Czarne Serce – Elisa Puricelli Guerra

Date
maj, 26, 2014

czarne-serce-b-iext23354138Jakby to było, gdyby bohaterowie naszych ukochanych książek mogli przenieść sie do prawdziwego świata i żyć tuż obok nas? Czy zachowywaliby się jak gwiazdy rocka, równie niedostępni i odlegli co na kartach powieści? A może byliby tacy jak w naszych marzeniach, staliby się naszymi przyjaciółmi i bratnimi duszami? Czy kiedykolwiek się tego dowiemy?

Viola ma niemal czternaście lat, ale jej prawie-dorosłość wcale nie jest szczęśliwym okresem. Mieszka z trzema, nieco zwariowanymi, niefrasobliwymi ciotkami, z których mamę zastępuje jej tak naprawdę tylko jedna. Pech chciał, że jest ona sławną pisarką i w ostatnich miesiącach nie ma zbyt wiele czasu dla siostrzenicy. Viola jest o nią zazdrosna i chciałaby być w przyszłości taka jak Cornelia, choć jej rówieśniczki już dawno rozwiały tego typu marzenia. Gdy jednak pewnego dnia ukochana ciotka po prostu nagle znika, jej siostrzenica zrobi wszystko, by tylko ją odnaleźć. Wszystko staje się jednak jeszcze dziwniejsze, kiedy do drzwi jej domu dzwoni nie kto inny tylko sam Narcissus – główny bohater młodzieżowych powieści Corneli Wyndham.

Książka pisana jest lekko, łatwym w odbiorze językiem. Pisarka pomysły ma ciekawe, choć odniosłam wrażenie, że jest wielbicielką prozy Corneli Funke. Sama powieść przeznaczona jest raczej dla tej młodszej młodzieży – w wieku głównej bohaterki. Starszej niekoniecznie musi spodobać się baśniowa i raczej spokojna fabuła. Jestem natomiast przekonana, że przypadnie do gustu dorosłym, którzy lubią takie przyjemne, magiczne opowieści.

Viola jest sympatyczną bohaterką. Nieco głupiutką, trochę roztrzepaną, żyjącą w świecie marzeń. Zupełnie realna, zagubiona czternastolatka. Oczywiście obłędnie zakochana w stworzonym przez ciotkę bohaterze. Jednak sławna pisarka, oprócz wyśnionego Narcissusa, stworzyła także Isabellę – jego idealną dziewczynę, którą zgodną nienawiścią darzą wszystkie wierne czytelniczki jej książek. Viola chciałaby mieć chłopaka dla siebie, to jednak wydaje się być niemożliwe.

Świat fantazji przenika się z realnym światem i wszystko może się zdarzyć. Magia nie jest czymś, co kogokolwiek mogłoby zdziwić. Bohaterowie książki posiadają ogromną wyobraźnię i wiarę w rzeczy nie do uwierzenia. I takie właśnie wydarzenia wiodą prym w tej zaskakującej powieści. Sam Londyn natomiast wydaje się być tak realnie Angielski, że odnosi sie wrażenie, jakby się właśnie w nim było.

Książka jest ciekawa i miło się ją czyta. Z niecierpliwością czekam na, zapowiedzianą już przez wydawnictwo, drugą część, noszącą tytuł “Nieśmiertelny”. Choć fabuła ma kilka niedociągnięć, to myślę, że przez wzgląd na fantastyczną atmosferę historii można przymknąć na to oko i z przyjemnością zagłębić się świat, w którym bohaterowie powieści istnieją naprawdę. Sama chciałabym przynajmniej kilku takich ulubieńców spotkać.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Akapit Press

akapitpress

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

  1. Odpowiedz

    Irena Bujak (Bujaczek)

    27 maja 2014

    Zapowiada się ciekawie, lubie powieści z takim baśniowym klimatem 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Asystentka złoczyńcy – Hannah Nicole Maehrer

Gra planszowa Gejsze 2 Herbaciarnie

Nawet jeśli rozetniesz mi usta tom #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły


  • Hate to love – Tijan Meyer

    Hate to love – Tijan Meyer

    Hate to love – Tijan Meyer Podczas jednej z naszych książkowych rozmów przyjaciółka podsunęła mi serię „Fallen Crest” spod pióra Tijan Meyer. Był to strzał w …Czytaj dalej »
  • Kasane ♥ TOMY #01 – #04

    Kasane ♥ TOMY #01 – #04

    Kasane ♥ TOMY #01 – #04 W Japonii mangi obejmują tak samo szeroką gamę gatunków, jak i powieści. W Polsce jednak najczęściej ukazują się humorystyczne lekkie …Czytaj dalej »
  • BOX SERUMIXUJ od Pure Beauty

    BOX SERUMIXUJ od Pure Beauty

    BOX Serumixuj Znajdź idealne połączenie dla swojej skóry Czy wiesz czego potrzebuje twoja skóra? Czy jest to rozświetlenie i nawilżenie, redukcja zmarszczek i odżywienie, a …Czytaj dalej »
  • Syrena z błękitnej toni – Kerrelyn Sparks

    Syrena z błękitnej toni – Kerrelyn Sparks

    W objęciach magii Syrena z błękitnej toni Swoją przygodę z twórczością Kerrelyn Sparks rozpoczęłam od komedii romantycznej „Jak poślubić wampira milionera” i zupełnie przepadłam. Pisarka …Czytaj dalej »
  • Nogi stonogi na lodzie

    Nogi stonogi na lodzie

    Nogi stonogi na lodzie Ostatnio zastanawiałam się nad pograniem z córką w jakąś zimową grę, gdyż zeszłoroczny tytuł „Pędzące żółwie. Wyścig do choinki” sprawił nam …Czytaj dalej »
  • Córka kości – Andrea Stewart 

    Córka kości – Andrea Stewart 

    Córka kości Wejdź do świata, gdzie magia miesza się z okrucieństwem. Kocham fantastykę, a odkrywanie nowych światów literackich to zawsze fascynująca podróż, zwłaszcza gdy trafiam …Czytaj dalej »
  • Dylemat wagonika

    Dylemat wagonika

    Dylemat wagonika Dylemat wagonika to eksperyment myślowy z zakresu etyki, który został po raz pierwszy sformułowany przez brytyjską filozofkę Philippę Foot w 1967 roku. Eksperyment …Czytaj dalej »