Czym jest trychologia i dlaczego warto ją poznać?

Date
sie, 06, 2021

Czym jest trychologia i dlaczego warto ją poznać? 

Samokształcenie i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne i potrzebne. Aby zdobyć dobrą pracę czy awansować na wyższe stanowiska, musimy stale poszerzać swoją wiedzę. Takie inwestowanie w siebie nigdy nie będzie mało opłacalne, nawet jeżeli jakaś wiedza nie jest nam potrzebna w pracy zawodowej. Kurs czy szkolenie może otworzyć nam nową drogę zawodową, która przyniesie nam same korzyści. 

Ważne jest, abyśmy przed odbytym kursem, zastanowili się, do czego ta wiedza nam się przyda. Chcemy zdobyć większe doświadczenie i awansować albo lepiej dbać o swoich klientów? A może jesteśmy czymś zafascynowani, jednak nie możemy się tym zająć poważnie, bo brakuje tzw. papierka, który otwiera drogę do wielu miejsc pracy? W obu przypadkach należy znaleźć kursy, które kończą się otrzymanie certyfikatu MEN, które otrzymamy po zdanie egzaminu. W dzisiejszych czasach dostęp do takich szkoleń jest ułatwiony, bo wiele z nich można odbyć w domu, w dogodnym dla siebie terminie, bez dojazdów, co przyciąga bardzo dużo chętnych osób. 

Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu

Jedną ze stron, na których znajdziecie bardzo ciekawy dobór kursów, jest CRP, czyli Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu. Chociaż siedziba znajduje się w jednym z większych miast Polski, to nie musimy specjalnie przeorganizowywać całego naszego planu. Wszystkie kursy odbywają się zdalnie i to Wy wybieracie odpowiednią godzinę i datę, w której takie szkolenie rozpoczniecie. Po opłaceniu kursu automatycznie otrzymujecie konto, a wszystkie niezbędne informacje wysyłane są na Wasz adres mailowy. Szkolenia odbywają się za pośrednictwem strony: https://platforma.crp.wroclaw.pl/. Każdy kurs dzieli się na moduły, w których znajdziecie obszernie wyjaśniony dany temat, zapisany w pliku PDF – co jest dodatkowym plusem, ponieważ materiały można wydrukować i uczyć się wszędzie – oraz krótki test, który sprawdzi, czy opanowaliście dany temat. Aby uzyskać zaświadczenie MEN, należy rozwiązać wszystkie dostępne testy i uzyskać minimum 70% pozytywnych odpowiedzi. 

Dlaczego warto wybrać trychologię?

Odkąd zaczęłam bardziej interesować się świadomą pielęgnacją włosów, zaobserwowałam poprawę ich kondycji. Można powiedzieć, że nasza fryzura jest naszą ozdobą, a im bardziej jest zadbana, tym i my lepiej się czujemy. Każdy z nas ma inny typ włosów i skóry głowy, a dobranie odpowiedniej pielęgnacji jest trudne. Nie wszystkie kosmetyki, które znajdziemy w drogeriach, są dla nas odpowiednie. Jeżeli chcemy odpowiednio zadbać o naszą skórę głowy, musimy mieć odpowiednią wiedzę, w tym podstawy. Kurs Trychologia podzielony jest na moduły, kolejno zatytułowane: Anatomia i fizjologia owłosionej skóry głowy, choroby włosów, łysienie, trychologia kosmetyczna i metody poza zabiegowe wykorzystywane w  kosmetologii. 

Każdy z wyżej wymienionych tematów zakończony jest testem, który złożony jest  z pytań zamkniętych. Czekają też na was teksty z pytaniami otwartymi. Tematy modułów są bardzo ciekawe i czytelne. Jako wzrokowiec, lubię się uczyć z ładnych notatek, a w przypadku tego kursu, gdzie wszystko jest tak estetycznie zaprezentowane, wiedzę przyswajałam z przyjemnością. 

Podsumowanie

Wszystkie informacje, które znalazłam w każdym z modułów, pozwoliły mi jeszcze dokładniej poznać moje włosy i skórę głowy. Dzięki wiedzy, jaką zdobyłam, mogłam dobrać odpowiednią pielęgnację, a także pomóc bliskim, którzy borykają się np. z łysieniem. Dla kogo przeznaczony jest kurs? Dla osób, którzy chcą prowadzić świadomą pielęgnację i poszerzyć swoją wiedzę albo dla osób, które dzięki informacjom, będą mogli pomóc swoim klientom z problemami, a tym samym, poszerzyć zakres usług.

Wpis gościnny autorstwa Kasi Krasoń z bloga Pasieka Kulturalna

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

16 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  6 sierpnia 2021

  Na pewno kursy online są wygodne, bo można je robić w dowolnym czasie.

 2. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  6 sierpnia 2021

  Warto nadrobić zaległości jeśli chodzi o wiedzę o swoich włosach.

 3. Odpowiedz

  Parabloguje

  6 sierpnia 2021

  Ciekawy temat , warty zapoznania się

 4. Odpowiedz

  Martyna K.

  6 sierpnia 2021

  Nie da się ukryć że lepiej wiedzieć więcej niż za mało, także o swoich włosach.

 5. Odpowiedz

  Margaret

  6 sierpnia 2021

  Sprawdza się kolejny raz powiedzenie ” Wiedza to potęgi klucz” i nigdy nie jest na nią za późno. Uczymy się cały czas, teraz z pomocą przychodzi nam technika i warto to mieć na uwadze.

 6. Odpowiedz

  Justyna / Pielegnacja-Ciala.net

  6 sierpnia 2021

  Dzięki tej platformie mam ukończone chyba trzy kursy. Zdobyłam wiedzę odnośnie ziołolecznictwa i znalazłam tam wiele inspiracji 🙂

 7. Odpowiedz

  Paula

  6 sierpnia 2021

  Dość często wybieram kursy online zamiast stacjonarnych, bo mogę je zrobić bez wychodzenia z domu.

 8. Odpowiedz

  Koralina

  6 sierpnia 2021

  kurs zupełnie nie dla mnie, ale z chęcią zajrzę na ich stronę i zobaczę, czy nie mają czegoś dla mnie 🙂

 9. Odpowiedz

  Angela

  9 sierpnia 2021

  Nie słyszałam jeszcze i tej metodzie, ale z chęcią zapoznam się z nią głębiej. Wydaje się być bardzo dobrą formułą dla mnie.

 10. Odpowiedz

  Wiktoria

  9 sierpnia 2021

  Kursy online są super! Ostatnio zrobiłam sobie kurs social media i mogłam go sobie wpisać w CV, bo dostałam certyfikat.

 11. Odpowiedz

  Justyna

  9 sierpnia 2021

  Ostatnio stwierdziłam że jestem już za wiekowa na studiowanie jednak sam kierunek jest ciekawy

 12. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  9 sierpnia 2021

  Wiedza o włosach jest przydatna ludziom na różnych etapach życia i w różnym wieku.

 13. Odpowiedz

  Irena Bujak

  10 sierpnia 2021

  Wcześniej nie wiedziałam, że pielęgnacja włosów ma taką nazwę. Myślę, że dobrze jest posiadać wiedzę na ten temat.

 14. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  10 sierpnia 2021

  Człowiek uczy się przez całe życie i każda dziedzina wiedzy jest dobra. Chętnie bym swoją wiedzę wzbogaciła o trychologię.

 15. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  10 sierpnia 2021

  Aż sprawdzę czy nauczyliby mnie porządnie robić zdjęcia poprzez jakiś ze swoich kursów. Jest to w sumie moje marzenie, a przecież marzenia trzeba spełniać, a nie czekać aż same się spełnią 😉

 16. Odpowiedz

  Lilianna

  11 sierpnia 2021

  Sądzę, że kursy są naprawdę spoko.. Właśnie sama chce zrobić online. A więc idealnie że piszesz .

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »