Do końca świata – Elizabeth Chandler

Date
lis, 28, 2013

do-końca-świata„Do końca świata” to już ostatni, szósty tom, wzruszającej sagi pod tytułem „Pocałunek anioła”, autorstwa Elizabeth Chandler. Całość to smutny cykl, z wesołymi, pełnymi ciepła fragmentami i dużą dawką kryminalnych, paranormalnych zagadek. Czy wierzycie w anioły? Czy ukochana osoba może stać się jednym z nich?

Wygląda na to, że Ivy z Tristanem nigdy nie będą mogli być szczęśliwi. Wszystko jest przeciwne temu, by byli razem. Chłopak w dalszym ciągu pozostaje w ciele ściganego przez policję Lucka, natomiast Gregory, jako demon, staje się coraz potężniejszy i z upływem czasu uczy się coraz to nowych sztuczek. Okazuje się również, że Tristan stał się upadłym aniołem, dla którego śmierć oznacza nie niebo, a wieczne potępienie. Czy zakochanym uda się przeciwstawić losowi i tym razem?

Trochę szkoda, że to już koniec, ale myślę, że może to i dobrze. W końcu ile czasu można ciągnąć jeden cykl? Nawet gdy składa się on jedynie z takich cieniutkich książeczek jak „Pocałunek anioła”. Jedno powieści przyznać trzeba na pewno. Jest smutna i niezwykle wzruszająca. To utwór niepowtarzalny, którego autorka zdecydowała się na radykalne rozwiązania, których zazwyczaj boją się (lub z innych względów nie chcą stosować) pisarze.

Najbardziej niezwykłe i pomysłowe były trzy pierwsze części. W kolejnych moim zdaniem doszło już do pewnej przesady i zbyt dużego naciągania fabuły. Mimo to jednak powieść czytało się przyjemnie, ponieważ napisana została w ciekawy sposób, a do tego lekkim piórem i ładnym językiem. Gdy ktoś więc zaczął swoją przygodę z „Pocałunkiem anioła” zapewne z przyjemnością ją skończy, sięgając również po ostatnią część „Do końca świata”, tak jak ja sama to zrobiłam. Zetknięcia się z twórczością Elizabeth Chandler na pewno nie żałuję. Z pełną przeróżnych emocji i zjawisk nadprzyrodzonych, romantyczną serią spędziłam kilka niezwykle przyjemnych chwil.

W cyklu ukazały się: „Pocałunek anioła”, „Potęga miłości”, Bratnie dusze”, Wieczna tęsknota”, „Ucieczka”, „Do końca świata”. Wszystkie książki to jedna, pełna powieść, opowiadająca o miłości, która przetrwała nawet śmierć. Z tymi krótkimi tomikami nie sposób się nudzić, a po każdą kolejną część sięga się z takim samym zapałem i przyjemnością. To lekka, melancholijna lektura, która pozwoli nam z zupełnie innej perspektywy niż dotychczas spojrzeć na świat. Obok radości, w życiu potrzebna jest również szczypta smutku.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję grupie wydawniczej Publicat

Publicat Logooo1

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Cień w żarze – Jennifer L. Armentrout

Odjechane jednorożce 

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »