Katarina Claes ♥ Dlaczego tak bardzo ją polubiłam?

Date
sie, 13, 2023

Katarina Claes

Dlaczego tak bardzo ją polubiłam?

O mandze „Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, gdzie wszystkie ścieżki prowadzą do złego zakończenia” pisałam już kilkukrotnie. Moją recenzję można przeczytać klikając tutaj albo tutaj i jak łatwo się domyśleć, raczej podczas lektury ósmego tomu moje odczucia odnośnie tej serii się nie zmieniły. Dlatego w dzisiejszym wpisie chciałam opowiedzieć wam, dlaczego tak bardzo polubiłam główną bohaterkę, Katarinę Claes i co wyróżnia tytuł „Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, gdzie wszystkie ścieżki prowadzą do złego zakończenia” spośród morza innych isekai’ów.

Dla przypomnienia

Zarys fabuły jest dość standardowy. Dziewczyna umiera i budzi się jako dziecięca wersja bohaterki ulubionej gry. Problem jednak polega na tym, że postać w którą się wcieliła w grze była antagonistką, której nie czeka nic innego, jak duży wybór złych zakończeń. Katarina godzi się z losem i postanawia doprowadzić do najmniej złego, ze złych zakończeń, czyli wygnania. By przygotować się na samotną podróż po nieznanym jej świecie obsesyjnie zaczyna uprawiać rolę. Nie jest zbyt inteligentna, nie ma też żadnych szczególnych talentów, ale to właśnie sprawia, że wszyscy bohaterowie, których poznaje chcą się nią opiekować. Szczególnie gdy cechy te łączą się z prostolijnością i troską o dobro innych. Katarina szybko zyskuje swój prywatny fanklub, na który może liczyć w każdej, nieważne jak niebezpiecznej i zagmatwanej sytuacji. 

Dlaczego warto przeczytać właśnie ten tytuł?

„Odrodzona jako czarny charakter w grze otome” to prawdziwy, komediowy majstersztyk, który w cudowny sposób łączy absurd z urokiem. Nie ma w nim wymuszonych, pseudo śmiesznych scen, jest za to wiele świeżości, a Nami Hidaka (rysunki) i Satoru Yamaguchi (scenariusz) muszą być choć trochę szalone, skoro udało im się wykreować tak zwariowaną, a jednocześnie dość prostą i całkiem spójną historię. Poza tym jest to miły ukłon w stronę czytelniczek, ponieważ odwróconych haremów z polotem jest na rynku naprawdę niewiele. 

Sama Katarina Claes to idealna parodia wszystkich wydumanych bohaterek romansów, które protagonista musi ratować za każdym razem, gdy znajdą się w opałach. Ma oddanych i kochających rodziców (nie jest ani sierotą, ani kolejnym Kopciuszkiem). Nie odkrywa w sobie nagle super mocy, talentu do magii nie ma od początku do końca. Jej słabością są wykwintne słodycze. Za przyjaciółmi rzuciłaby się w ogień i zrobi wszystko, by i oni byli w życiu szczęśliwi. 

Na zakończenie

Podczas lektury mangi bawiłam się doskonale. Przyznam, że nie mogę doczekać się kontynuacji. Mam nadzieję, że będzie równie udana, co dotychczas wydane tomy. Rzadko zdarza mi się śmiać na głos, ale historia opowiedziana w „Odrodzona jako czarny charakter w grze otome” wywołała u mnie nie tylko przelotny uśmiech, ale właśnie głośny, wesoły śmiech.   

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

9 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Angela

  17 sierpnia 2023

  Czytałam już recenzje poprzednich książek z tej serii i widzę, że kolejna książka oraz przypomnienia o co tu chodziło tylko pokazuję mi że warto zapoznać się z tą serią.

 2. Odpowiedz

  Aga

  15 sierpnia 2023

  Myślałam, czy nie zakupić jej do biblioteki dla naszych dzieciaków, ale jakoś w końcu się nie zdecydowałam i widzę, że to błąd.

 3. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  15 sierpnia 2023

  Nareszcie ciekawy pomysł na postać, coś innego, a to powinno skusić nie tylko miłośników mangowych klimatów.

 4. Odpowiedz

  Malwina

  14 sierpnia 2023

  Bardzo zachęcająco piszesz o tym tytule, mega mnie korci, chociaż to całkiem nie moja bajka.

 5. Odpowiedz

  Martyna K.

  14 sierpnia 2023

  Podoba mi się to, że jest tu taka niebanalna bohaterka, na pewno na plus.

 6. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  13 sierpnia 2023

  Muszę sprawdzić czy jest dostępna w bibliotece.

 7. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  13 sierpnia 2023

  Manga i komedia romantyczna w jednym? Jestem na tak.

 8. Odpowiedz

  Pojedztam

  13 sierpnia 2023

  Dziękuję za polecenie tego tytułu. Manga może mi się spodobać.

 9. Odpowiedz

  Drusilla

  13 sierpnia 2023

  Manga jest świetna, również polecam!!!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Flirtation or Faceoff – Leah Brunner

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły