Masza i Niedźwiedź: Leśne szablony

Date
wrz, 22, 2017

Niedawno w moje ręce trafiła kolejna publikacja płynąca na fali popularnej, rosyjskiej animacji „Masza i Niedźwiedź”. Co tym razem sprezentowało dzieciom wydawnictwo Egmont?

Leśne szablony to dziesięciostronicowy, ładnie wydany kołonotatnik, na którego stronach znajdują się: kolorowe kadry z bajki, szablony do rysowania oraz kilka ciekawostek.

Jak to działa? Pod stronę z szablonem wsuwamy kartkę, na której kredką, ołówkiem lub długopisem odrysowujemy wybraną przez siebie postać. Książeczka ma za zadanie rozwijać dziecięcą kreatywność. Jej autorzy proponują zabawę nie tylko na kartkach, ale także teczkach, koszulkach, na szkle i na czymkolwiek przyjdzie dzieciom i ich rodzicom do głowy.

Treści w książeczce jest niewiele. Cały tekst ściśle nawiązuje do bajki. Powiedziałabym jednak, że „Leśne szablony” to bardziej kreatywny zestaw, niż taki, który umożliwi dzieciom czytanie. Prawda jest taka, że zawarte w książeczce ciekawostki to po prostu taki przyjemny zapychacz miejsca.

Sam pomysł jest jednak całkiem niezły. Zwłaszcza młodszym dzieciom szablony zdecydowanie ułatwią narysowanie ulubionych bohaterów. Później można je oczywiście pokolorować. Książeczka wydana została na sztywnym papierze, więc praktycznie nie ma możliwości zniszczenia takiego szablonu (nawet jak maluch bardzo będzie się starał).

Od dawna jestem wielbicielką bajki o Maszy i Niedźwiedziu. Jest to naprawdę cudowna animacja, z którą przyjemnie spędzają czas zarówno dorośli, jak i dzieci. Dlatego więc jestem ogromnie szczęśliwa, kiedy w moje ręce trafiają kolejne, bajkowe gadżety.

„Leśne szablony” to fajny, dobrze zrealizowany pomysł, który niejednego maluchowi dostarczy wiele radosnej zabawy. Polecam!

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Z fascynacją o książkach

  22 września 2017

  Wow! Naprawdę świetna sprawa z tymi szablonami, nie spotkałam się z czymś takim wcześniej. A Maszę wraz z córeczką uwielbiamy i mam wrażenie, że nauczyła się z tej bajki naprawdę wielu słów, min i zachowań 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   22 września 2017

   My również! Wyczekujemy niecierpliwie nowych odcinków (a nieczęsto się pojawiają).

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »