Odrodzona jako czarny charakter w grze otome #07

Date
sie, 18, 2022

Odrodzona jako czarny charakter w grze otome

gdzie wszystkie ścieżki prowadzą do złego zakończenia

Rzadko kiedy trafiam na komedie, które faktycznie mnie śmieszą. Do takich właśnie jednak należy tytuł „Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, gdzie wszystkie ścieżki prowadzą do złego zakończenia”, który niejednokrotnie sprawił, że śmiałam się na głos. Niedawno w moje ręce trafił długo wyczekiwany, siódmy tom przygód Catariny, który również, tak jak poprzednie, dostarczył mi wiele radości. 

Zarys fabuły

Przybrany brat Catariny, Keith pewnego dnia nagle znika. Gdy dziewczyna słyszy od matki, że to jej wina, ponieważ Keith na pewno miał dość konieczności niańczenia jej, jest przekonana, że to prawda. Zrobi wszystko, by go odnaleźć i przeprosić. Szybko jednak okazuje się, że chłopak wpadł w poważne tarapaty, a ona po raz kolejny będzie musiała liczyć na pomóc przyjaciół. 

Moja opinia i przemyślenia

Manga „Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, gdzie wszystkie ścieżki prowadzą do złego zakończenia” to pełna uroku komedia fantasy, od której stron nie sposób się oderwać. Jej autorzy Nami Hidaka i Satoru Yamaguchi mają wiele ciekawych i zaskakujących pomysłów, z tomu na tom pokazując bogactwo swojej wyobraźni i ogrom poczucia humoru. Przyznam szczerze, że to jedna z moich ulubionych serii i nie mogę się już doczekać kolejnego zeszytu. 

Mimo że za mną już siedem tomów, to Waneko jeszcze nie udało się dogonić anime, które doczekało się dwóch sezonów. Wbrew pozorom to rzadkość. Najczęściej po prostu nie opłaca się inwestować w drugi sezon, gdyż pierwszy robi wystarczający hype na sprzedaż gadżetów i mang. Mam nadzieję, że kiedyś ukaże się u nas również nowela, na której podstawie powstały mangi i anime. 

Podoba mi się również kreska, jaką rysowany jest tytuł „Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, gdzie wszystkie ścieżki prowadzą do złego zakończenia”. Catarina ma niesamowicie różnorodną mimikę, która pokazuje całą gamę targających nią emocji. Każda z postaci ma coś swojego i wyróżnia się na tle powszechnych, pojawiających się w tym gatunku stereotypów. 

Podsumowanie

Jestem zachwycona! Po lekturze siódmego zeszytu niecierpliwie czekam na ósmy tom. Z czystym sumieniem mogę zapewnić, że przygody Catariny są genialne. Z tą mangą nie sposób się nudzić. To idealne lekarstwo na czytelniczego kaca i sposób, by umilić sobie nawet taki nieco mniej udany dzień. Polecam! Zdecydowanie warto poznać całą serię! „Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, gdzie wszystkie ścieżki prowadzą do złego zakończenia” to tytuł więcej niż wart uwagi. 

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Odrodzona jako czarny charakter w grze otome  ♥ TOMY #01 – #06

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

12 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Paula

  25 sierpnia 2022

  Niebywale cieszy fakt, gdy kolejne tomy trzymają poziom.

 2. Odpowiedz

  Zuzka

  22 sierpnia 2022

  Tutaj znam jedynie Wydawnictwo, bo moja siostra ma w domu milion różnych mang i jest ich miłośniczką. Ja po takie książki nie sięgam.

 3. Odpowiedz

  Martyna K

  22 sierpnia 2022

  Bardzo zainteresowałaś mnie tą lekturą. Dziękuję za polecenie tego cyklu.

 4. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  22 sierpnia 2022

  Nie wbiję się w tą serię, ale skoro taka fantastyczna, to chętnie polecę ją mojej młodzieży. 🙂

 5. Odpowiedz

  Agnieszka

  21 sierpnia 2022

  Poszukam zatem całej serii, żeby nie musieć wychodzić ze świata tej historii

 6. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  20 sierpnia 2022

  Niewątpliwie warto zwrócić uwagę na to wydanie i poprzednie tomy serii.

 7. Odpowiedz

  Izabela

  20 sierpnia 2022

  Cieszę się że podobał się tom

 8. Odpowiedz

  Katarzyna Krasoń

  20 sierpnia 2022

  Chyba w końcu skuszę się na jakąś mangę 🙂

 9. Odpowiedz

  Ola

  20 sierpnia 2022

  Wow, nigdy nie słyszałam o tych lekturach!

 10. Odpowiedz

  Pojedztam

  19 sierpnia 2022

  Bardzo lubię, gdy te dalsze tomy również są wciągające.

 11. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  19 sierpnia 2022

  To dobrze, że lektura tego siódmego tomu okazała się zachwycająca.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Kiss Cam – Emilia Jachimczyk

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły