Fenomen “My Little Pony”

Date
lis, 30, 2015

7649391.3“My Little Pony: Przyjaźń to magia” jest serialem animowanym produkowanym przez Hasbro Studios w Stanach Zjednoczonych (scenariusz) oraz przez DHX Media Vancouver w Kanadzie. Oparty został na serii zabawek My Little Pony i animacjach firmy Hasbro. Premierowy odcinek został wyemitowany 10 października 2010 roku w amerykańskiej telewizji abonamentowej na kanale The Hub, którego częściowo właścicielem jest Hasbro. Polska emisja na kanale MiniMini+ rozpoczęła się 15 października 2011 roku. Serial nadawany jest także w wielu innych krajach w ponad 100 językach.

Internet aż huczy, kucyków wszędzie pełno. Tylko dlaczego? Czy bajka jest aż tak rewelacyjna? 

Wywiad przeprowadzony z dziewczynką w wieku 6 lat.

Dlaczego oglądasz kucyki?

Bajka jest fajna, mają ciekawe przygody.

Którego lubisz najbardziej?

Żadnego. Te z rogami czarują.

Co jeszcze podoba ci się w bajce?

Nic. Tylko przygody są fajne.

Podsumowując – dobre, ale nie pyszne. Bajka jakich wiele, ale bez rewelacji. Skąd więc fenomen?

ponny2

Według firmy HASBRO

Serial jest chwalony za elementy humorystyczne i pouczający charakter. Chociaż przeznaczony został dla małych dziewczynek, zyskał także duże grono fanów w wieku nastoletnim i studenckim, głównie płci męskiej, tzw. bronies, jak również żeńskiej – pegasisters. Powodami tego niezamierzonego zainteresowania są twórcze pisanie i charakterystyka autorstwa Faust i jej zespołu, wyrazisty styl animacji opartej na Adobe Flash, motywy, które mogą zostać docenione przez starszych widzów i wzajemne relacje między Hasbro, twórcami i fanami. Elementy programu stały się częścią kultury remiksu i zbudowały podstawy wielu różnych memów internetowych, a także stworzonych przez fanów utworów muzycznych, fanartów, opowiadań fan fiction oraz gadżetów związanych z kreskówką.

my_little_pony_cosplay_01

Według polskich Internautów

“Animacja jest uniwersalna, ma zasięg globalny, potrafi zdobyć miliony fanów na Świecie. Swoją fabułą, efektami wizualnymi, humorem, muzyką, która jest wprost OSCAROWA i morały które w życiu bardzo się przydadzą. Warto z tego brać przykład, a to że w rankingu jest lepsza od wielu kultowych filmów to tylko świadczy, że My Little Pony: friendship is magic jest nową erą kina światowego.”

“Nie każdy odcinek jest sobie równy. Są śmieszne, ładne i nudne. Rzeczywiście jest wiele wstawek i nawiązań do popkultury. Jak choćby drużyna “A” z epizodu gdzie idą do smoka. Właściwie nie wiem, co sprawia, że jest aż tak popularna. Na pewno nie chodzi o humor, bo jest wiele innych, śmieszniejszych produkcji. Moim zdaniem MLP jest po prostu odtrutką na świat. Wszędzie promowane chamstwo, wulgarność. Tutaj tego nie ma.”

“Fajnie się je tęczę tyle ci powiem :-)”

Mnie jednak to nie do końca przekonuje. Zwłaszcza gdy wziąć pod uwagę masę cosplay’i i “kucykową pornografię”. Wygląda na to, że świat zwariował.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Koralina

  26 lipca 2021

  ja jestem starej daty, kucyki to kucyki, a nie humanoidalne kucyki. Nic już nie zostało z tych uroczych stworzeń 😉

 2. Odpowiedz

  BrokenVision

  29 lutego 2016

  Kiedyś widziałem kawałek odcinka i wygląda ciekawie. Na pewno jakość animacji jest świetna, ale to co widziałem w necie powoduje ze jak tylko je zobaczę to dostaje PTSD.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Shadows House ♥ TOMY #10 – #12

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły