Masza i Niedźwiedź: Nie budzić do wiosny

Date
lip, 01, 2015

pol_pl_Masza-i-Niedzwiedz-Nie-budzic-do-wiosny-Egmont-3848_1„Nie budzić do wiosny” to kolejna książeczka z serii przygód małej Maszy i zaradnego Niedźwiedzia, bohaterów wieczorynki, którą kochają wszystkie dzieci. Jakie tym razem czekają na nich przygody?

U schyłku jesieni, gdy Niedźwiedź zapada w zimowy sen, Masza bardzo się nudzi. Przez pewien czas próbuje bawić się sama, ale w końcu cierpliwość małej dziewczynki się wyczerpuje. Masza zrobi wszystko by tylko obudzić swojego wielkiego przyjaciela – nie powstrzyma się przed żadną psotą. Co ostatecznie z tego wyniknie?

Przyznam, że „Nie budzić do wiosny” to ciekawa interpretacja animowanej bajki. Jednocześnie zgodna z oryginałem, ale i nie pozbawiona własnych przemyśleń Autora tekstu (chociaż ja osobiście nie nazwałabym Misia „dobrym”, a raczej „zrezygnowanym”). Czyta się ją przyjemnie, a dziecko, zwłaszcza takie, które uwielbia animację, będzie szczęśliwe mogąc posłuchać do poduszki ukochanej opowieści.

Wydanie książeczki jest porządne i bardzo ładne. Twarda, lakierowana oprawa, dobry jakościowo papier. Tekst jest wyraźny i sporych rozmiarów (idealny do nauki samodzielnego czytania). Dodatkowo treść bogato zdobią kadry z filmu – możemy nie tylko poczytać o przygodach Maszy i Niedźwiedzia, ale również je obejrzeć. To świetne uzupełnienie animowanej bajki (szkoda, że to tylko 24 strony).

Przygody Maszy i Niedźwiedzia to pełne humoru historie, które śmiało mogę polecić każdemu. Odcinki są krótkie i ciekawe, także bez trudu zainteresują każdego malucha, a i rodzice nie będą się nudzili, ponieważ odnajdą w nich zupełnie inne treści. Przyznam szczerze, że dawno nie spotkałam się z tak genialną bajką.

„Nie budzić do wiosny” serdecznie wszystkim polecam – zarówno młodszym jak i starszym! Zapewniam, że podczas lektury będziecie się świetnie bawić, a czas spędzony z książeczką nie będzie stracony. Jeżeli nie masz pomysłu na to co dzisiaj wieczorem poczytać swojemu maluchowi, koniecznie zapoznaj się z przygodami Maszy i Niedźwiedzia!

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Egmont

egmont

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »