Co to takiego i czym zajmują się agencje eventowe?

Date
lip, 21, 2019

Na polskim rynku w XXI wieku pojawiło się wiele firm, które istnieją głównie po to, by zaoszczędzić czas swojego klienta. Jedną z nich jest właśnie agencja eventowa, która zajmuje się planowaniem, realizowaniem i pilnowaniem przebiegu różnego rodzaju imprez i wydarzeń. 

Co to takiego agencja eventowa?

Przyznam szczerze, że do niedawna nie miałam nawet pojęcia o istnieniu takich firm. Moje rozeznanie w organizowaniu imprez kończyło się na sali zabaw, McDonaldzie czy Multikinie, które zapraszają najmłodszych na imprezy urodzinowe. Natomiast wyjazd integracyjny firmowy kojarzył mi się z zieloną szkołą, wynajętym gdzieś nad morzem lub w górach pensjonatem, kilkoma prelekcjami i obowiązkową dyskoteką, na którą uczestnicy wcale nie chcą iść (zwłaszcza gdy pracują w dziale IT). Okazuje się jednak, że agencje eventowe to firmy z przyszłością, dostosowujące się do najnowszych trendów i nawet najwymyślniejszych wymagań swoich klientów. 

Moje zainteresowanie tym tematem wzbudziły dwa wydarzenia. Opowieści „zza kulis” kolegi, który pracuje w agencji eventowej i organizuje imprezy na naprawdę dużą skalę oraz motywacyjna wycieczka zagraniczna przyjaciela, za którą odpowiedzialna była agencja eventowa z Wrocławia. Dopiero wówczas zaczęłam się zastanawiać i zdałam sobie sprawę, że to przecież nie pani Ela z urzędu miasta koordynuje wielkie, miejskie imprezy. Za ich sukces odpowiadają ludzie z odpowiedniej branży. 

Czym zajmują się agencje eventowe? 

Wyjazdy incentive

Innymi słowami mówiąc, są to wycieczki motywacyjne, które na celu mają nagrodzenie dobrze spisujących się pracowników. Oczywiście można by było wypłacić im premię. Tylko, że wówczas nie poczują się aż tak bardzo docenieni i nie zacieśnią więzi z innymi, doskonale sprawdzającymi się członkami zespołu.  

Team building

To doskonały wybór dla osób, które chcą, by ich zespół lepiej się poznał i potrafił podejmować spójne, zgodne działania. Wiele osób niestety źle kojarzy takie integracyjne scenariusze. Od razu myśli „O nie! Znowu ktoś będzie robił ze mnie głupka!”. Faktycznie, kiedyś tak właśnie wyglądały tego typu imprezy. Jednak żyjemy w XXI wieku i pracodawcy, coraz częściej wybierają opcje dostosowane do potrzeb pracownika. Do wyboru są imprezy sportowe, pikniki rodzinne, ale i wieczory przy kolorowych drinkach, występach tanecznych, laserowym paintballu, czy graniu w gry VR. Opcji jest nieskończona ilość, a agencje eventowe dysponują swoimi własnymi, sprawdzonymi już scenariuszami. 

Konferencje, otwarcia i inwestycje

Firmowe wydarzenia to jednak oczywiście nie tylko luźna zabawa. Czasami priorytetem jest zorganizowanie eleganckiego eventu, w którym każdy szczegół musi zachwycić swoim profesjonalizmem i klasą. Ich organizację również można zlecić profesjonalistom. 

Skorzystanie z usług profesjonalnej agencji eventowej daje nam pewność, że nasze wydarzenie będzie udane. Oszczędzi też mnóstwo czasu i nerwów spowodowanych ewentualnymi nieporozumieniami podczas kontaktu z mniejszymi firmami (na przykład dostarczającymi jedzenie, sprzęt czy dekoracje). Nic więc dziwnego, że firmy te na polskim rynku stają się coraz bardziej popularne. 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

32 komentarze

 1. Odpowiedz

  Dominika Róg-Górecka

  21 lipca 2019

  Fajne posumowanie. I faktycznie, jak myślę o tym ile czasu i energii poświęca się u mnie w pracy na organizowanie eventów firmowych to myślę, że taniej wyszłoby zatrudnienie agencji. Myślę, że przed następnym razem podpowiem takie rozwiązanie.

 2. Odpowiedz

  Marta

  21 lipca 2019

  Myślę, że idealnie podsumowałaś temat. Świat goni do przodu i organizowanie wyjazdów, imprez czy wydarzeń tematycznych również powinno być bardziej nowoczesne, dopracowane. To przyszłościowe zajęcie.

 3. Odpowiedz

  zaczytanamarzycielka8

  21 lipca 2019

  Moja dawne miejsce pracy zajmowało się właśnie eventami oraz innymi imprezami. Nie powiem była to bardzo ciężka praca. Cieszę się że ten rozdział w życiu mam już za sobą 😉

  • Odpowiedz

   Vicky

   24 lipca 2019

   Oj tak, to zdecydowanie ciężka praca, zwłaszcza, jak nie ma się doświadczenia. Dlatego fajnie, że można kogoś zatrudnić. Wiele osób czuje się w tym zawodzie jak przysłowiowa “ryba w wodzie” (jak mi się zrymowało). 🙂

 4. Odpowiedz

  Irena Bujak

  21 lipca 2019

  Dla mnie ten temat nie jest czymś nowym, bo wielokrotnie spotkałam się z nim w książkach, ale u nas to faktycznie jeszcze coś “świeżego”. Myślę, że to bardzo dobra opcja dla firm i dużych rodzin, czy też dużych imprez.

 5. Odpowiedz

  Globfoterka

  21 lipca 2019

  Mój chłopak co prawda nie pracuje w agencji eventowej, ale zajmuje się PR. Akurat on nie przepada za organizacją konferencji, ale dzięki niemu wiem jak wiele trzeba włożyć wysiłku w jej przygotowanie.

 6. Odpowiedz

  Bookendorfina

  22 lipca 2019

  Wiele lat pracowałam w tym biznesie, sporo satysfakcji. 🙂

 7. Odpowiedz

  VeryLittleBookNerd

  22 lipca 2019

  Fajnie, że takie firmy istnieją. Nie wyobrażam sobie organizować tego typu wydarzenia samodzielnie 🙂

 8. Odpowiedz

  Beauty Supply

  22 lipca 2019

  Zawsze chciałam mieć imprezę zorganizowaną przez agencję eventową. Aktualnie jestem podczas planowania swojego ślubu i rozważam własnie wykorzystyanie ich do pomocy 🙂

 9. Odpowiedz

  Darina z Pozytywne Wychowanie

  22 lipca 2019

  Miałam kiedyś okazję współpracować z firmami eventowi i była to zawsze pełna wrażeń współpraca – zarówno od strony organizacyjnej, jak i realizacji 🙂

 10. Odpowiedz

  Koralina

  22 lipca 2019

  Agencje eventowe to bardzo potrzebna rzecz, teraz bie ma imprezy firmowej bez eventow 😉

 11. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  22 lipca 2019

  Coraz więcej usług można powierzyć w profesjonalne ręce. I dobrze, bo czasem warto dać sobie czasu, a innym zarobić.

 12. Odpowiedz

  Vademecum Mamy

  22 lipca 2019

  I bardzo dobrze, że takie firmy istnieją!

 13. Odpowiedz

  Atrakcyjne wakacje

  23 lipca 2019

  Dobra firma eventowa to prawdziwy skarb 👍

 14. Odpowiedz

  Edi i Marco Voyager

  23 lipca 2019

  Taka agencja to same plusy, bo nie musimy zajmować się całą imprezą.

 15. Odpowiedz

  Kasiek

  23 lipca 2019

  o kurdę szkoda, że u mnie długo się nie pojawi coś takiego

 16. Odpowiedz

  Dominika D.

  23 lipca 2019

  Genialny artykuł 😉
  Nie wiedziałam, że takie agencje robią tyle rzeczy.

 17. Odpowiedz

  AMN

  23 lipca 2019

  Mam specjalizację, która zajmuje się podobnymi rzeczami 😉 Może kiedyś uda mi się zdobyć pracę w takiej agencji? 😉

 18. Odpowiedz

  Viola z My British Journey

  24 lipca 2019

  Zanam to z autopsji, sama często korzystam z ofert takich agencji do zorganizowania czegoś w firmie. Wszystko fajnie, wkurza mnie tylko ta zapożyczona z angielskiego nazwa. Polacy nie gęsi…Przecież można to zwyczajnie nazwać agencja organizacji imprez czy form aktywizacji itp.

 19. Odpowiedz

  Anszpi

  25 lipca 2019

  Takie agencje wiedzą jak dobrze zorganizować imprezę i zaskoczyć uczestników.

 20. Odpowiedz

  Marta K.

  26 lipca 2019

  Firmy eventowe dopiero wschodzą w Polsce 🙂 Nadal bardzo często firmy czy korporacje mają swojego pracownika, który organizuje różne spotkania czy imprezy, chociaż już coraz częściej można zauważyć zaangażowanie takich firm. Pomimo tego, że jest to większy koszt dla pracodawcy uważam, że warto zainwestować w profesjonalną obsługę i organizację imprezy. Widać różnicę, gdy spotkanie jest zorganizowane przez osobę z firmy, a nie gdy jest zorganizowane przez profesjonalną agencję.

 21. Odpowiedz

  Wiewiórka w okularach

  26 lipca 2019

  Sorry, ale mając do wyboru wycieczkę motywacyjną a premię na koncie, to wolę stanowczo tę drugą. Z ludźmi z pracy spędzam tyle czasu, że naprawdę nie miałabym ochoty oglądać ich jeszcze po godzinach na jakiejś tam “motywującej” wycieczce…

  • Odpowiedz

   Vicky

   26 lipca 2019

   Dla wielu osób jest to jednak jedyna okazja na zregenerowanie sił i odpoczynek od rodziny. 😉

 22. Odpowiedz

  Karolina

  28 lipca 2019

  Sama raczej bym nie skorzystała, bo wolę sama wymyślać, planować i organizować. Tak jak z podróżami – wolę sama niż z biurem. Ale faktycznie, jeśli ktoś nie chce tracić czasu to jest to dobry pomysł 😺

 23. Odpowiedz

  Aleksandra_B

  30 lipca 2019

  Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, czym są agencje eventowe i co takiego oferują swoim klientom. Co jak co, ale ich obecność wiele ułatwia, bo jak sama wspomniałaś, oszczędza to czas pewnym firmom oraz nerwy, bo jednak przygotowania mogą nieraz doprowadzać do szewskiej pasji. Dlatego dobrze, że zyskują coraz większą popularność.

 24. Odpowiedz

  Kinga

  31 lipca 2019

  Jest to niesłychanie przyjemna sprawa. Niemniej takie grupy i firmy dopiero raczkuja w Polsce, a wied mogą sobie ustawiać całkiem pokaźne stawki. Gdyby było to tańsze, to ludzie chętniej by korzystali z usług firm eventowych.

 25. Odpowiedz

  Spojlerka

  3 sierpnia 2019

  Wydaje mi się, że pracownik nawet otrzymując ,,tylko” premię, nie będzie narzekał, ba! będzie usatysfakcjonowany, ponieważ ludzie są przeświadczeni, że ,,za nic” pieniędzy nie dostaną i muszą się trochę napracować, żeby otrzymać premię. Niemniej takie agencje eventowe są bardzo dobrym przedsięwzięciem i miłą (mniej lub bardziej) odskocznią od typowych wynagrodzeń.

 26. Odpowiedz

  ImperiumFinanse.pl

  7 września 2019

  Naprawdę warto uczestniczyć na takiej imprezie zorganizowanej przez firmę, byliśmy na spływach kajakowych, polecam.

 27. Odpowiedz

  Stacja Książka

  7 października 2019

  Jako wieloletni pracownik marketingu wielokrotnie miałam do czynienia z agencjami eventowymi, więc mnie artykuł się nie przydał, ale myślę, że będzie on dobry dla osób, które o takich formach nie mają pojęcia.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »