Drugi grób po lewej – Darynda Jones

Date
maj, 21, 2017

Czytając „Pierwszy grób po prawej”, naprawdę wspaniale się bawiłam. Z pewnością nie jest to literatura wysokich lotów, ale to ani odrobinę nie umniejsza jej geniuszu. Dlatego też z ogromną przyjemnością powróciłam do przygód Charley Davidson w kolejnym tomie, pod tytułem „Drugi grób po lewej”.

[stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” color=”333333″ ccolor=”780000″ bcolor=”333333″ bgcolor=”EDEDED” cbgcolor=”FFE0E0″ bgcolorto=”CCCCCC” cbgcolorto=”FFC2C2″ mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]tytuł oryginalny: Second Grave on the Left
tłumaczenie: Anna Pochłódka – Wątorek
wydawnictwo: Papierowy Księżyc
rok wydania: 2013
seria: Charley Davidson, tom 2
liczba stron: 388
ISBN: 978-83-61386-33-9[/stextbox]

Kilka faktów, by przypomnieć, o czym pisze Darynda Jones. Charley Davidson jest bramą do zaświatów. Jako kostucha widzi umarłych, którzy lgną do niej niczym ćmy do światła. Pracuje jako detektyw, a zmarli, z którymi może porozmawiać, w znacznym stopniu ułatwiają jej pracę. Jest jeszcze Reyes. Wielki Zły, który przychodził do niej w snach, a ostatecznie okazał się całkiem materialnym kryminalistą. Nikt nie wie jakie jeszcze skrywa tajemnice.

„Drugi grób po lewej” to bezpośrednia kontynuacja wątków zawartych w pierwszym tomie, jednak jako główna nić fabularna pojawia się tu zupełnie nowe śledztwo. Właściwie cała historia ruszyła w nieco innym kierunku, zaś pisarka wyraźnie zmieniła preferencje. „Pierwszy grób po prawej” to, wypełniony po brzegi czarnym humorem, romans paranormalny. „Drugi grób po lewej” jest natomiast paranormalnym kryminałem. Przyznam, że nieco cierpiałam na brak Reyesa. Takiego bohatera jak on nigdy jeszcze nie poznałam, a Darynda Jones, zamiast zaspokoić moją czytelniczą ciekawość tylko jeszcze bardziej ją rozbudziła.

Powieść jest pełna akcji, szalonych wydarzeń i sarkastycznego humoru. Zagadka kryminalna jest zawiła i satysfakcjonująca. Pisarka potrafi zarówno rozbawić, jak i niezwykle zaskoczyć czytelników. Uwielbiam również występujące w książce postacie i to nie tylko Charley czy Reyesa. Cookie zdecydowanie jest jedną z moich ulubionych bohaterek. Przyznam, że nie mam pojęcia ,dlaczego tak późno sięgnęłam po ten tytuł. Kiedy już zaczęłam czytać, nie mogłam się oderwać i połknęłam książkę w jeden weekend, od razu po zakończeniu sięgając po trzeci tom.

Fantastyka w powieści w misterny sposób przeplata się ze zwykłą codziennością. Historia jest niezwykle wciągająca, momentami zabawna, kiedy indziej nieco mroczna. Ogólnie jednak przyjemnie się ją czyta. Pomysły Daryndy Jones intrygują. Serię o Charley Davidson serdecznie wszystkim polecam i ogromnie żałuję, że w Polsce ukazały się zaledwie trzy tomy. To cykl idealny, by zabrać go ze sobą na wakacje. Z pewnością pomoże oderwać się od szarej rzeczywistości.

Dziękuję!

[buybox-widget category=”book” ean=”9788361386339″]

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

5 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Olka

  21 maja 2017

  Tak jak piszesz – może nie jest to literatura z najwyższej półki, ale może dostarczyć rozrywki i nieco odciąć się od szarej rzeczywistości. A chyba w książkach też o to chodzi 😉

 2. Odpowiedz

  Budująca Mama

  21 maja 2017

  Czasem i taka książka ma wzięcie u mnie 🙂

 3. Odpowiedz

  pat

  21 maja 2017

  Chyba nie dla mnie – mało czasu, a literatury z górnej półki przybywa (nie tylko na górnej półce)

 4. Odpowiedz

  Jane Kowalski

  21 maja 2017

  Kurcze, przypomniały mi się czasy kiedy tonęłam w fantastycze.. dosłownie. To były świetne, dłuuugie noce 😉

 5. Odpowiedz

  LK

  22 maja 2017

  Na pewno sięgnę żeby się oderwać od rutyny! 😉

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie RecenzjeNajpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »