Gry online dla młodszych użytkowników na przykładzie Movie Star Planet

Date
kwi, 09, 2019

Panuje jednak powszechne przekonanie, iż tego typu rozrywka nie jest dobra dla dzieci i młodzieży, ponieważ prowadzi do wielu uzależnień oraz upośledzenia funkcji życiowych. Jednak nie można zapominać o tym, że taka forma rozrywki może przynieść również bardzo wiele pozytywnych rzeczy dla młodego człowieka. Pokrótce przedstawię jedną z najpopularniejszych gier dla młodszej młodzieży. 

Movie Star Planet wciąż chętnie wybierana

Zdecydowanie w ostatnich latach wciąż dużą popularnością cieszy się gra dla nastolatków Movie Star Planet. Coraz więcej młodych osób sięga właśnie po taką rozrywkę, ponieważ to dzięki tej grze może spełniać swoje marzenia!

W Movie Star Planet istnieje możliwość wcielenia się w światowej sławy gwiazdę, która będzie odzwierciedleniem naszych największych ambicji. Możemy w tej grze stworzyć dowolny wizerunek takiej postaci, a także zadbać o jej pozostałe rozrywki. Powinniśmy pamiętać również o tym, że aplikacja pozwala nam na tworzenie różnorodnych filmów z własnym udziałem, jak i wykonywanie zdjęć swojej postaci. Ponadto pojawia się w niej zabawa w projektowanie ubrań, jak również tworzenie różnorodnych stylizacji z dostępnej odzieży, co znacznie wspomaga kreatywność każdego gracza. W grze istnieje także możliwość stworzenia specjalnych ArtBooków. 

Warto pamiętać, iż oprócz tego, że możemy w Movie Star Planet stworzyć swój własny awatar i tym samym realizować nasze indywidualne projekty, to istnieje też możliwość spotkania się online ze znajomymi. Dzięki temu nie wychodząc z domu, możemy doskonale bawić się z naszymi przyjaciółmi. W Movie Star Planet możemy również postarać się o pupila, opiekować się nim i stworzyć mu przytulny pokój. Jest to rodzinna rozgrywka, której twórcy w szczególności zadbali o bezpieczeństwo dzieci w sieci. Nie jest to jednak oczywiście gra dla każdego. 

Jak dobrać grę odpowiednią do wieku? 

Obecnie na rynku możemy znaleźć bardzo wiele różnorodnych gier dla dzieci i dla młodzieży. Warto pamiętać o tym, iż jest to doskonała rozrywka dla młodych osób. Dzięki niej mogą nabyć wiele cennych umiejętności. Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że takie gry online bezsprzecznie uczą dzieci kreatywności. Warto dodać, że rozwijają również wiele innych cech, takich jak cierpliwość oraz ogólny charakter dziecka. Pomagają ukształtować chęć dążenia do zwycięstwa. Jednak wciąż wielu rodziców oraz opiekunów sądzi, że taka rozrywka nie jest dobra dla małych dzieci.

Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi (również tych najmłodszych), ale oczywiście z umiarem. Warto w tym przypadku skorzystać ze specjalnych stron, na których znajdziemy różnorodne gry dopasowane odpowiednio do wieku dziecka. Taka encyklopedia gier jest bardzo potrzebna każdemu rodzicowi. To właśnie dzięki niej rozgrywka będzie odpowiednio dopasowana do rozwoju dziecka i nasz podopieczny dzięki temu będzie wspaniale się bawił, a jednocześnie dzięki zabawie będzie się uczył.

Wpis gościnny, sponsorowany.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

22 komentarze

 1. Odpowiedz

  Ula

  16 kwietnia 2019

  Fajna opcja dla starszych dzieciaków 🙂 Połączenie zabawy z rozwijaniem talentów – super!

 2. Odpowiedz

  Roksana

  14 kwietnia 2019

  Gry czy to na konsoli, czy telefonie są dla ludzi, jak wszystko. Tylko nie wszyscy rodzice mają świadomość, w co ich dzieci grają…

 3. Odpowiedz

  Holly

  14 kwietnia 2019

  Na szczęście moja córka już z tego wyrosla.

  • Odpowiedz

   Bookendorfina Izabela Pycio

   14 kwietnia 2019

   Ja do dziś lubię czasem zagrać w różne odmiany kulek. 😉

 4. Odpowiedz

  Aneta S.

  14 kwietnia 2019

  Moje dzieci jeszcze za małe na takie gry, ale powoli stawiają pierwsze kroki w świecie elektroniki- wybieramy gry edukacyjne.

 5. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  12 kwietnia 2019

  Jak wszystko w życiu, musi być dawkowane z umiarem, w odpowiednim czasie i właśnie z uwzględnieniem dopasowania do wieku.

  • Odpowiedz

   Vicky

   13 kwietnia 2019

   Zgadzam się w zupełności 🙂

 6. Odpowiedz

  Małgorzata

  12 kwietnia 2019

  Fajny wpis, taki na czasie. Wszystko dozwolone, ale pod kontrolą

 7. Odpowiedz

  Marta Flak

  12 kwietnia 2019

  To prawda, teraz na rynku mamy tyyyle gier! Czy to na konsole, komputer, czy smartfony i przenośne urządzenia. Sama uwielbiałam grać w gry jako dziecko, no i teraz też lubię, ale czasu jakoś mniej. 😀

  • Odpowiedz

   Vicky

   13 kwietnia 2019

   Faktycznie ten czas jakoś szybciutko przelatuje, już prawie nie mogę sobie wyobrazić tego, że jako dziecko potrafiłam się nudzić.

 8. Odpowiedz

  S

  12 kwietnia 2019

  Wszystko jest dobre jeśli jest kontrolowane. Niemniej uważam, że gry w sieci nie są dobre. Stawiam na tradycyjne planszowe gry, bo sprawia to większa frajdę.

  • Odpowiedz

   Vicky

   13 kwietnia 2019

   Tylko w tradycyjne gry planszowe trzeba mieć z kim grać (chyba, że weźmiemy pod uwagę te cuda z serii Smart od Granny, one są single player). Wiadomo, że rodzice poświęcają czas dzieciom, ale nie są w stanie zajmować się nimi całą dobę i chcą chociaż chwilę każdego dnia odpocząć.

 9. Odpowiedz

  MamAsia

  11 kwietnia 2019

  Na każdego chyba przyjdzie czas z graniem. My jesteśmy po za tematem gier, chociaż kiedyś w coś tam graliśmy. Uzależniaja. Warto jednak wiedzieć i kontrolować w co dzieciak gra 🙂

 10. Odpowiedz

  Mama pod prąd

  11 kwietnia 2019

  Nie jestem fanką gier komputerowych dla najmłodszych. A jeszcze mniejszą – gier na telefonach komórkowych. Jednak od 8-10 lat uważam że można pod bacznym okiem rodziców zezwalać na wartościowe gry od czasu do czasu.

  • Odpowiedz

   Vicky

   13 kwietnia 2019

   Moja najstarsza córka kończy w tym roku 10 lat, ma bardzo duże problemy społeczne wynikające z aspargera i dopiero dzięki grze mobilnej (Gaha Studio – tworzenie komiksów z różnych, gotowych elementów) osiągnęła porozumienie z innymi dziewczynkami z klasy. Był to dla nas ogromny krok naprzód.

 11. Odpowiedz

  Ania

  11 kwietnia 2019

  Ja nie gram w żadną komputerową grę, ale moja córka jest w tym specjalistką 😉

 12. Odpowiedz

  Olga Dąbrowska

  11 kwietnia 2019

  Warto mieć kontrolę nad tym, co nasze dzieci robią w sieci. Bo raczej nie ma możliwości, żeby całkowicie odciąć je od Internetu.

 13. Odpowiedz

  Mama i Trio

  10 kwietnia 2019

  To ważny wpis w dzisiejszych czasach. Nawet jeśli nam nie podoba się to , że dzieci grają to i tak nie chcą dostawać od rówieśników. Warto mieć nad tym kontrolę 🙂

 14. Odpowiedz

  Przemek

  10 kwietnia 2019

  Ciekawy wpis. 🙂

 15. Odpowiedz

  Anna Modzelewska

  9 kwietnia 2019

  oj tak takie gry są dobre jedynie trzeba z umiarem do tego wszystko podchodzic.

 16. Odpowiedz

  Paulina Ślusarczyk- Trener Personalny

  9 kwietnia 2019

  Jeśli chodzi o gry dla młodszych użytkowników to mogłabym wymieniać i wymieniać. Mój syn jest specjalistą w tym temacie 😉

 17. Odpowiedz

  Katarzyna Rajtar

  9 kwietnia 2019

  Super wpis. Jeśli już dopuszczać dzieci do gier, lepiej mieć nad tym jakąkolwiek kontrolę.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Hate Mail – Donna Marchetti

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły