Kuchnia dla całej rodziny – Kamila Szczawińska

Date
gru, 10, 2016

 

Swoje proste przepisy Kamila Szczawińska tworzyła przez kilka lat i zapisywała je w zeszyciku. Ostatecznie założyła bloga, a później spełniła swoje marzenie, wydając książkę „Kuchnia dla całej rodziny”.

Zdrowe odżywianie jest niezwykle ważnym elementem życia i rozwoju naszych dzieci. I taka jest właśnie kuchnia prezentowana przez panią Kamilę – zdrowa i lekka. Książka składa się z trzech działów: zupy, sałatki i koktajle. Dostrzegam tu jednak pewne braki, gdyż nie ma w niej żadnych konkretniejszych potraw. Według mojej prywatnej opinii zdrowy obiad można by było ugotować dopiero dołączając do przepisów pani Kamili którąś z kasz z książek kucharskich pani Beaty Pawlikowskiej (uważam, że dziecko po samej zupie warzywnej to jednak będzie jeszcze trochę głodne, a sałatka nie jest tym „co Tygryski lubią najbardziej”).

Pomijając jednak ten fakt i przyjmując założenie, że w „Kuchni dla całej rodziny” umieszczone zostały przepisy na lunch lub dla dbających o linię mam, książka jest pełna bardzo ciekawych i fajnych pomysłów. Mnie osobiście najbardziej zdziwiła, a zarazem spodobała się „sałatka z czereśni” (i nie, nie chodzi tu o sałatkę wyłącznie owocową). Pani Kamila nie boi się mieszać smaków i do sałaty dodaje nie tylko czereśnie, ale i na przykład truskawki. Moim zdaniem jest to miłe oderwanie się od kuchennych standardów, a połączenie może okazać się nie tylko nowatorskie, ale naprawdę pyszne. Na uwagę zasługują także ciekawie pomyślane kremy z warzyw. Zdrowych zup z pewnością nie powinno zabraknąć w żadnym domu.

Samo wydanie książki jest bardzo ładne. Pojawia się w nim wiele zdjęć i to nie tylko tych, które prezentują potrawy. Zaprezentowane przepisy są krótkie i niezwykle łatwe do wykonania. Większość jednak nie sprawdzi się w zimie i myślę, że z ich realizacją należy poczekać przynajmniej do wiosny. Wtedy jednak potrawy pani Kamili obudzą się do życia po zimowym śnie wraz z kucharkami.

„Kuchnia dla całej rodziny” to przyjemnie skomponowana, ładna wizualnie książka kucharska z ciekawym zestawieniem lekkich potraw. Nie sposób traktować jej jako pełny jadłospis (zwłaszcza dla dzieci i ich tatusiów), idealnie jednak sprawdzi się gdy mamy ochotę przygotować dania na tak zwany lunch. Polecam w szczególności mamom, które pragną zadbać o linię i od samego początku nauczyć dzieci zdrowego odżywiania.

Dziękuję!

logodk

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »