Frogi

Date
sty, 18, 2018

W niewielkim stawie mieszkają kolorowe żabki, które radośnie skaczą po liściach lilii wodnych. Staw jednak nie jest tak bezpieczny, jak z pozoru mógłby się wydawać. Na żabki czekają przeróżne pułapki i niespodzianki. Czy ostatecznie uda im się dotrzeć do celu?

wiek: 7+

liczba osób: 2-4 graczy

czas gry: około 20 minut

Cel gry

Współzawodnictwo wygrywa osoba, której jako pierwszej uda się umieścić swoje żabki na kafelkach (kwiatkach) startowych przeciwników.

Strona wizualna

Od strony graficznej gra jest prześliczna. Niezwykle kolorowa i pomysłowo wykonana. Jakość wydania również nie pozostawia wiele do życzenia. Plastikowe żabki, sztywne, tekturowe kafelki, przejrzyście napisana instrukcja. W tym wypadku wydawnictwo spisało się na piątkę z plusem.

Przygotowanie gry

Elementy planszy można rozłożyć na wiele sposobów. W instrukcji zaprezentowane zostały przykładowe ustawienia dla 2,3 i 4 graczy. Każdy z graczy wybiera kolor i zgarnia odpowiadające mu żabki, ustawiając je na kwiatku (kafelku początkowym) tej samej barwy.

Przebieg rozgrywki

W trakcie swojej tury gracz może wykonać jedną z trzech czynności: przenieść żabkę na sąsiedni kafelek; odtopić zatopiony kafelek (odwracając go); skorzystać z jednej z dostępnych akcji specjalnych. Gracz może przenieść żabkę na sąsiedni, niezatopiony kafelek, który styka się brzegiem z tym, na którym siedzi jego żabka. Po przeniesieniu żabki kafelek, na którym siedziała wcześniej należy zatopić (odwrócić). Wyjątkiem są kafelki startowe (z kwiatkami) i te z umiejętnością specjalną. W instrukcji przedstawione zostały przykłady oraz opis działania kafelków terenu specjalnego i dostępnych dla graczy umiejętności.

Wrażenia

Gra jest śliczna, kolorowa i wyjątkowo rozbudowana. Za to sama rozgrywka niestety posiada kilka niedociągnięć, które jednak rekompensuje bardzo niska cena gry (nowe opakowanie można kupić już od trzydziestu złotych).

Podsumowanie

Szukasz niedrogiej, ale ciekawej i kolorowej gry dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym? „Frogi” sprawdzą się idealnie. To wesoła gra, przy której jednak trzeba odrobinę pomyśleć i przechytrzyć swoich przeciwników. Najlepsza jest w gronie trzech, czterech graczy. W przypadku opcji dla dwóch osób może szybko się znudzić.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

5 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Małgosia_@

  27 marca 2019

  dziekuje za recenzje bardzo dziękuje.!!!

 2. Odpowiedz

  Matka Mężatka

  4 października 2018

  Coś dla moich rozrabiaków, dzięki za recenzję.

 3. Odpowiedz

  Tea

  21 stycznia 2018

  Bardzo ciekawa planszówka 😉

  Ja ogólnie bardzo lubię planszówki, chociaż ta chyba nie do końca jest dla mnie 😉

  Pozdrawiam 😉

 4. Odpowiedz

  Charles

  19 stycznia 2018

  Wygląda bardzo kolorowo. Moje dzieci są już za duże, ale to całkiem dobry pomysł na prezent.

 5. Odpowiedz

  Szczęśliwa Siódemka

  19 stycznia 2018

  Gra wygląda uroczo. Nie mogę się doczekać, kiedy mój synek będzie na tyle duży, żebym mogła z nim grać w takie gry.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły