Dziewczyna na miesiąc. Lipiec – Sierpień – Wrzesień – Audrey Carlan

Date
lip, 19, 2017

Jak daleko jesteś w stanie posunąć się, by uratować rodzinę? Mia Saunders przekroczyła niejedną granicę. Okazało się jednak, że doświadczenia, których z początku się bała, mają na nią naprawdę dobry wpływ, a jej życie stało się niezwykle ciekawe. Ona sama również dojrzewa i się zmienia. Tylko czy na lepsze?

[stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”636363″ ccolor=”FFE642″ bcolor=”FFDB26″ bgcolor=”FCFCFC” cbgcolor=”616161″ bgcolorto=”E3E3E3″ cbgcolorto=”9C9C9C” mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]autor: Audrey Carlan
tłumaczenie: Emilia Skowrońska
cykl: Calendar Girl (tom 3)
wydawnictwo: Edipresse Książki
data wydania: 5 lipca 2017
ISBN: 9788379459896[/stextbox]

Trzeci tom „Dziewczyny na miesiąc”, a w nim trzy kolejne przygody. Minęło już sześć miesięcy, ale to dopiero połowa drogi. Mimo że do tej pory wszystko się jakoś układało, w życiu Mii pojawiają się niespodziewane problemy. Do spłacenia zostało jej jeszcze pół miliona, co, jednak gdy okaże się, że nie może zwrócić kolejnej raty? Czy wciąż będzie umiała zapewnić rodzinie bezpieczeństwo?

Tym razem historia również utrzymana została w podobnym tonie co pozostałe książki z cyklu. Lekkie pióro, wciągająca treść i irytujący sposób myślenia Audrey Carlan. Cykl „Calendar girl” to trochę taka mieszanka zarówno emocjonalna, jak i gatunkowa. W powieści pojawia się odrobina akcji, szczypta erotyki, nieco problematyki z literatury obyczajowej, jest też tajemnica i romans. Zabrakło tylko sympatycznej bohaterki, z którą czytelniczki mogłyby się utożsamiać. Z pewnością jednak Mii nie można odmówić tego, że ma ciekawą osobowość.

Nie wiem, czy znacie to uczucie. To nie tak, że niecierpliwie wyczekuję na kolejny tom „Dziewczyny na miesiąc”, ale jak się ukaże, to chętnie go przeczytam. Podobnie sytuacja wygląda z odcinkami seriali, które oglądam. Jestem zadowolona, kiedy pojawiają się nowe, ale nie myślę o nich, gdy jeszcze ich nie ma.

Należy pamiętać, że Audrey Carlan nie napisała grzecznej książki. Nie straszne jej wulgaryzmy i sprośne poczucie humoru. Bywa naprawdę różnie, ale najczęściej jest po prostu wesoło. Relacje pomiędzy Mią, a jej przyjaciółmi są pełne ciepła, które wyraźnie widać w dialogach i wydarzeniach. Zdecydowaną zaletą jest również fakt, że pisarka wyraźnie się rozwija i z tomu na tom staje się coraz lepsza. Razem z nią natomiast rozwijają się także pewne wątki (w trzeciej części szczególnie wiele uwagi poświęciła fragmentom kryminalnym i romantycznym).

Komu polecam cykl „Calendar girl”? Wszystkim kobietom, które podczas lektury pragną dobrze się bawić, a nie są nadmiernie pruderyjne. To lekka powieść, idealna na ciepłe, wakacyjne wieczory. Sprawdzi się w towarzystwie lampki wina. To taka książka, z którą z przyjemnością spędza się leniwy urlop.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

4 komentarze

 1. Odpowiedz

  zaczytanamarzycielka8

  26 sierpnia 2019

  Mi ta seria bardzo mocno się podobała, jednak ostatniego tomu nie przeczytałam do tej pory i sama nie wiem dlaczego. Chyba czas wrócić do “Dziewczyny na miesiąc” i w końcu zakończyć tę serię 😉

 2. Odpowiedz

  Lustro Rzeczywistości

  21 lipca 2017

  Z tą lampką wina zdecydowanie się zgadzam 🙂 przeczytam ten tom, ale czy mnie znów nie wkurzy? To się okaże. Szkoda, że Mia jednak nie mądrzeje, bo jej styl bycia jest co najmniej niestosowny 😉

 3. Odpowiedz

  Książka Do Plecaka

  19 lipca 2017

  Zainteresuję się poprzednimi tomami.

 4. Odpowiedz

  wielopokoleniowo

  19 lipca 2017

  Bardzo przyjemna lektura, fajnie mi się ją czytało, jak i wcześniejsze części 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Cień w żarze – Jennifer L. Armentrout

Odjechane jednorożce 

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »