Labirynt na ciebie poluje – Rainer Wekwerth

Date
mar, 17, 2016

labirynt-na-ciebie-poluje-b-iext31170298„Labirynt na ciebie poluje” to już drugi tom trylogii spod pióra Rainera Wakwertha i muszę szczerze przyznać, że najchętniej od razu przeczytałabym trzeci. Powieść niesamowicie wręcz wciąga i jestem niezwykle ciekawa co stanie się na końcu i kto ostatecznie przeżyje? Póki co muszę niestety zadowolić się jedynie własnymi teoriami.

Na początku było ich siedmioro, teraz przeżyła zaledwie piątka. Młodzi ludzie jednak diametralnie zmienili swoje nastawienie, przemianowali swoje wartości i priorytety. Zaczęły do nich również powracać urywki wspomnień. W dalszym ciągu jednak nie wiedzą co robią w Labiryncie i dlaczego to właśnie oni zostali wybrani?

Tym razem powieść jeszcze bardziej przypominała mi znany horror, noszący tytuł „Cube” o ludziach uwięzionych w czymś co przypominało kostkę Rubika. Znacznie jednak mniej było w fabule realnych zagrożeń, a zdecydowanie więcej własnych uczuć bohaterów oraz ogólnego szaleństwa.

Co podobało mi się w powieści? Przede wszystkim wartka akcja i ciekawe pomysły Rainera Wekwertha. W bardzo dobry sposób uchwycił również wiele międzyludzkich relacji. Dodatkowo fabuła przedstawiona jest w prosty i obrazowy sposób, a cały tekst napisany został w lekkim i przystępnym stylu. Atmosfera horroru przerodziła się niemalże w powieść fantasy. Historię czyta się niezwykle szybko i zachłannie.

Co w książce nie wzbudziło mojego zachwytu? Bohaterowie są przedstawieni jako inteligentne i pomysłowe osoby. Fabuła rzuca im strzępki informacji. Dlaczego więc z nich nie korzystają? Biegną do przodu, bijąc głową w mur. Zabrakło tu jakichkolwiek niestandardowych rozwiązań. Poza tym niestety tym razem dość szybko domyśliłam się kto zginie w kolejnym ze światów. Poza tym wszyscy nagle zrobili się zbyt dobrzy i zbyt uczynni. Myślą, że mogliby zaatakować kogoś innego w walce o przetrwanie, ale są temu zdecydowanie przeciwni. Poza tym rozważają to tylko dlatego by chronić bliską im osobę.

„Kino akcji w formie książki” głosi napis z tyłu okładki. Niezupełnie się z tym stwierdzeniem zgadzam, z pewnością jednak na podstawie powieści mógłby powstać całkiem niezły, trzymający w napięciu film.

Liczę na to, że trzeci tom przywróci grozę pierwszego, a czytelników czeka w nim jeszcze więcej nieprzewidywalnych niespodzianek. Jestem niezwykle ciekawa zakończenia i tego czy pisarz ostatecznie wyjaśni czytelnikom niektóre, niepasujące do fabuły, elementy. Tak naprawdę, po zakończeniu lektury drugiego tomu, wiemy niewiele więcej niż gdy swoją przygodę z Labiryntem dopiero co zaczynaliśmy.

Dziękuję!

foksal

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  9 kwietnia 2019

  Pierwszy raz spotykam się z tym tytułem, tym razem czytanie dla mnie i syna, chętnie się za książka rozejrzę, ale najpierw pierwsza odsłona na wybadania gruntu. 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »