Filthy Rich Vampire – Geneva Lee

Date
lip, 13, 2023

Filthy Rich Vampire

Czy tysiącletni wampir i wiolonczelistka mają szansę na wspólną wieczność?

Lubię czytać pełnokrwistą, barwną fantastykę, w której główną rolę gra kreacja świata przedstawionego. Od czasu do czasu jednak sięgam również po gatunek, który roboczo pozwolę sobie nazwać fantasy rozrywkowym, gdyż właśnie taka jego rola. Ma on za zadanie wprawienie czytelnika w doby nastrój i pozwolenie mu na oderwanie się od problemów zwyklej codzienności. Taką właśnie książką jest moim zdaniem „Filthy Rich Vampire” spod pióra Genevy Lee.

Zarys fabuły

Tylko najstarsze i najsilniejsze wampiry mogą zrodzić potomków. Jednym z nich jest Julian, którego zadaniem jest reprezentowanie swojego rodu podczas sezonu towarzyskiego, czyli czasu na poszukiwanie partnerów i partnerek, by spłodzić wampiry czystej krwi. Problem polega na tym, że Juliana kompletnie to nie bawi i gdy nadarza się okazja, zawiera układ ze śliczną i intrygującą wiolonczelistką o imieniu Thea, by ta udawała jego dziewczynę. Do czego ostatecznie doprowadzi ta sytuacja?  

Moja opinia i przemyślenia

„Filthy Rich Vampire” to lekki, niezobowiązujący romans ze scenami osiemnaście plus, w którym rolę mafii przejęły wampiry. Nie jest to powieść wysokich lotów, wiele zarzucić można również warsztatowi pisarki (lub tłumacza, bo myślę, że liczne powtórzenia, to niestety wina braku używania różnorodnych synonimów). Na pewno jednak książkę szybko się czyta i choć w historii nie brakuje niedociągnięć, to jest na tyle ciekawa, że podczas lektury w ogóle nie zwraca się na to uwagi. Natomiast pikantne sceny stanowią miła odmianę od młodzieżowej fantastyki, w której bohaterowie często zachowują się aż nazbyt grzecznie. Dodatkowo bardzo spodobała mi się okładka książki. Jest nieoczywista i z pewnością przyciąga wzrok. 

Przycisnąłem usta do jej warg, zanim zdążyła wymyślić nową wymówkę. Był tylko jeden sposób, żeby Thea spojrzała na to z mojego punktu widzenia. Musiałem jej pokazać. 

Podsumowanie

Powieść ma swój niewątpliwy, uwodzicielski klimat, jest lekko napisana i potrafi zainteresować czytelnika. Z pewnością jednak nie jest to literacka uczta, a raczej czysto rozrywkowy romans fantasy. Myślę, że ocena książki „Filthy Rich Vampire” w dużej mierze zależy od nastawienia i tego, czego jej czytelniczki będą w danym momencie oczekiwały. Uważam, że jako miły dodatek do letniego urlopu lekturę jak najbardziej mogę polecić. Przyjemnie spędziłam z nią czas. 

Dziękuję!

Książkę znajdziesz w dziale nowości na stronie księgarni Taniaksiazka.pl

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

16 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Velaris' Library Kinga

  20 lipca 2023

  Książkę mam na pólce legimi. Sama jestem ciekawa co mnie tam czeka. Najpierw jednak skończę Nevermore Cienie. 😀

 2. Odpowiedz

  MangoMania

  19 lipca 2023

  Romanisk owszem lubię przeczytać, ale fantasy mi za bardzo nie leży.

 3. Odpowiedz

  Anszpi

  19 lipca 2023

  Jako nastolatka czytałam książki o wampirach i miałam fioła na ich punkcie, teraz mi przeszło

 4. Odpowiedz

  Angela

  17 lipca 2023

  Coś akurat dla mnie. Lubię takie książki, będę musiała sobie zapisać nazwę książki.

 5. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  15 lipca 2023

  Na razie polecę ją siostrze, może jej się spodobać.

 6. Odpowiedz

  Zuzanna

  15 lipca 2023

  Myślę, że to pozycja, która będzie idealnym prezentem dla mojej siostry. Zapiszę sobie tytuł i jej zamówię z jakiejś okazji.

 7. Odpowiedz

  Anna

  15 lipca 2023

  Romans, wampiry, fantastyka….Tyle się tu dzieje. Dla mnie za dużo, ale na pewno znajdzie ten tytuł czytelników.

 8. Odpowiedz

  Strona kosmetyczna

  14 lipca 2023

  Myślę, że lato to dobra pora, żeby poznać taką lekką historię 🙂 W końcu trzeba kiedyś odpocząć

 9. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  14 lipca 2023

  Sama nie odnalazłabym się w tej przygodzie czytelniczej, ale podejrzewam, że moja córka chętnie by ją poznała, swego czasu opowieści o wampirach mocno ją przyciągały, a teraz bardziej dorosłe wydanie.

  • Odpowiedz

   Paula

   19 lipca 2023

   To właśnie jest świetne, że każda książka komuś się spodoba.

 10. Odpowiedz

  Paula

  13 lipca 2023

  To fakt. Nie sposób nie zwrócić uwagi na przyciągającą wzrok okładkę.

 11. Odpowiedz

  Pojedztam

  13 lipca 2023

  Nie mówię nie, gdy nadarzy się okazja, by po nią sięgnąć.

 12. Odpowiedz

  Martyna K.

  13 lipca 2023

  Myślę, że sporo osób też chętnie skusi się na taki rozrywkowy romans.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »