Jak wprowadzić nową energię do Twojego związku?

Date
lip, 10, 2024
związek

Czy wiecie jak wiele małżeństw w dzisiejszych czasach się rozpada? W zeszłym roku w Polsce rozwiodło się 81 000 par! Czy jednak ta liczba znacznie by się nie zmniejszyła, gdyby partnerzy w swój związek inwestowali więcej czasu i energii? Myślę, że związek to nie tylko życie obok siebie, ale również dbanie o siebie nawzajem i swoje dobre samopoczucie. Czasami pomoże weekendowa wycieczka, kiedy indziej wspólne wyjście do kina czy teatru lub nawet spacer czy obiad w restauracji. Czasami jednak warto również pomyśleć o mniej tradycyjnych metodach, które mogą pomóc w budowaniu silnych więzi. Co mam na myśli? O tym przeczytacie w dzisiejszym wpisie.

Wspólne medytacje i praktyki uważności

Medytacja to praktyka, która zyskuje na popularności dzięki licznym korzyściom dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Gdy jest wykonywana wspólnie przez pary, może przynieść dodatkowe korzyści, pomagając zrelaksować się, połączyć na głębszym poziomie i zredukować stres.

Z kolei uważność polega na świadomym i nieosądzającym obserwowaniu chwili obecnej, co może prowadzić do głębszego połączenia emocjonalnego i wzajemnego zrozumienia w związku. Praktykowanie uważności to skuteczny sposób na poprawę jakości życia i zdrowia psychicznego. Regularne ćwiczenia mogą przynieść trwałe korzyści i pomóc w lepszym radzeniu sobie z wyzwaniami codziennego życia.

Tworzenie wspólnych projektów

Praca nad wspólnymi celami i projektami pozwala ludziom spędzać więcej czasu razem, co sprzyja budowaniu silniejszych więzi emocjonalnych. Może macie domek jednorodzinny i chcecie mieć wokół niego piękny ogród? A może zawsze lubiliście stare meble i ich renowacja mogłaby być waszą wspólną pasją? Jestem pewna, że uda się wam znaleźć coś swojego, co jeszcze bardziej was do siebie zbliży.

Tantryczne masaże

Tantryczne masaże to wyjątkowa forma dotyku, która wywodzi się z tantrycznych praktyk mających na celu połączenie ciała, umysłu i ducha. Mogą przynieść wiele korzyści, ale w myślę, że najważniejszą z nich jest wzmocnienie intymności między partnerami. Takie masaże z pewnością pomogą również uwolnić emocję i poprawić komunikację w związku.

Jednak decydując się na masaż tantryczny, warto dokładnie sprawdzić miejsce, do którego się udajemy. Należy zwrócić uwagę na profesjonalizm i reputację terapeuty lub ośrodka, aby uniknąć sytuacji, w których masaż może być nieodpowiednio wykonany. Dobry terapeuta tantryczny powinien mieć odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie oraz podejście pełne szacunku i zrozumienia.

Dla par, które chciałyby nauczyć się tantrycznego masażu, doskonałym rozwiązaniem są warsztaty “tantra dla par“. Takie warsztaty prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli, którzy wprowadzą uczestników w techniki masażu, a także w filozofię i praktyki tantryczne. Udział w warsztatach daje możliwość nauki w bezpiecznym i wspierającym środowisku, gdzie partnerzy mogą zdobywać nowe umiejętności i pogłębiać swoją relację.

Wspólne cele zdrowotne i aktywność fizyczna

Uważam, że fajnym pomysłem na wzmocnienie więzi jest również wspólne dbanie o zdrowe żywienie i aktywność fizyczną. Gotowanie razem to świetna zabawa, tak samo jak jazda na rowerze, chodzenie na siłownię czy po prostu długie spacery.

Na zakończenie

Jestem bardzo ciekawa jakie wy macie sposoby na wzmocnienie związku i pracę nad nim. Z miłą chęcią poczytam wasze komentarze! 

Wpis z linkiem sponsorowanym.

Przeczytaj również:

Zdrada i rozstanie – jak sobie poradzić i ruszyć dalej ze swoim życiem?

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

8 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Martyna K.

  16 lipca 2024

  Wspólne pasje i takie też projekty bez wątpienia są genialnym rozwiązaniem dla par.

 2. Odpowiedz

  MonimePL

  16 lipca 2024

  Ja ogólnie mam zamiar właśnie podobny pomysł wcielić w życie z okazji rocznicy ślubu. Masaż dla dwojga, coś pięknego.

 3. Odpowiedz

  Gosia

  15 lipca 2024

  Tak, to ważne, aby nie zapominać, że o relacje i związek należy dbać

 4. Odpowiedz

  Dyedblonde

  15 lipca 2024

  Warto dbać o swój związek u nas to wspólne rozmowy wypady na rowery itp

 5. Odpowiedz

  czerwonafilizanka

  13 lipca 2024

  Warto dbać o relacje, w filmie: “Dzień Świra” ojciec mówi do syna: “małżeństwo jest jak ogród, trzeba o nie dbać”. Warto dbać o relacje, aktualnie nie jestem w związku wierzę w moc rozmowy bycie blisko siebie. Oczywiście że wspólne aktywności są ważne ale podstawą jest by obojgu sprawiały radość.

 6. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  12 lipca 2024

  Jak najwięcej rozmawiać, jak najwięcej wspólnie spędzonych chwil, wspólne aktywności, ale też pozostawienie przestrzeni na indywidualne pasje i zainteresowania, jak wiele podczas rozmów można dowiedzieć się o przeżywaniu czegoś przez partnera.

 7. Odpowiedz

  Anna

  11 lipca 2024

  Tak, to bardzo ważne, a proponowane rozwiązania powinny świetnie się sprawdzić 🙂

 8. Odpowiedz

  Honorata

  11 lipca 2024

  Nie pogniewałabym się, gdybym została zaproszona na tantryczny masaż. A statystyki przerażają. Niedługo będzie więcej rozwodów niż ślubów.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Hate Mail – Donna Marchetti

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły