Masza i Niedźwiedź: Leśne szablony

Date
wrz, 22, 2017

Niedawno w moje ręce trafiła kolejna publikacja płynąca na fali popularnej, rosyjskiej animacji „Masza i Niedźwiedź”. Co tym razem sprezentowało dzieciom wydawnictwo Egmont?

Leśne szablony to dziesięciostronicowy, ładnie wydany kołonotatnik, na którego stronach znajdują się: kolorowe kadry z bajki, szablony do rysowania oraz kilka ciekawostek.

Jak to działa? Pod stronę z szablonem wsuwamy kartkę, na której kredką, ołówkiem lub długopisem odrysowujemy wybraną przez siebie postać. Książeczka ma za zadanie rozwijać dziecięcą kreatywność. Jej autorzy proponują zabawę nie tylko na kartkach, ale także teczkach, koszulkach, na szkle i na czymkolwiek przyjdzie dzieciom i ich rodzicom do głowy.

Treści w książeczce jest niewiele. Cały tekst ściśle nawiązuje do bajki. Powiedziałabym jednak, że „Leśne szablony” to bardziej kreatywny zestaw, niż taki, który umożliwi dzieciom czytanie. Prawda jest taka, że zawarte w książeczce ciekawostki to po prostu taki przyjemny zapychacz miejsca.

Sam pomysł jest jednak całkiem niezły. Zwłaszcza młodszym dzieciom szablony zdecydowanie ułatwią narysowanie ulubionych bohaterów. Później można je oczywiście pokolorować. Książeczka wydana została na sztywnym papierze, więc praktycznie nie ma możliwości zniszczenia takiego szablonu (nawet jak maluch bardzo będzie się starał).

Od dawna jestem wielbicielką bajki o Maszy i Niedźwiedziu. Jest to naprawdę cudowna animacja, z którą przyjemnie spędzają czas zarówno dorośli, jak i dzieci. Dlatego więc jestem ogromnie szczęśliwa, kiedy w moje ręce trafiają kolejne, bajkowe gadżety.

„Leśne szablony” to fajny, dobrze zrealizowany pomysł, który niejednego maluchowi dostarczy wiele radosnej zabawy. Polecam!

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Z fascynacją o książkach

  22 września 2017

  Wow! Naprawdę świetna sprawa z tymi szablonami, nie spotkałam się z czymś takim wcześniej. A Maszę wraz z córeczką uwielbiamy i mam wrażenie, że nauczyła się z tej bajki naprawdę wielu słów, min i zachowań 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   22 września 2017

   My również! Wyczekujemy niecierpliwie nowych odcinków (a nieczęsto się pojawiają).

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Hate Mail – Donna Marchetti

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły