Ja, Ty, My; Książka wspólnych zapisków – Lisa Currie

Date
mar, 07, 2016

ja-ty-my-ksiazka-wspolnych-zapiskow-b-iext31784820Właścicielką książki stałam się w wyniku małego zaćmienia umysłowego – spojrzałam na okładkę i nabrałam przekonania, że to kolejna młodzieżowa powieść z cyklu miłosnych historii. Zamówiłam więc z wydawnictwa w ciemno, na fali ciekawych premier, w ogóle nie zerkając na opis. Gdy przesyłka do mnie dotarła nie mogłam poczuć się bardziej zaskoczona.

Książka wspólnych zapisków to bardzo adekwatny tytuł. Lissa Currie stworzyła coś na kształt ukierunkowanego pamiętnika dla najlepszych przyjaciółek. Autorami mają być oczywiście sami czytelnicy, jedynie odrobinę ukierunkowani przez pomysłodawczynię. Pytań i zadań w „Książce wspólnych zapisków” pada wiele. Od standardowych w stylu: Jaka mogłaby być nazwa naszej drużyny?; Lista rzeczy do zrobienia przed śmiercią; Wymyślony język, którym się porozumiewamy, po zupełnie nowoczesne, takie jak „Opisujące nas hasztagi”.

Głównym celem książeczki jest zapewnienie ciekawej, nietypowej i kreatywnej zabawy. Dzięki niej można się również lepiej poznać i dowiedzieć o przyjaciołach zupełnie nowych, zaskakujących rzeczy. Ja sama jednak wykorzystałam ją w zupełnie inny sposób. Zaczęłam uzupełniać ją wspólnie z córką i muszę przyznać, że takich pozycji dla rodziców i dzieci zdecydowanie na rynku brakuje! Mimo że musiałyśmy niektóre rzeczy pozmieniać na nasz własny użytek to jednak bawiłyśmy się doskonale. Rysowałyśmy portrety, układałyśmy historyjki, planowałyśmy przyjęcia i wymyślałyśmy życzenia. Dzięki „Książce wspólnych zapisków” stworzyłyśmy swoją własną historię, dowiedziałyśmy się o sobie kilku nowych rzeczy i ułożyłyśmy cudowne plany na to jak wspólnie spędzać czas.

„Ja, Ty, My” to po prostu Wasza książka – pisze autorka, a ja się z tym w zupełności zgadzam. Gdyby jej kartki były puste to mogłoby zabraknąć nam inspiracji, a tak korzystamy z pełnej gamy gotowych pomysłów Lisy Currie, odpowiadamy zarówno na fantazyjne jak i te zupełnie zwyczajne pytania, planujemy wspólnie spędzany czas. Jestem przekonana, że gdybym obecnie chodziła do gimnazjum lub liceum to spędziłybyśmy razem z przyjaciółką z tym tytułem wiele radosnych przerw. Niewiele nam trzeba było by dobrze się bawić, a jeszcze mniej by dostawać tak zwanej „głupawki” i ze wszystkiego co przyjdzie nam do głowy po prostu się śmiać.

Sądzę, że „Księga wspólnych zapisków” to ciekawy i kreatywny projekt. Świetnie się nadaje na prezent dla przyjaciółki, poddaje kilka inspirujących pomysłów, pozwala umilić wspólnie spędzony czas. Tak naprawdę jednak co z nim zrobisz oraz w jaki sposób i do czego książkę wykorzystasz zależy tylko i wyłącznie od Twojej inwencji, a ja jestem tego najlepszym przykładem.

Dziękuję!

569cf2cec9_wydawnictwo-feeria-podroze

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Ten pierwszy ostatni dzień – Adam Silvera

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »