Drugi grób po lewej – Darynda Jones

Date
maj, 21, 2017

Czytając „Pierwszy grób po prawej”, naprawdę wspaniale się bawiłam. Z pewnością nie jest to literatura wysokich lotów, ale to ani odrobinę nie umniejsza jej geniuszu. Dlatego też z ogromną przyjemnością powróciłam do przygód Charley Davidson w kolejnym tomie, pod tytułem „Drugi grób po lewej”.

[stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” color=”333333″ ccolor=”780000″ bcolor=”333333″ bgcolor=”EDEDED” cbgcolor=”FFE0E0″ bgcolorto=”CCCCCC” cbgcolorto=”FFC2C2″ mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]tytuł oryginalny: Second Grave on the Left
tłumaczenie: Anna Pochłódka – Wątorek
wydawnictwo: Papierowy Księżyc
rok wydania: 2013
seria: Charley Davidson, tom 2
liczba stron: 388
ISBN: 978-83-61386-33-9[/stextbox]

Kilka faktów, by przypomnieć, o czym pisze Darynda Jones. Charley Davidson jest bramą do zaświatów. Jako kostucha widzi umarłych, którzy lgną do niej niczym ćmy do światła. Pracuje jako detektyw, a zmarli, z którymi może porozmawiać, w znacznym stopniu ułatwiają jej pracę. Jest jeszcze Reyes. Wielki Zły, który przychodził do niej w snach, a ostatecznie okazał się całkiem materialnym kryminalistą. Nikt nie wie jakie jeszcze skrywa tajemnice.

„Drugi grób po lewej” to bezpośrednia kontynuacja wątków zawartych w pierwszym tomie, jednak jako główna nić fabularna pojawia się tu zupełnie nowe śledztwo. Właściwie cała historia ruszyła w nieco innym kierunku, zaś pisarka wyraźnie zmieniła preferencje. „Pierwszy grób po prawej” to, wypełniony po brzegi czarnym humorem, romans paranormalny. „Drugi grób po lewej” jest natomiast paranormalnym kryminałem. Przyznam, że nieco cierpiałam na brak Reyesa. Takiego bohatera jak on nigdy jeszcze nie poznałam, a Darynda Jones, zamiast zaspokoić moją czytelniczą ciekawość tylko jeszcze bardziej ją rozbudziła.

Powieść jest pełna akcji, szalonych wydarzeń i sarkastycznego humoru. Zagadka kryminalna jest zawiła i satysfakcjonująca. Pisarka potrafi zarówno rozbawić, jak i niezwykle zaskoczyć czytelników. Uwielbiam również występujące w książce postacie i to nie tylko Charley czy Reyesa. Cookie zdecydowanie jest jedną z moich ulubionych bohaterek. Przyznam, że nie mam pojęcia ,dlaczego tak późno sięgnęłam po ten tytuł. Kiedy już zaczęłam czytać, nie mogłam się oderwać i połknęłam książkę w jeden weekend, od razu po zakończeniu sięgając po trzeci tom.

Fantastyka w powieści w misterny sposób przeplata się ze zwykłą codziennością. Historia jest niezwykle wciągająca, momentami zabawna, kiedy indziej nieco mroczna. Ogólnie jednak przyjemnie się ją czyta. Pomysły Daryndy Jones intrygują. Serię o Charley Davidson serdecznie wszystkim polecam i ogromnie żałuję, że w Polsce ukazały się zaledwie trzy tomy. To cykl idealny, by zabrać go ze sobą na wakacje. Z pewnością pomoże oderwać się od szarej rzeczywistości.

Dziękuję!

[buybox-widget category=”book” ean=”9788361386339″]

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

5 komentarzy

 1. Odpowiedz

  LK

  22 maja 2017

  Na pewno sięgnę żeby się oderwać od rutyny! 😉

 2. Odpowiedz

  Jane Kowalski

  21 maja 2017

  Kurcze, przypomniały mi się czasy kiedy tonęłam w fantastycze.. dosłownie. To były świetne, dłuuugie noce 😉

 3. Odpowiedz

  pat

  21 maja 2017

  Chyba nie dla mnie – mało czasu, a literatury z górnej półki przybywa (nie tylko na górnej półce)

 4. Odpowiedz

  Budująca Mama

  21 maja 2017

  Czasem i taka książka ma wzięcie u mnie 🙂

 5. Odpowiedz

  Olka

  21 maja 2017

  Tak jak piszesz – może nie jest to literatura z najwyższej półki, ale może dostarczyć rozrywki i nieco odciąć się od szarej rzeczywistości. A chyba w książkach też o to chodzi 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Zdejmij z nieba księżyc – Kristan Higgins

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły