Girl Online w trasie – Zoe Sugg

Date
lis, 24, 2015

 

girl-online-w-trasie-b-iext30493238„Girl Online w trasie” to druga część powieści napisanej przez popularną blogerkę modową Zoellę. Tworzyła opowiadania od najmłodszych lat, a dzięki popularności prowadzonego bloga udało jej się wydać niezwykle przyciągającą uwagę książkę. 

Noah i jego koledzy wyruszają w trasę koncertową po Europie jako support sławnego zespołu The Sketch. Chłopak postanawia zabrać ze sobą Penny, zupełnie nie podejrzewając, że w ogóle nie będzie miał dla niej czasu. Dziewczyna czuje się zagubiona i zaniedbana. Jej najlepszą przyjaciółką i pocieszycielką staje się gwiazda sceny i wspaniała piosenkarka Leah – była-udawana-dziewczyna jej chłopaka. Penny zaczyna mieć wątpliwości czy jej związek z Noah w ogóle ma szansę przetrwać.

Zoe Sugg bez wątpienia potrafi trzymać czytelnika w napięciu tworząc pełne zwątpienia sceny, a to wydaje mi się być podstawą dobrego, młodzieżowego romansu. „Girl Online” to jednak coś znacznie więcej. Powieść opowiada historię o przyjaźni, samorozwoju i dręczących nas lękach. Penny musi uwierzyć w siebie i znaleźć swoje własne miejsce na Ziemi, chociaż niekoniecznie musi być ono u boku wschodzącej gwiazdy rocka, jaką staje się Noah.

Książka została napisana „lekkim piórem”. Na stronach bardzo często pojawiają się przerywniki – blogowe notatki Girl Online, smsy, maile. Mimo że Autorka posługuje się młodzieżowym językiem, to zaprezentowana treść została utrzymana w dobrym stylu i przyjemnie się ją czyta. Chociaż właściwie ciężko by tu było mówić o wartkiej akcji to jednak przygody Penny są ciekawe i wciągające, a jej przemyślenia niekiedy bawią, a innym razem potrafią wzruszyć aż do łez.

Trudno nie polubić takiej żywiołowej, sympatycznej, niezdarnej i gapowatej bohaterki. Penny sprawia wrażenie niezwykle rzeczywistej i prawdziwej. Noah jednak wydaje mi się być postacią papierową. Właściwie został tutaj potraktowany nieco marginalnie. Chociaż na stronach jest go całkiem sporo, to jednak więcej życia ma w sobie jego kolega z zespołu Blake czy nowy chłopak Elliota, Alex. W tym wypadku moim zdanie, przy kreacji bohatera, Zoe Sugg popełniła poważny błąd.

Powieść czyta się szybko i z przyjemnością. Mija zaledwie chwila zanim z pierwszej strony trafimy na ostatnią. Pierwsza część „Girl Online” bardzo przypadła mi do gustu, druga nieco mniej, ale i tak pochłonęłam ją zachłannie. Chociaż uważam, że niektóre wydarzenia mogły potoczyć się nieco inaczej to i tak z lektury jestem bardzo zadowolona i niecierpliwie czekam na kolejną powieść spod pióra blogerki Zoe Sugg.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Insignis

insignis

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Cień w żarze – Jennifer L. Armentrout

Odjechane jednorożce 

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »