Lombard życie pod zastaw – gry bez prądu

Date
gru, 08, 2022

Lombard życie pod zastaw – gry bez prądu

„Lombard. Życie pod zastaw” to hitowy serial Telewizji Puls i Studia A, emitowany na antenie od 2017 roku. Produkcja ma wielu fanów i wysoką oglądalność. Dlatego nic dziwnego, że powstały również nawiązujące do serialu gry, które ukazały się nakładem wydawnictwa Alexander. 

Lombard

Z ręki do ręki

Tekturowe pudełko zawiera 110 kart oraz instrukcję. Niewiele, a jednak tyle elementów wystarczy, by stworzyć emocjonującą rozgrywkę. Gra skierowana jest do osób powyżej siódmego roku życia, ale zważywszy na duże liczby, ja sama tę dolną granicę przesunęłabym jeszcze ze dwa lub trzy lata wyżej. Rozgrywka polega na rywalizowaniu między zawodników o to, któremu uda się sprzedać jak najdroższe rzeczy. Trudność polega na tym, że cena przedmiotów często uzależniona jest od ich ilości (na przykład skarpetka bez pary jest bezwartościowa) i od tego, ile danych rzeczy mają przeciwnicy. 

Lombard

Ale pary

Opakowanie zawiera 31 kart koła z 6 obrazkami przedstawiającymi przedmioty na sprzedaż na każdej oraz prostą instrukcję, która proponuje dwa warianty gry — jeden na pozbywanie się kart i jeden na zdobywanie ich jako punktów. Dwie dowolne karty zawsze mają po jednym wspólnym obrazku, ale żeby nie było zbyt łatwo, obrazki te często mają różną wielkość. 

„Ale Pary. Lombard, życie pod zastaw” to szybka i prosta gra karciana, która ćwiczy u dzieci spostrzegawczość i pomaga im w wyrobieniu sobie refleksu. To rozgrywka idealna również podczas imprez dla dorosłych, gdy chcemy odrobinę rozruszać sztywne towarzystwo. Gra doskonale sprawdzi się, gdy mamy nieco mniej czasu, bo rozgrywka jest nie tylko dynamiczna, ale i szybka. 

Moja opinia i przemyślenia

Po raz kolejny wydawnictwo Alexander pokazało mi, że doskonale wie, co wydawać. Obydwa tytuły są świetnie zaplanowane i mają przemyślaną mechanikę. Rozgrywka jest wciągająca, chociaż w każdym z tytułów na innej płaszczyźnie. Mają też przyjemną, niewydumaną, nawiązującą do popularnego serialu szatę graficzną. Jestem bardzo zadowolona, że trafiły w moje ręce i już wiem, co będziemy robili podczas zbliżającej się przerwy świątecznej.  

Podsumowanie

Gry z serii „Lombard życie pod zastaw” to udany projekt, z którym przyjemnie można spędzić kilka chwil. Rozgrywki wciągają i mają w sobie to „coś”, co sprawia, że nie sposób się od nich oderwać i mamy ochotę grać wciąż i wciąż od nowa. Szybkie i proste „Ale pary” cudownie kontrastują z nieco bardziej złożoną, wymagającą planowania rozgrywką, jaka toczy się w tytule „Z ręki do ręki”. Obydwa są jednak warte uwagi i serdecznie je polecam. Szczególnie w zestawie! 

Dziękuję!

Przeczytaj również:

ISS Excalibur 2049 gra planszowa z serii Crime Scene

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

18 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  11 grudnia 2022

  Już wcześniej zwróciłam uwagę na Lombard. Gry bez prądu są bardzo pożądane.

 2. Odpowiedz

  Paulina

  11 grudnia 2022

  Na pewno warto jest zwracać uwagę na gry bez prądu, a Lombard jest świetny.

 3. Odpowiedz

  Drusilla

  12 grudnia 2022

  Bardzo lubię grać w eurogry, a tej jeszcze nie miałam okazji przetestować 😊

  • Odpowiedz

   Wędrowki po kuchni

   12 grudnia 2022

   My też często gramy w różne gry, więc rozważę kupno i tej, bo zapowiada się ciekawie

  • Odpowiedz

   Vicky

   15 grudnia 2022

   Ma bardzo dobrze przemyślaną mechanikę 🙂

 4. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  12 grudnia 2022

  Bardzo interesująca gra, która z pewnością znajdzie się w kręgu zainteresowania wielu osób

 5. Odpowiedz

  Agaman

  12 grudnia 2022

  Lubie wszelkie gry beż prądu. A w tą niw grałam, będzie trzeba wyprobiwac 🙂

 6. Odpowiedz

  Ada

  12 grudnia 2022

  Ciekawa gra! Lubie planszowymi, idealnie na zimowe wieczory

 7. Odpowiedz

  Marlena Hr

  12 grudnia 2022

  Mam obie propozycje gier. Bardzo fajnie się w nie gra. Również poleciłam znajomym, którzy lubią grać w gry planszowe i karciane.

  • Odpowiedz

   Kiti

   13 grudnia 2022

   Na pewno takie polecenia są niezwykle kluczowe.

  • Odpowiedz

   Vicky

   15 grudnia 2022

   Rozgrywka należy do bardzo przyjemnych 🙂

 8. Odpowiedz

  Anna

  14 grudnia 2022

  Nie oglądam tych stacji tv i nie słyszałam o takim programie. Gra pewnie ciekawa dla znających temat.

  • Odpowiedz

   Vicky

   15 grudnia 2022

   Właśnie nie, ja o serialu dowiedziałam się z gry, więc nie trzeba go znać 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »