Frogi

Date
sty, 18, 2018

W niewielkim stawie mieszkają kolorowe żabki, które radośnie skaczą po liściach lilii wodnych. Staw jednak nie jest tak bezpieczny, jak z pozoru mógłby się wydawać. Na żabki czekają przeróżne pułapki i niespodzianki. Czy ostatecznie uda im się dotrzeć do celu?

wiek: 7+

liczba osób: 2-4 graczy

czas gry: około 20 minut

Cel gry

Współzawodnictwo wygrywa osoba, której jako pierwszej uda się umieścić swoje żabki na kafelkach (kwiatkach) startowych przeciwników.

Strona wizualna

Od strony graficznej gra jest prześliczna. Niezwykle kolorowa i pomysłowo wykonana. Jakość wydania również nie pozostawia wiele do życzenia. Plastikowe żabki, sztywne, tekturowe kafelki, przejrzyście napisana instrukcja. W tym wypadku wydawnictwo spisało się na piątkę z plusem.

Przygotowanie gry

Elementy planszy można rozłożyć na wiele sposobów. W instrukcji zaprezentowane zostały przykładowe ustawienia dla 2,3 i 4 graczy. Każdy z graczy wybiera kolor i zgarnia odpowiadające mu żabki, ustawiając je na kwiatku (kafelku początkowym) tej samej barwy.

Przebieg rozgrywki

W trakcie swojej tury gracz może wykonać jedną z trzech czynności: przenieść żabkę na sąsiedni kafelek; odtopić zatopiony kafelek (odwracając go); skorzystać z jednej z dostępnych akcji specjalnych. Gracz może przenieść żabkę na sąsiedni, niezatopiony kafelek, który styka się brzegiem z tym, na którym siedzi jego żabka. Po przeniesieniu żabki kafelek, na którym siedziała wcześniej należy zatopić (odwrócić). Wyjątkiem są kafelki startowe (z kwiatkami) i te z umiejętnością specjalną. W instrukcji przedstawione zostały przykłady oraz opis działania kafelków terenu specjalnego i dostępnych dla graczy umiejętności.

Wrażenia

Gra jest śliczna, kolorowa i wyjątkowo rozbudowana. Za to sama rozgrywka niestety posiada kilka niedociągnięć, które jednak rekompensuje bardzo niska cena gry (nowe opakowanie można kupić już od trzydziestu złotych).

Podsumowanie

Szukasz niedrogiej, ale ciekawej i kolorowej gry dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym? „Frogi” sprawdzą się idealnie. To wesoła gra, przy której jednak trzeba odrobinę pomyśleć i przechytrzyć swoich przeciwników. Najlepsza jest w gronie trzech, czterech graczy. W przypadku opcji dla dwóch osób może szybko się znudzić.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

5 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Szczęśliwa Siódemka

  19 stycznia 2018

  Gra wygląda uroczo. Nie mogę się doczekać, kiedy mój synek będzie na tyle duży, żebym mogła z nim grać w takie gry.

 2. Odpowiedz

  Charles

  19 stycznia 2018

  Wygląda bardzo kolorowo. Moje dzieci są już za duże, ale to całkiem dobry pomysł na prezent.

 3. Odpowiedz

  Tea

  21 stycznia 2018

  Bardzo ciekawa planszówka 😉

  Ja ogólnie bardzo lubię planszówki, chociaż ta chyba nie do końca jest dla mnie 😉

  Pozdrawiam 😉

 4. Odpowiedz

  Matka Mężatka

  4 października 2018

  Coś dla moich rozrabiaków, dzięki za recenzję.

 5. Odpowiedz

  Małgosia_@

  27 marca 2019

  dziekuje za recenzje bardzo dziękuje.!!!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Ten pierwszy ostatni dzień – Adam Silvera

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »