Magiczna suszarka

Date
lis, 23, 2015

Czasami trudno uwierzyć, że niemowlę może uspokoić się na dźwięk zwyczajnej… suszarki. Gdy dołączyć do tego ciepły powiew, świeżo upieczonym mamom nie straszny żaden ból brzuszka.

Dlaczego dziecko spokojnie śpi?

Cała tajemnica atrakcyjności białego szumu polega na jego jednostajnym charakterze, który powoduje skupienie całej uwagi dziecka na dźwiękach szumu, jednocześnie zagłuszając inne otaczające malucha bodźce słuchowe. Dzięki temu dziecko się wycisza, uspokaja i zasypia. Ponadto specjaliści twierdzą, iż biały szum może przypominać maluchom oddech matki oraz bicie jej serca, słyszane jeszcze w okresie płodowym.

Czym dokładnie jest biały szum?

W swojej najczystszej formie, nie jest on wcale szumem. Biały szum, zwany także białym dźwiękiem, to kombinacja częstotliwości dźwiękowych o równych proporcjach. Podobnie jak na białe światło składają się wszystkie barwy, tak i biały szum tworzą wszystkie częstotliwości dźwiękowe.

Szczególną właściwością białego szumu, zawierającego wszystkie – od najniższych do najwyższych częstotliwości, jest zdolność do „maskowania”, zagłuszania hałasu.

Jak brzmi biały szum? Najlepiej oddaje go chyba wolny, spokojny szeleszczący odgłos „szszsz”. Dla innych kojarzy się biały szum z dźwiękiem deszczu lub fal delikatnie obmywających wybrzeże czy odgłosem wiatru w lesie.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

  1. Odpowiedz

    Drusilla

    23 listopada 2015

    Rzeczywiście magia 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły