Jak Internet ratował Kubę

Date
lis, 27, 2016

jakinternet-miye-euIstnieje wiele tematów, które ludzie wolą przemilczeć, przynajmniej do czasu, kiedy dana przykra sprawa nie dotknie ich osobiście. Książka „Jak Internet ratował Kubę” to przerażająca, ale i wzruszająca historia matki, która nie cofnie się przed niczym, by uratować swoje dziecko.

Pewnego dnia rodzice malutkiego Kubusia dowiadują się, że ich synek zachorował na siatkówczaka. Mimo podejrzeń, że coś jest nie tak, ta wiadomość wywołała szok u całej rodziny. Okazuje się, że w Polsce takich chorób się nie leczy – najcześciej po prostu usuwa się zainfekowane narządy, ale i to nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Jednak dzięki samozaparciu i pomocy nieznajomych osób, rodzicom udało się przezwyciężyć los i wygrać życie i zdrowie swojego synka.

Książka napisana została w formie pamiętnika, choć może bliższe byłoby stwierdzenie, że to notatnik, w którym historia przeplata się z wynikami badań, różnego rodzaju wycinkami, zdjęciami i innymi elementami, które rodzice postanowili dołączyć do opowiadanych wydarzeń. Jest pełna złości spowodowanej niemocą, rozpaczy, strachu, ale również i nadziei. Niesie ze sobą przesłanie, że nigdy w życiu nie można się poddawać.

„Po kilku odmowach wydawnictw, mam wrażenie, że nie można mówić lub pisać o niewygodnych sprawach. Że wydaliby taką książkę, gdyby na przykład rozdział „Gdzie Ty Jesteś Boże Mój” był usunięty i kilka innych zmienione. A ja chciałam tylko opisać jak było. W końcu z pomocą uprzejmych ludzi z drukarni, udało nam się ją wydrukować.” pisze pani Wiola na fanpagu, poprzez który stara się pomagać innym dzieciom. Na szczęście ostatecznie dopięła swego i udało się jej książkę wydać, a cały dochód ze sprzedaży przeznaczony został na pomoc dzieciom takim jak Kubuś, by i one mogły wyzdrowieć, być może z mniejszymi stratami niż on sam.

Historia Kuby kończy się szczęśliwie, ale niestety nie zawsze tak bywa. Dlatego właśnie to co opowiada Wioletta Szczepańska może stać się inspiracją dla innych osób, które muszą walczyć z chorobą i przeciwieństwami losu. Informacją, że warto taką walkę podjąć, gdyż nie rzadko kiedy może być wygrana.

Dziękuję!

lovebooks.pl

Książkę kupisz na stronie księgarni lovebooks.pl – klik

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

  1. Odpowiedz

    Charady

    27 listopada 2016

    dobrze że wszystko skończyło się szczęśliwie 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Córka z Grecji – Soraya Lane

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły