KOT dla początkujących – Beata Pawlikowska

Date
kwi, 03, 2016

kotpawlikowskatransW marcu, nakładem wydawnictwa Edipresse książki, ukazała się nietypowa pozycja Beaty Pawlikowskiej – poradnik noszący tytuł „Kot dla początkujących”. To książka skierowana do każdego, kto chciałby zrozumieć zachowanie tych zwierząt, poznać ich historię czy po prostu dowiedzieć się kilku sympatycznych ciekawostek.

Postanowiłam, że tym razem recenzję zacznę od wydania, ponieważ jest ono naprawdę godne uwagi. Książka posiada twardą okładkę i doskonałą oprawę graficzną – zarówno na zewnątrz jak i w środku. Zabawne rysuneczki, śliczne ilustracje, ciekawe zdobienia i wyróżnienia tekstu. Co jakiś czas pojawiają się również świetnie pomyślane, kolorowe zdjęcia. Nie zobaczymy na nich jednak „po prostu” kotów, a na przykład logo japońskiej firmy kurierskiej, tradycyjne figurki, drewniane ozdoby i inne ciekawostki (żywe koty oczywiście również się na nich znajdą).

Wydanie ma około 430 stron i zawiera w sobie aż 75 różnych tematycznie rozdziałów. Beata Pawlikowska opisuje nie tylko swoje doświadczenia z kotami, ale również wyniesione z podróży ciekawostki. Mnie samej szczególnie spodobał się jeden fragment.

A czy wiesz dlaczego czasami małe dzieci są niegrzeczne? Bo ich podświadomość zarejestrowała następujący komunikat, który powtarzał się w relacji z dorosłymi:

– Kiedy robię coś złego, wszyscy zaczynają się mną interesować. Wszyscy od razu rzucają wszystkie swoje bardzo pilne sprawy, przybiegają i wszyscy na mnie patrzą. Jestem wtedy najważniejszy! 

Czyż nie tak to działa? I czy koty nie mogą rozumować na podobnej zasadzie?

kot1

Myślę, że przed podjęciem decyzji o przygarnięciu kota naprawdę warto zapoznać się z książką Beaty Pawlikowskiej. Nie tyle udziela ona rad, co opowiada niezwykle intrygujące historie i tłumaczy różnego rodzaju zachowania. Oczywiście do całości dołączona jest własna ideologia Autorki, która jednak z pewnością nie będzie kłóciła się z wizją świata miłośników zwierząt.

Jako, że „Kot dla początkujących” to bardzo nowoczesna książka, posiada również wirtualne dodatki. Po ściągnięciu na telefon odpowiedniej, darmowej aplikacji, możemy skanować ilustracje w celu uzyskania dodatkowej zawartości – na przykład filmików. U mnie program działa bez zarzutów i uważam, że jest świetnym dodatkiem.

kot2

Nie będę ukrywała faktu, że książka mnie oczarowała. Zawiera wszystkie elementy na które liczyłam, a dodatkowo jeszcze kilka sympatycznych niespodzianek. To prawdziwa gratka zarówno dla miłośników kotów jak i świetny start dla osób, które planują związać swoje życie z tym zwierzęciem, ale jeszcze go u siebie nie mają. Polecam bez najmniejszych zastrzeżeń!

Dziekuję!

EDIpresse-polska-logo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Fenko

  3 kwietnia 2016

  Ładna :>

 2. Odpowiedz

  Tomasz

  4 kwietnia 2016

  Super 🙂

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »