Fenomen “My Little Pony”

Date
lis, 30, 2015

7649391.3“My Little Pony: Przyjaźń to magia” jest serialem animowanym produkowanym przez Hasbro Studios w Stanach Zjednoczonych (scenariusz) oraz przez DHX Media Vancouver w Kanadzie. Oparty został na serii zabawek My Little Pony i animacjach firmy Hasbro. Premierowy odcinek został wyemitowany 10 października 2010 roku w amerykańskiej telewizji abonamentowej na kanale The Hub, którego częściowo właścicielem jest Hasbro. Polska emisja na kanale MiniMini+ rozpoczęła się 15 października 2011 roku. Serial nadawany jest także w wielu innych krajach w ponad 100 językach.

Internet aż huczy, kucyków wszędzie pełno. Tylko dlaczego? Czy bajka jest aż tak rewelacyjna? 

Wywiad przeprowadzony z dziewczynką w wieku 6 lat.

Dlaczego oglądasz kucyki?

Bajka jest fajna, mają ciekawe przygody.

Którego lubisz najbardziej?

Żadnego. Te z rogami czarują.

Co jeszcze podoba ci się w bajce?

Nic. Tylko przygody są fajne.

Podsumowując – dobre, ale nie pyszne. Bajka jakich wiele, ale bez rewelacji. Skąd więc fenomen?

ponny2

Według firmy HASBRO

Serial jest chwalony za elementy humorystyczne i pouczający charakter. Chociaż przeznaczony został dla małych dziewczynek, zyskał także duże grono fanów w wieku nastoletnim i studenckim, głównie płci męskiej, tzw. bronies, jak również żeńskiej – pegasisters. Powodami tego niezamierzonego zainteresowania są twórcze pisanie i charakterystyka autorstwa Faust i jej zespołu, wyrazisty styl animacji opartej na Adobe Flash, motywy, które mogą zostać docenione przez starszych widzów i wzajemne relacje między Hasbro, twórcami i fanami. Elementy programu stały się częścią kultury remiksu i zbudowały podstawy wielu różnych memów internetowych, a także stworzonych przez fanów utworów muzycznych, fanartów, opowiadań fan fiction oraz gadżetów związanych z kreskówką.

my_little_pony_cosplay_01

Według polskich Internautów

“Animacja jest uniwersalna, ma zasięg globalny, potrafi zdobyć miliony fanów na Świecie. Swoją fabułą, efektami wizualnymi, humorem, muzyką, która jest wprost OSCAROWA i morały które w życiu bardzo się przydadzą. Warto z tego brać przykład, a to że w rankingu jest lepsza od wielu kultowych filmów to tylko świadczy, że My Little Pony: friendship is magic jest nową erą kina światowego.”

“Nie każdy odcinek jest sobie równy. Są śmieszne, ładne i nudne. Rzeczywiście jest wiele wstawek i nawiązań do popkultury. Jak choćby drużyna “A” z epizodu gdzie idą do smoka. Właściwie nie wiem, co sprawia, że jest aż tak popularna. Na pewno nie chodzi o humor, bo jest wiele innych, śmieszniejszych produkcji. Moim zdaniem MLP jest po prostu odtrutką na świat. Wszędzie promowane chamstwo, wulgarność. Tutaj tego nie ma.”

“Fajnie się je tęczę tyle ci powiem :-)”

Mnie jednak to nie do końca przekonuje. Zwłaszcza gdy wziąć pod uwagę masę cosplay’i i “kucykową pornografię”. Wygląda na to, że świat zwariował.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  BrokenVision

  29 lutego 2016

  Kiedyś widziałem kawałek odcinka i wygląda ciekawie. Na pewno jakość animacji jest świetna, ale to co widziałem w necie powoduje ze jak tylko je zobaczę to dostaje PTSD.

 2. Odpowiedz

  Koralina

  26 lipca 2021

  ja jestem starej daty, kucyki to kucyki, a nie humanoidalne kucyki. Nic już nie zostało z tych uroczych stworzeń 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »