Mallaroy – A.M. Juna ⋆ tom 1

Date
kwi, 07, 2024

Mallaroy 

MallaroyLubicie młodzieżówki? Ja bardzo! Jednak najbardziej wówczas, gdy opowiadają wciągającą historię fantasy. Książka „Mallaroy” autorstwa A. M. Juny to fascynująca podróż do świata, w którym magia splata się z codziennością, a nadnaturalne istoty uczą się obok ludzi. W centrum tej opowieści znajdują się siostry bliźniaczki, Erin i Alea, których życie obraca się o sto osiemdziesiąt stopni, kiedy jedna z nich odkrywa swoje niezwykłe zdolności. To dynamiczna i pełna zwrotów akcji powieść z gatunku fantastyki młodzieżowej, która od pierwszych stron wciąga czytelnika w wir wydarzeń, pozwalając mu razem z bohaterkami odkrywać tajemnice ukrytego świata.

O czym jest książka?

„Mallaroy” opowiada historię Erin i Alei Lanford, nierozłącznych sióstr bliźniaczek, których spokojne życie zmienia się nieodwracalnie, kiedy Alea odkrywa, że jest zmiennokształtną. Ta niezwykła umiejętność otwiera przed siostrami drzwi do świata pełnego magii, wilkołaków, wampirów, łowców i czarodziei. Kiedy Alea znika, Erin musi wziąć na siebie rolę siostry i podjąć się wyzwania nauki w prestiżowej, ale i niebezpiecznej szkole Mallaroy. To, co miało być misją ratunkową, szybko przeradza się w walkę o przetrwanie w świecie, gdzie każdy krok może oznaczać śmierć.

Moja opinia i przemyślenia

Moim zdaniem „Mallaroy” to jedna z tych książek, które od pierwszej do ostatniej strony trzymają w napięciu, zaskakując czytelnika nie tylko oryginalnymi pomysłami, ale i barwną plejadą postaci. A. M. Juna z niebywałą łatwością balansuje między lekkim, młodzieżowym stylem a mrocznymi motywami, tworząc historię, która jest zarówno zabawna, jak i pełna napięcia.

Postacie Erin i Alei są doskonale wykreowane. Ich relacja, choć wystawiona na ciężkie próby, pozostaje jednym ze stałych punktów w fabule. Erin, mimo braku magicznych zdolności, okazuje się niezwykle odważną i zdecydowaną bohaterką, zdolną do wielkich czynów w imię siostrzanej miłości. Świat przedstawiony przez pisarkę jest bogaty i wielowymiarowy, pełen detali, które sprawiają, że chce się go odkrywać razem z bohaterkami.

Fabuła książki jest dynamiczna i pełna zwrotów akcji, które skutecznie utrzymują zainteresowanie czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Gra o klucz, konflikty między różnymi grupami w szkole, a także tajemnice, które Erin musi rozwikłać, by ocalić siebie i swoją siostrę, sprawiają, że „Mallaroy” to lektura, od której trudno się oderwać. Przyznam, że dawno nie czytałam tak dobrej, młodzieżowej fantastyki!

Podsumowanie

„Mallaroy” A. M. Juny to książka, która z pewnością zadowoli fanów fantastyki młodzieżowej. Autorka stworzyła fascynujący świat, pełen magii, tajemnic i niebezpieczeństw, w którym siostrzana miłość i lojalność są wystawiane na próbę. Historia Erin i Alei jest dowodem na to, że nawet w najciemniejszych czasach można znaleźć światło i nadzieję. Książka, mimo iż porusza znane motywy, robi to w świeży i oryginalny sposób, oferując czytelnikom doskonałą rozrywkę. „Mallaroy” to bez wątpienia jedna z tych historii, które zostają w pamięci na długo, a jej bohaterowie stają się jak bliscy przyjaciele, do których chce się wracać. Zachęcam was do lektury, a sama sięgam po drugi tom! 

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawcy.

Przeczytaj również:

Payback’s a Witch – Lana Harper

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Angela

  14 kwietnia 2024

  Nie przepadam za młodzieżówkami, ale z tą zapoznam się z miłą chęcią.

 2. Odpowiedz

  Irena

  12 kwietnia 2024

  Mam tę książkę zaczętą, muszę do niej wrócić – pamiętam, że mi się podobała.

 3. Odpowiedz

  Martyna K

  11 kwietnia 2024

  Młodzieżowa fantastyka jest również jedną z propozycji, która zazwyczaj znajduje u mnie uznanie.

 4. Odpowiedz

  Anna

  11 kwietnia 2024

  Twoja recenzja bardzo mnie zachęciła do zaprezentowania tej książki pewnej nastolatce. Dziękuję.

 5. Odpowiedz

  dyedblonde

  11 kwietnia 2024

  jak jest dobra młodzieżówka to czasem przeczytam choć rzadko mi się zdarza, ostatnio stawiam na podróżnicze książki

 6. Odpowiedz

  zaczytanamarzycielka8

  10 kwietnia 2024

  Młodzieżówki bardzo lubię, ostatnio czytam mniej, jednak zawszę z miłą chęcią po nie sięgam 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły