Mały Książę: Droga do gwiazd

Date
lis, 12, 2015

pol_pl_Maly-Ksiaze-Droga-do-Gwiazd-edycja-filmowa--9326_1W maju 2015 roku swoją premierę miała nowa adaptacja „Małego Księcia” w reżyserii Marka Osborne (w Polsce w sierpniu). Z tej okazji na rynku ukazała się filmowa edycja gry „Mały Książę: Droga do gwiazd”.

Liczba graczy: 2 – 6 osób
Wiek: od 6 lat
Czas gry: ok. 15 – 30 minut

Cel i fabuła gry

Podążając śladami małej dziewczynki piloci lecą na spotkanie z Małym Księciem. Po drodze czeka ich wiele przygód, ale również i niebezpieczeństw. Zwycięstwo przypada graczowi, który zdobędzie najwięcej gwiazd.

mk1

Strona wizualna

Gra posiada filmową grafikę, zachowaną w baśniowej konwencji. Dla wszystkich wielbicieli Małego Księcia będzie to nie lada gratka, a i dzieciom, które go jeszcze nie znają, taka oprawa również powinna przypaść do gustu. Mnogość starannie wykonanych elementów sprawia, że wyścig wśród chmur i gwiazd za każdym razem będzie równie ciekawym przeżyciem. Instrukcja jest przejrzysta i czytelna. Zasady gry zostały nie tylko w prosty sposób opisane, ale również szczegółowo zwizualizowane, także nieco starsze dzieci będą mogły rozgrywkę rozpocząć bez pomocy dorosłych. Wszystko to zamknięte zostało w ładnym, przyciągającym wzrok pudełku. Myślę, że od strony wizualnej gra nikogo nie zawiedzie.

mk2

Przygotowanie gry

Gra składa się z ośmiu puzzli, które można połączyć w dowolny sposób, tworząc tor od domku dziadka do planety Małego Księcia (dla urozmaicenia kolejnych rozgrywek). Wokół ułożonej trasy należy umieścić zakryty stos kart dziadka, żetony gwiazd, zakryte teleskopy, oraz przy planszach łączących pola opowieści (dwa zakryte po jednej stronie i cztery odkryte po drugiej). Każdy z graczy otrzymuje samolot, czapkę pilota oraz talię kart w odpowiadającym im kolorze. Bonusowo dostaje również żeton gwiazdy.

mk4

Przebieg rozgrywki

Gracze poruszają się rozpoczynając od tego, który jest ostatni. Jeżeli ich samoloty znajdują się na tej samej chmurze pierwszeństwo ma ten z wierzchu stosu. By wykonać ruch gracz musi użyć karty (tej z ręki lub w późniejszym etapie gry z talii dziadka). Liczba na karcie dyktuje odległość na jaką może przelecieć samolot gracza przy czym nie musi on poruszyć się o wszystkie pola, minimalnie jednak konieczne jest wykonanie skoku przynajmniej o jedną chmurkę. Ruch gracza może zakończyć się na jednym z czterech rodzajów chmur: puste, z gwiazdkami (otrzymuje się na nich wyznaczoną liczbę punktów zwycięstwa), z teleskopem (należy wylosować z zakrytego stosu teleskop), z ptakami (gracz dobiera kartę z talii dziadka). Gdy samolot przeleci nad polem specjalnym jego właściciel może dobrać odkrytą lub zakrytą kartę opowieści. Gdy natomiast „wpadnie” na samolot innego gracza zabiera mu jedną z kart, a później oddaje wybraną ze swojej ręki. Pilot, który jako pierwszy dotrze na planetę Małego Księcia dobiera papierowy samolot dający mu sześć punktów zwycięstwa, kolejny zdobywa dwa mniej, następny jeden mniej, a przy sześcioosobowej rozgrywce ostatni nie dostanie żadnego. Dotarcie na planetę jednak nie jest warunkiem zwycięstwa. Gracze grają tak długo aż wszystkim skończą się karty lub dotrą do końca planszy.

mk5

Podsumowanie

Gra ozdobiona została ślicznymi grafikami z filmu animowanego. Dla młodszych dzieci będzie to po prostu kosmiczny wyścig, dla starszych graczy jednak całkiem poważna rozgrywka strategiczna, która została w ciekawy sposób zbalansowana i nie pozwala by którykolwiek z graczy pozostał z tyłu. Nie istnieje również jedna taktyka, która prowadziłaby do zwycięstwa – każdy może zdobywać gwiazdy w wybrany przez siebie sposób. „Drogę do gwiazd” serdecznie polecam zarówno młodszym jak i starszym. Z pewnością będzie to dobra zabawa.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Rebel

logo_rebel_www_wydawnictwa

14 listopada 2015

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

0 Comments

 1. Odpowiedz

  nieperfekcyjnie.pl

  13 listopada 2015

  Gra wydaje się niezwykle interesująca – chętnie sprezentowałabym ją swojemu bratu. 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »