Gobblety

Date
lip, 12, 2016

BOX-3D-GOBBLETY-rgb_male.187654.800x0-2Uważasz, że tradycyjne kółko i krzyżyk to całkiem fajna gra? Teraz możesz pograć w nieco ulepszoną wersję, w której główną role odgrywają zjadające się nawzajem potworki.

Wiek: 5+

Czas gry: ok. 5 minut

Liczba graczy: 2

Cel i fabuła

Gobblety mają dziwne poczucie humoru – dla nich rozrywką jest zjadania się nawzajem (potem się oczywiście wypluwają, ostatecznie to gra dla najmłodszych). Zupełnie jak w przypadku gry „Kółko i krzyżyk” wygrywa gracz, który jako pierwszy ustawi trzy Gobblety w linii!

Gobblet1

Strona wizualna

Gra składa się z czterech plastikowych belek do budowy planszy, dwunastu pionków oraz niewielkiej, przejrzystej instrukcji. Całość wygląda dość sympatycznie, ale bez rewelacji.

Gobblet4

Przygotowanie gry

Należy złożyć planszę z czterech, dostępnym elementów i rozdzielić pionki między graczy.

Przebieg rozgrywki

Gracze wykonują swoje ruchy naprzemiennie. W swojej turze umieszczają dowolnego Gobbleta na planszy na pustym polu lub na innym, mniejszym Gobblecie (nie ważne swoim czy przeciwnika). Drugą opcją ruchu jest przemieszczenie dowolnego Gobbleta w swoim kolorze na wolne miejsce lub  na innego, mniejszego stworka.

Gobblet2

Wrażenia

Gra jest pomysłowa i sympatyczna, a przy tak opracowanych zasadach rzeczywiście posiada całkiem sporo opcji. Najbardziej podoba mi się fakt, że rzeczywiście rozgrywka trwa około 5 minut, a bardzo często przy dzieciach potrzebna jest właśnie taka krótka zabawa.

Gobblet3

Podsumowanie

Muszę przyznać, że tytuł „Gobblety” wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie, chociaż sugerowana cena nieco przeraża (na szczęście w wielu sklepach można grę kupić nieco taniej). To idealna gra na szybką partię z młodszymi dziećmi – świetnie spisze się jako pocieszyciel lub zajmowacz czasu, kiedy akurat niecierpliwie na coś czekamy. To świetna propozycja dla maluchów!

Dziękuję!

logo_foxgames

11 lipca 2016

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  #SadisticWriter

  12 lipca 2016

  Czyli jednymi słowy: nowocześniejsza wersja kółko-krzyżyk dla dzieci :D. Ich miny mnie przerażają. Chyba wolę tradycyjną grę haha

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »