Fliper

Date
maj, 14, 2017

Zbliża się lato, a to pora owocowego szaleństwa. Dlaczego więc nie sięgnąć po wesołą i dynamiczną, pełną ciepłych barw, owocową grę? Z pewnością nie jednej osobie „Fliper” będzie w stanie poprawić humor i wywołać wesoły uśmiech na twarzy dziecka.

 

[stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”FF8E1C” ccolor=”FF0800″ bcolor=”FF8E1C” bgcolor=”FFF7CC” cbgcolor=”FFFFFF” bgcolorto=”FFE3AB” cbgcolorto=”FFE9E6″ mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]

wiek: 6+

liczba graczy: 2-8 osób

czas gry: około 15 minut

[/stextbox]

Cel gry

W owocowej grze możliwe są trzy różne warianty. W każdym z nich jednak dążymy do tego samego celu, a jest nim zdobycie jak największej liczby punktów, które zdobywa się szukając powiązań między dwiema kartami (lub kartą i żetonem).

Strona wizualna

Gra składa się z metalowego pudełka, 54 kart, 10 żetonów oraz instrukcji. Jest kolorowo-owocowa i starannie wykonana. Wyróżnia ją wielkość (jest rozmiarów dosłownie kieszonkowych) oraz pomysłowy kształt (zarówno pudełka jak i kart).

Przygotowanie gry

Tasujemy karty i kładziemy je na stole, rewersem do góry. W drugim i trzecim wariancie gry przygotowujemy także żetony.

Przebieg rozgrywki

Wariant pierwszy

Gra toczy się aż do ostatniej karty. Wszyscy uczestnicy rozgrywki starają się jednocześnie znaleźć powiązanie między dwiema kartami. Gdy wszyscy są gotowi odkrywamy pierwszą kartę ze stosu. Jeżeli na wierzchniej karcie stosu widnieje owoc, musimy podać ile takich samych owoców widnieje na odkrytym obrazku, jeżeli liczba, mówimy które owoce z obrazka występują w tej właśnie konkretnej ilości. Pierwsza osoba, której uda się udzielić poprawnej odpowiedzi zdobywa odkrytą kartę, co jest równoznaczne ze zdobyciem jednego punktu.

Wariant drugi

Gra toczy się podobnie jak w wariancie pierwszym, ale zamiast podawać głośno odpowiedzi gracze chwytają za odpowiadające im żetony. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie cztery. Gdy poprawna odpowiedź jest już u innego gracza, można mu ją zabrać.

Wariant trzeci

Podczas przygotowania gry układamy żetony w rzędzie, w dowolnej kolejności. Będą one zamiast kart decydowały o szukanych powiązaniach. Rozgrywka dobiega końca wraz z ostatnim żetonem.

Wrażenia

„Fliper” to doskonała, bardzo dynamiczna, niezwykle prosta gra karciana. Moja siedmioletnia „testerka” gry wymyśliła nazwę dla drugiego wariantu. Nazwała go „milczek”, ponieważ był znacznie cichszy od pierwszego, w którym przekrzykiwało się nawzajem. Gra jest naprawdę fajnie pomyślana, a jej niewielkie rozmiary pozwalają zabrać ją ze sobą na każdą, wakacyjną wycieczkę. Przyznam, że zaskoczyło mnie jak szybko i przyjemnie upłynął mi spędzony przy niej czas.

Podsumowanie

Sezon owocowy czas zacząć. Grę „Fliper” serdecznie polecam wszystkim tym, którzy w przyjemny sposób chcą spędzić wspólne, rodzinne chwile oraz dzieciom w każdym wieku (również tym najmłodszym). To wyśmienita zabawa.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

5 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Magda M. blog

  15 maja 2017

  Super, mojej małej na pewno by się ta gra spodobała 🙂

 2. Odpowiedz

  Wyrodna Matka

  15 maja 2017

  Bardzo mocno przypomina mi takie rozbudowane o żetony Dobble. Mamy w domu od niedawna, ale już wiem, że to super gra. Fliper też zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Fajny pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka.

 3. Odpowiedz

  Małgorzata Ostrowska

  15 maja 2017

  Mmay i uwielbiamy, zazwyczaj jeździ z nami na różne wyjazdy

 4. Odpowiedz

  Justyna

  14 maja 2017

  Świetna gra 🙂

  • Odpowiedz

   ula Mamonik.pl

   15 maja 2017

   Moje uwielbiają planszówki wszelkiego rodzaju. Sporo czasu spędziliśmy na grze w dobble. Dzięki za podpowiedź – czas rozejrzeć się za czymś nowym 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »