Jak poskromić Piotrusia Pana – Betty McLellan

Date
maj, 15, 2014

jakposkromic“Jak poskromić Piotrusia Pana” to, napisany przez psychoterapeutkę z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, poradnik. Autorka w swojej książce porusza przeróżne problemy, jakie mogą pojawić się w związkach i stara się ułatwić czytelniczkom ich rozwiązywanie.

Jakiś czas temu na rynku ukazały się tytuły “Jak wytrzymać ze współczesną kobietą” oraz “Jak wytrzymać ze współczesnym mężczyzną” autorstwa Joanny Chmielewskiej. Były to książki przezabawne, a jednocześnie bardzo życiowe. Gdy sięgnęłam po “Jak poskromić Piotrusia Pana” podświadomie liczyłam na coś właśnie takiego. Książka z komedią ma jednak niewiele wspólnego. Betty McLellan opisuje poważne problemy i choć czasem sytuacje, które podaje przykładowo, obserwowane z niezależnego punktu widzenia mogą wydać sie zabawne, to jednak, gdy zdarzają się w realnym życiu, wcale takie nie są.

Książka została podzielona na sześć części, a każda z nich posiada kilka krótkich podrozdziałów. Tylko pierwsza z nich obejmuje temat mężczyzny – dziecka. Pozostałe poruszają również inne, nawet te bardziej drastyczne tematy, jak przemoc w rodzinie. Pisarka stara się pomóc i ukazać pojawiające się w związkach – chyba w tym momencie to określenie będzie adekwatne – wychowawcze błędy.

Wydaje mi się, że głównym przesłaniem książki jest apel do kobiet, by odnalazły w sobie siłę. By nie pozwoliły sobą pomiatać i nie trwały w toksycznych związkach. Jeżeli nie ma innego sposobu, trzeba poradzić sobie z rozstaniem. Betty McLellan nie tylko radzi co należy zrobić. W słowa ujmuje również sposoby na to, jak się za przedstawione przez nią rzeczy zabrać. Życie nie jest idealne i nie wszystko toczy się w nim po naszej myśli. Nawet o własne szczęście najczęściej trzeba po prostu wytrwale walczyć. Nic jednak nie jest niemożliwe.

“Jak poskromić Piotrusia Pana” po raz pierwszy wydane zostało nakładem wydawnictwa Czarna Owca w 2011 roku. Nosiło wówczas tytuł “Pomocy! Żyję z mężczyzną chłopcem”. Myślę, że już sam ten fakt świadczy o tym, jak bardzo jest kobietom tego typu literatura potrzebna. Należy nam się w życiu jakieś wsparcie, a nie jedynie szerzenie stereotypów. Dodatkowa książka napisana jest w dobrym stylu, a Betty McLellan całą treść zawarła w prostych, zrozumiałych dla każdego słowach. To również zdecydowany atut tej pozycji.

Twój związek nie jest idealny? Nie wiesz do kogo się zwrócić? Kto mógłby ci pomóc? Zacznij od przeczytania książki “Jak poskromić Piotrusia Pana”. Możliwe, że już samo to starczy by udało Ci się znaleźć rozwiązanie. Każda kobieta potrafi być silna i zdeterminowana. Każda z nas zasługuje na swoje własne szczęście i udany związek.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Czarna Owca

czarnaowca

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

0 Comments

 1. Odpowiedz

  awiola

  15 maja 2014

  Czasami takie poradniki są naprawdę potrzebne. Ja często czytam takie publikacje.

 2. Odpowiedz

  nieidentyczna

  15 maja 2014

  Czasami naprawdę potrzeba takiego literackiego, czytelniczego kopa.

  Ps. Bardzo podoba mi się okładka 🙂

 3. Odpowiedz

  Agnieszka Chmielewska-Mulka

  15 maja 2014

  Ooo. To może okazać się pomocne 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły