Jerozolima do zjedzenia

Date
lis, 19, 2023
Jerozolima do zjedzenia

Jerozolima do zjedzenia

Jerozolima do zjedzenia okładka„Jerozolima do zjedzenia” autorstwa Bartka Kieżuna to wyjątkowa książka kucharska, która przenosi nas w kulinarną podróż po jednym z najbardziej fascynujących miast świata. Autor, znany z serii bestsellerowych książek podróżniczo-kulinarnych, tym razem zabiera czytelników na wędrówkę po Jerozolimie. Tytuł jest nie tylko zbiorem przepisów, ale także opowieścią o bogatej historii i kulturze miasta.

Co znajdziemy w publikacji?

Każdy przepis w książce to nie tylko sposób na przygotowanie dania, ale również zaproszenie do odkrywania kultury Bliskiego Wschodu. Bartek Kieżun z pasją i wnikliwością oprowadza nas po wąskich uliczkach Jerozolimy, wprowadzając w świat żydowskich piekarni, arabskich kawiarenek oraz tajemniczych targowisk. Dzięki jego opowieściom, Jerozolima staje się bliska i znana, a smaki miasta — kwaśne śledzie, słodkie daktylowe ciasteczka, aromatyczna szakszuka czy chrupiący burek — przybliżają nas do jego wielokulturowego serca i sprawiają, że cho na chwilę możemy zapomnieć o toczącej się tam w obecnej chwili wojnie. 

Moja opinia i przemyślenia

Książka jest pięknie wydana. Oprócz szczegółowych i bogatych opisów miejsc oraz potraw, wyróżnia się również oryginalnym dodatkiem w postaci playlisty hebrajskich i arabskich hitów, która tworzy idealne tło do gotowania i cieszenia się pełnią doznań kulinarnych. Zdjęcia potraw i miejsc, które odwiedził autor, dodają „Jerozolimie do zjedzenia” jeszcze więcej uroku, czyniąc z niej nie tylko poradnik kulinarny, ale także źródło inspiracji do podróży i odkrywania nowych smaków. To ciekawa i warta uwagi książka „nie tylko kucharska”, w której lekturze, tak jak w przypadku tytułu „Ateny do zjedzenia” po prostu warto się zatopić. Na uwagę zasługuje również wspaniałe wydanie, które zawdzięczamy wydawnictwu Buchmann. 

Na zakończenie

Tytuł spod pióra Bartka Kieżuna jest bez wątpienia czymś więcej niż zwykłą książką kucharską. To opowieść o podróży, kulturze, historii i smakach, która z pewnością zainteresuje każdego miłośnika kulinariów i zwiedzania. „Jerozolima do zjedzenia” to publikacja, która pozwala zrozumieć i poczuć miasto, a jej przepisy są mostem łączącym nas z jego kulinarnym sercem. To lektura, która przenosi nas w sam środek Jerozolimy, pozwalając odkrywać jej smaki i zapachy bez wychodzenia z domu.

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Ateny do zjedzenia – Bartek Kieżun

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

9 komentarzy

 1. Odpowiedz

  dyedblonde

  24 listopada 2023

  z chęcią bym przygarneła ta książkę i sprawdziła kilka przepisów
  w ogóle mega okładka

 2. Odpowiedz

  Irena

  23 listopada 2023

  Fani kuchni świata powinni być zadowoleni sięgając po ten tytuł.

 3. Odpowiedz

  Zuzanna

  23 listopada 2023

  Książka w sam raz dla mnie 🙂 Uwielbiam takie pozycje i kuchnie świata więc… 🙂

 4. Odpowiedz

  Anna

  22 listopada 2023

  Jerozolima do zjedzenia to wspaniała podróż do miejsc , które odwiedzamy rzadko. Przepisy wspaniałe. Delektuję się tą książką.

 5. Odpowiedz

  Żyć nie umierać

  22 listopada 2023

  Lubię eksperymentować w kuchni, więc może kiedyś i po tę książkę sięgnę.

 6. Odpowiedz

  Sisters92

  22 listopada 2023

  Na pewno świetnie sprawdzi się w roli prezentu dla bliskich.

 7. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  21 listopada 2023

  Idealna propozycja dla osób, które lubią nowe smaki.

 8. Odpowiedz

  Pojedztam

  21 listopada 2023

  Bardzo dziękuję za polecenie tego kulinarnego wydania.

 9. Odpowiedz

  Gosia B

  21 listopada 2023

  Kuchnia jest oryginalna, więc warto wypróbować z ciekawości.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bądź tak po prostu – Ewelina Dobosz

Everdell 

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły