Jeszcze jeden dzień – Mitch Albom

Date
paź, 29, 2014

jeszczejedenIstnieje wiele różnych rodzajów literatury. Powstały książki które mają bawić czytelników, przerażać, zachęcać do życia, przekazywać im wiedzę. “Jeszcze jeden dzień” to powieść, która wzrusza i sprawia, że pod nieco innym kątem patrzymy na wydawałoby się zupełnie zwyczajne i oczywiste sprawy.

Mitch Albom to człowiek wszechstronnie uzdolniony. Jest autorem wielu bestsellerowych książek, dziennikarzem, scenarzystą, dramatopisarzem, prezenterem radiowym, telewizyjnym oraz muzykiem. Jego książki sprzedały się na świecie w ponad 35 milionach egzemplarzy, zostały wydane w 48 krajach i przetłumaczone na 44 języki. Na ich kanwie powstały cieszące się uznaniem filmy, nagradzane nagrodą Emmy.

Charley Benetto nie należy do grona ludzi szczęśliwych. W życiu napotyka jedynie problemy. Wymarzona kariera nie jest dla niego osiągalna, małżeństwo było nieudane. Ma problemy z samym sobą i najbliższymi. Gdy postanawia odwiedzić swój dom rodzinny, spotyka w nim matkę. Problem polega na tym, że kobieta zmarła osiem lat wcześniej. Czy to niezwykłe spotkanie przyniesie ze sobą jakieś pozytywne zmiany?

“Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” pisał ksiądz Jan Twardowski. Czy zawsze doceniamy obecność bliskich dopiero wówczas gdy już ich zabraknie? Podobne przesłanie przedstawia w swojej powieści zadedykowanej jego własnej matce Mitch Albom. Historia nasunęła mi na myśl “Opowieść wigilijną” gdzie pojawiały się duchy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Niesie ze sobą głębsze przesłanie i potrafi wlać w serca czytelników nieco własnego ciepła.

Powieść jest dobrze napisana. Wywołuje wiele różnych emocji. Niesamowicie wciąga. Przedstawiona została również w dość niekonwencjonalny sposób, który bez trudu zaintryguje nawet naprawdę wymagającego czytelnika. Nie zawiera morałów czy filozoficznych mądrości. Mówi o życiu, o miłości, o dążeniu człowieka do szczęścia. Pisarzowi udało się ukazać świat w taki sposób, że to co stworzył wydaje się być po prostu niezwykle prawdziwe. Książka, oprócz wartościowej zawartości, posiada także naprawdę piękną oprawę. Twarda okładka, pastelowe barwy – perełka, którą podziwiać można nie tylko za treść, ale również po prostu gdy stoi na naszej półce.

“Jeszcze jeden dzień” to pełna ciepła, wzruszająca historia – jedna z tych książek, które czasami potrzebne są każdemu. Lekturę powieści serdecznie wszystkim polecam. Nie można przejść obok niej obojętnie. Porusza bardzo ważne tematy, które choć powinny być naszą codziennością, najczęściej giną gdzieś w gmatwaninie innych, tak naprawdę znacznie mniej istotnych spraw.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Znak

znak

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

0 Comments

 1. Odpowiedz

  G.P. Vega

  29 października 2014

  Czytałam “Zaklinacza czasu” i całkiem mi się podobało, więc chętnie kiedyś sięgnę również po “Jeszcze jeden dzień” 🙂

 2. Odpowiedz

  Bronisław

  29 października 2014

  Jestem osobą, która czyta mnóstwo książek! Nawet nie potrafię policzyć ile przeczytanych jest na moim koncie przez ostatnie 5 lat. Słyszałem o takim autorze jak Mitch Albom, ale nie miałem okazji jeszcze niczego czytać. Po tym poście z pewnością będę, pozdrawiam serdecznie!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »