Dom słonia – Oliwia Ciesielska

Date
kwi, 21, 2023

Dom słonia

„Dom słonia” to fantastyczny debiut spod pióra młodej, polskiej Autorki Oliwii Ciesielskiej. Śliczna okładka i obietnica ciekawej, młodzieżowej historii skusiły mnie, by zajrzeć do środka. W dzisiejszym wpisie opowiem wam, czy było warto.

Zarys fabuły

Nastoletnia Christina budzi się w tajemniczym domu, pozbawiona jakichkolwiek wspomnień. Szybko okazuje się, że nie tylko ona znalazła się w takiej sytuacji. Jeżeli dziewczyna chce odzyskać swoje życie, będzie zmuszona wziąć udział w grze i mierząc się z wieloma niebezpieczeństwami odnaleźć antidotum, które przywróci jej pamięć. 

Na chwilę obecną nie wiedziałam co jest gorsze: myślenie o swoim dawnym życiu czy o Purgatorium. W obu tych światach zdarzyło się zbyt wiele okropności, żebym potrafiła skupić się wyłącznie na pozytywnych aspektach.

Moja opinia i przemyślenia

Książka jest świetnie napisana, starannie dopracowana i niesamowicie wręcz wciąga. Przyznam, że taki debiut bardzo mnie zaskoczył, bo najczęściej spotykam się z tytułami, które mają swój potencjał, jednak wciąż jeszcze niewykorzystany i rozwija się on (bądź też nie) w kolejnych powieściach Autorów. Podczas lektury „Domu słonia” nie mogłam uwierzyć, że to naprawdę pierwsza książka Oliwii Ciesielskiej. Przemyślana fabuła, żywi i niezwykle barwni bohaterowie, dobrze wykreowany świat – dosłownie wszystko jest perfekcyjne. 

Uwielbiam czytać młodzieżową fantastykę i czytam jej bardzo dużo, w związku z czym wiele historii wydaje mi się już wtórna i nieciekawa. Tym bardziej pozwoliłam się porwać fabule „Domu słonia”. Autorce wielokrotnie udało się mnie zaskoczyć, z przyjemnością śledziłam nie tylko akcję i losy bohaterów, ale też pojawiające się w powieści ciekawe i nietuzinkowe pomysły. Mimo wcale nie małej objętości książka pozbawiona jest dłużyzn i naprawdę trudno się z nią rozstać. Przyznam, że niecierpliwie czekam na kolejny tom. Mam nadzieję, że szybko się ukaże i będzie równie rewelacyjny.

Podsumowanie

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko serdecznie polecić lekturę „Domu słonia” wszystkim osobom lubiącym naprawdę dobre, młodzieżowe fantasy. To lekka, porywająca i pobudzająca wyobraźnię fantastyczna powieść z którą doskonale się bawiłam, a czego chcieć więcej?  

Za egzemplarz dziękuję Autorce.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

7 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Pojedztam

  12 czerwca 2023

  To naprawdę bardzo udane wydanie. Jest się czym zainteresować.

 2. Odpowiedz

  Ada

  11 czerwca 2023

  Zaciekawilas mnie! Chętnie ja przeczytam

 3. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  4 czerwca 2023

  Bardzo miło wspominam tę książkę. Jest naprawdę dobrze napisana.

 4. Odpowiedz

  Malwina

  4 czerwca 2023

  Nie słyszałam o tej książce wcześniej, ale mnie zaciekawiłaś i muszę ją przeczytać 🙂

 5. Odpowiedz

  Radosna – Książki jak narkotyk

  22 kwietnia 2023

  Fajnie, że jesteś zadowolona. Może też przeczytam.

 6. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  21 kwietnia 2023

  Ogólnie nie mówię nie. Już teraz zacznę polecać dalej.

 7. Odpowiedz

  Malwina

  21 kwietnia 2023

  Świetna książka, również miałam okazję przeczytać 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Shadows House ♥ TOMY #10 – #12

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły