Conviction – Corinne Michaels

Date
sty, 18, 2018

„Conviction” to bezpośrednia kontynuacja pełnej emocji powieści spod pióra Corinne Michaels „Consolation”. Nie jestem wielbicielką romansów. Przynajmniej nie na co dzień. Od czasu do czasu czytam je dla przyjemności, kiedy mam trudniejsze dni lub ochotę na właśnie tego typu literaturę. Jednak dla tej dylogii mogłabym uznać, że to mój ulubiony gatunek. Rzadko kiedy zdarza się, by jakakolwiek książka tak bardzo mnie poruszyła. 

Nie jest złym człowiekiem. Nigdy nim nie był. Był zagubionym mężczyzną, który podjął kilka złych decyzji. I słono za nie zapłacił. Wszyscy zapłaciliśmy. 

Po tragicznej śmierci męża Natalie powoli dochodzi do siebie. Oparcie znajduje w Liamie, najlepszym przyjacielu jej ukochanego. Los sprawia, że ta dwójka zakochuje się w sobie, ale gdy wreszcie zaczynają być szczęśliwi, okazuje się, że Aaron wcale nie umarł. Staje przed Natalie żywy i zupełnie realny. Którego z nich wybierze kobieta i czy ta powieść w ogóle doczeka się happy endu? 

Corinne Michaels tworzy w ładnym, lekkim stylu, który jednak nie wyróżnia się niczym szczególnym. Mimo to książka zachwyca i porywa. Sprawia, że w naszych sercach budzą się emocje, a w żyłach płynie adrenalina. Wraz z bohaterami pomstujemy na nieuczciwość losu, przeżywamy z nimi wzloty i upadki, a przede wszystkim czujemy ich ogromną miłość. Niektórzy pisarze po prostu potrafią tworzyć takie tytuły. Mają do tego prawdziwy dar.

Natalie to silna bohaterka, która jest jednak również ludzka. Ma rzadko spotykaną w książkach umiejętność uczenia się na własnych błędach. Potrafi się załamać, poddać się emocjom, czy płakać z rozpaczy. Potem jednak zbiera się w sobie i walczy o to, co jej zdaniem jest najważniejsze. Bardzo podziwiam kreację tej postaci. Niezmiernie przypadła mi do gustu. Liama lubię nieco mniej, ale głównie dlatego, że ma bardzo niskie mniemanie o samym sobie. To jednak również mnie cieszy. Dzięki temu wydaje się bardziej realistyczny. 

Dylogię „Consolation” spod pióra Corinne Michaels serdecznie wszystkim polecam (nie tylko miłośniczkom romansów!). To ładnie napisana, niezwykle wciągająca książka, która opowiadając piękną historię miłości, po drodze porusza wiele ważnych spraw. To niebanalna powieść, niepozbawiona wartości. „Conviction” jest zdecydowanie czymś więcej. Czas spędzony na lekturze sprawił mi ogromną przyjemność, a ja zamierzam kontynuować swoją przygodę z książkami autorki. 

Zdecydowanie warto przeczytać!

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

4 komentarze

 1. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  23 lipca 2020

  Właśnie takich niebanalnych książek poszukuję dla mojej córki, jest na etapie czytania takich klimatów, ale może również pobrać z nich pewne przesłania.

 2. Odpowiedz

  Kasiek

  18 stycznia 2018

  Czytało mi się lekko i przyjemnie, bo to taki odmóżdżacz, nie traktuję takich powieści jako odwzorowanie życia.

 3. Odpowiedz

  www.nieperfekcyjnie.pl

  18 stycznia 2018

  Obie książki czekają już na półce i nie mogę doczekać się, aż znajdę na nie czas.

 4. Odpowiedz

  Drusilla

  18 stycznia 2018

  Pierwsza część mnie rozłożyła na łopatki. Drugą musiałam przeczytać po angielsku. 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Asystentka złoczyńcy – Hannah Nicole Maehrer

Gra planszowa Gejsze 2 Herbaciarnie

Nawet jeśli rozetniesz mi usta tom #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły