Dziewczyna na miesiąc. Styczeń ⋆ luty ⋆ marzec – Audrey Carlan

Date
cze, 26, 2017

„Dziewczyna na miesiąc. Styczeń – luty – marzec” to pierwszy tom cyklu “Calendar Girl” spod pióra amerykańskiej pisarki Audrey Carlan, która w ciekawy i nowatorski sposób przedstawiła zupełnie nietypową historię.

[stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”CF36B5″ ccolor=”91397A” bcolor=”91397A” bgcolor=”F9E6FF” cbgcolor=”FFB0F7″ bgcolorto=”F7D6FF” cbgcolorto=”FC96FF” mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]autor: Audrey Carlan
tłumaczenie: Emilia Skowrońska
cykl: Calendar Girl (tom 1)
wydawnictwo: Edipresse Polska S.A.
data wydania: 12 stycznia 2017
ISBN: 9788379457267
liczba stron: 420[/stextbox]

Mia Saunders za wszelką cenę chce spłacić dług ojca, a to popycha ją w zupełnie niespodziewanym nawet dla niej samej kierunku. Zatrudnia się w firmie ciotki, gdzie zostaje ekskluzywną dziewczyną do towarzystwa. Co prawda nie musi uprawiać z klientami seksu, ale gdyby jednak się na to zdecydowała, otrzyma dość pokaźną prowizję. Nawet ona sama nie wie, co ostatecznie z tego wyniknie i jak daleko będzie gotowa się posunąć.

Jak tytuł wskazuje, pierwszy tom opisuje trzy miesiące z nowej pracy Mii Saunders. Jak sama bohaterka wspomina na początku, jej życie to nie komedia z Julią Roberts w roli głównej (Pretty Woman), nawet jeżeli z początku zaczyna się tak wydawać. Zlecenia nie owocują wieczną, cudownie romantyczną miłością, a przebieg fabuły naprawdę trudno byłoby przewidzieć. Bohaterka przeżywa przygodę swojego życia i poznaje niezwykle interesujące osoby, które niejednokrotnie zmienią jej spojrzenie na samą siebie i otaczający ją świat.

Pióro Audrey Carlan jest lekkie, a humor potrafi być ironiczny (zwłaszcza dzięki ciętemu językowi głównej bohaterki). Czasami jednak nie podobał mi się jej styl pisania i fakt, że różne postacie wypowiadały się w dokładnie ten sam sposób. Zdarzało się również, że nie rozumiałam motywacji bohaterów. W książce pojawiło się jednak również wiele pozytywnych elementów. Jak na dobrą powieść z gatunku przystało, w historii nie zabrakło scen erotycznych i dużej dawki namiętności. Pojawiali się również nieziemscy mężczyźni, opisani na tyle dobrze, że żadna czytelniczka nie powinna poczuć się zawiedziona.

„Dziewczyna na miesiąc” to książka nietypowa, która wzbudza w czytelniku mieszane uczucia i burzę sprzecznych emocji. Już samo założenie fabuły jest dość prowokacyjne. To, co z pewnością muszę przyznać Audrey Carlan, to fakt, że miała naprawdę intrygujący pomysł. Spodobało mi się również, że Mia posiada niezwykłe zdolności adaptacyjne i uczy się na własnych błędach. Mimo że wielu jej decyzji z pewnością sama bym nie podjęła, to jednak napędzają one fabułę, sprawiając, że niecierpliwie wyczekuje się na każdy, kolejny miesiąc.

Cykl “Calendar Girl” serdecznie polecam wszystkim czytelniczkom znudzonym już typowymi, schematycznymi romansami, a jednak wciąż lubiącym ten gatunek. Myślę, że powieść będzie idealna dla osób, które mają ochotę na oryginalną, nietypową książkę, która niejednokrotnie ich zaskoczy.

Dziękuję!

[buybox-widget category=”book” ean=”9788379457571″]

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

4 komentarze

 1. Odpowiedz

  K.A.K-C

  27 czerwca 2017

  Lubię bohaterki z ciętym językiem i autorki, które potrafią sprawnie operować ironią. Szkoda, że wszystkie postaci mówią głosem pisarki…

  • Odpowiedz

   Vicky

   27 czerwca 2017

   Najlepszą taką bohaterkę można spotkać w serii Daryndy Jones, chociaż tam fabuła jest zatopiona w wątku fantasy, a nie każdy to lubi.

 2. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  27 czerwca 2017

  Przyda się na przyjemne wakacyjne zaczytanie, intrygujący pomysł na fabułę jak najbardziej kusi i przyciąga, aby mu się przyjrzeć. 🙂
  Bookendorfina

  • Odpowiedz

   Vicky

   27 czerwca 2017

   To takie wymarzone czytadło na plażę albo wieczorkiem, z lampką wina 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Słodkich snów – Andres Roslund

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »