Jak Internet ratował Kubę

Date
lis, 27, 2016

jakinternet-miye-euIstnieje wiele tematów, które ludzie wolą przemilczeć, przynajmniej do czasu, kiedy dana przykra sprawa nie dotknie ich osobiście. Książka „Jak Internet ratował Kubę” to przerażająca, ale i wzruszająca historia matki, która nie cofnie się przed niczym, by uratować swoje dziecko.

Pewnego dnia rodzice malutkiego Kubusia dowiadują się, że ich synek zachorował na siatkówczaka. Mimo podejrzeń, że coś jest nie tak, ta wiadomość wywołała szok u całej rodziny. Okazuje się, że w Polsce takich chorób się nie leczy – najcześciej po prostu usuwa się zainfekowane narządy, ale i to nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Jednak dzięki samozaparciu i pomocy nieznajomych osób, rodzicom udało się przezwyciężyć los i wygrać życie i zdrowie swojego synka.

Książka napisana została w formie pamiętnika, choć może bliższe byłoby stwierdzenie, że to notatnik, w którym historia przeplata się z wynikami badań, różnego rodzaju wycinkami, zdjęciami i innymi elementami, które rodzice postanowili dołączyć do opowiadanych wydarzeń. Jest pełna złości spowodowanej niemocą, rozpaczy, strachu, ale również i nadziei. Niesie ze sobą przesłanie, że nigdy w życiu nie można się poddawać.

„Po kilku odmowach wydawnictw, mam wrażenie, że nie można mówić lub pisać o niewygodnych sprawach. Że wydaliby taką książkę, gdyby na przykład rozdział „Gdzie Ty Jesteś Boże Mój” był usunięty i kilka innych zmienione. A ja chciałam tylko opisać jak było. W końcu z pomocą uprzejmych ludzi z drukarni, udało nam się ją wydrukować.” pisze pani Wiola na fanpagu, poprzez który stara się pomagać innym dzieciom. Na szczęście ostatecznie dopięła swego i udało się jej książkę wydać, a cały dochód ze sprzedaży przeznaczony został na pomoc dzieciom takim jak Kubuś, by i one mogły wyzdrowieć, być może z mniejszymi stratami niż on sam.

Historia Kuby kończy się szczęśliwie, ale niestety nie zawsze tak bywa. Dlatego właśnie to co opowiada Wioletta Szczepańska może stać się inspiracją dla innych osób, które muszą walczyć z chorobą i przeciwieństwami losu. Informacją, że warto taką walkę podjąć, gdyż nie rzadko kiedy może być wygrana.

Dziękuję!

lovebooks.pl

Książkę kupisz na stronie księgarni lovebooks.pl – klik

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Charady

  27 listopada 2016

  dobrze że wszystko skończyło się szczęśliwie 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »