 minut

Cel i fabuła gry

Wojownicy z legendarnej Wyspy Krańca Świata podejmują walkę o przywództwo. Biorą udział w tak zwanej „Plemiennej rozróbie”. Zwycięzca może być tylko jeden. Do walki staną: Mały Muszkieter Aramistrz, Żożoba Indiański Goblin, Bonzai Krasnoludzki Samuraj, Krakatus Orkowy Gladiator, Wygrzew Lwi Góral, Sorgo Minotaurzy Matador, Baobab Drzewiec Barbarzyńca, Spartański Smok Drakonidas.

mega2

Strona wizualna

Gra wyróżnia się spośród innych tym, że stworzona została w wersji 3D. Zamiast płaskiej planszy z pudełka, pokrywki i dodatkowych elementów budujemy okazałą arenę. To na niej walczyli będą wojownicy. Ich „pionki” zostały zrobione z twardej tektury. Każda z postaci posiada narysowany przód i tył. Opierają się natomiast na kolorowych podstawkach – ilością dostosowanych do wielkości wojownika. Do każdej postaci przynależy odpowiedniego koloru talia kart. Również pod względem graficznym gra została świetnie dopracowana – barwnie i z humorem. Dodatkowo w pudełku znaleźć można również kości do gry, całą masę przeróżnych żetonów oraz dużą ilość woreczków strunowych.

mega1

Przygotowanie gry

Gracze rozkładają arenę po czym wybierają lub losują swoich wojowników. Następnie dobierają do nich odpowiedniego koloru dwustronne żetony – życia i reputacji. Do każdej z postaci przynależny talia w odpowiednim kolorze oraz specjalne żetony zdolności i przedmiotów. Wojowników ustawia się na arenie na wybranym przez siebie polu, w kolejności od najmniejszych do największych.

mega3

Przebieg rozgrywki

Każda z postaci posiada charakterystyczne dla siebie statystyki – przykładowo mniejsze posiadają większą obronę, ale mają mniej punktów życia. Władają także specjalnymi zdolnościami – każdy wojownik innymi. Zwycięstwo rozstrzyga się w ciągu siedmiu rund. Na każdą rundę gracze muszą wybrać kartę wykonywanej przez siebie akcji. Kładą ją na stole zakrytą. Rozpoczyna gracz, który wyłożył kartę z większą inicjatywą. Jeżeli pojedynek zbyt szybko zakończy się śmiercią rywala publiczność jest niezadowolona i rzuca w zwycięzcę kamieniami, odbierając mu punkty życia. Poza zdolnościami specjalnymi ataki dzielą się na walkę wręcz i dystansową przy czym z pierwszej można korzystać tylko gdy postacie stoją na tym samym polu, a z drugiej gdy są odsunięte. By dobrze rozegrać turę pod względem taktycznym należy więc również uwzględnić w swoich planach karty ruchu. Wygrywa wojownik, który zostanie ostatni na arenie – gdy zostało ich kilku, podliczają zdobyte punkty popularności (czyli odebrane przeciwnikom punkty życia). W grze dozwolona jest gra zespołowa lub w przypadku uczestnictwa mniejszej liczby graczy, każdy może wybrać po kilku wojowników.

mega4

Podsumowanie

„Megawojownicy” to prosta i dynamiczna, a jednocześnie wymagająca strategicznego myślenia gra. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania ruchów przeciwnika, ale również pewnej dozy szczęścia podczas rzucania kostkami. Wykonana została starannie i z dbałością o szczegóły. Posiada przyjemną, humorystyczną oprawę graficzną i sympatycznie wymyślone tło fabularne. Dostarczy wesołej rozgrywki zarówno w gronie rówieśników jak i wśród rodziny. Jej zdecydowaną zaletą jest również fakt, że w pojedynku może wziąć udział nawet do ośmiu graczy (mało która gra na to pozwala), a mimo to dwójka będzie się równie dobrze bawiła. Polecam!

mega5

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Rebel

logo_rebel_www_wydawnictwa

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »